dostinex kullandıktan sonra hamile kalan veya kullanırken hamile kalan var mı.......

Prolaktin, hipofiz bezi tarafından salgılanan bir hormondur. Prolaktin yüksekliği stresten,egzersiden , polikistik over sendromundan, kronik böbrek yetmezliğinden , hipotiroidi den , altta yatan hastalıklardan , kullanılan ilaçlardan kaynaklanabiir. Ayrıca gögüslerin fazla uyarılması duruma katkıda bulunabilir. Nedeni mutlaka teşhis edilmelidir. Stresten kaçının tükettiğiniz besinleri doktorunuza bildirin. Bazı besinler prolaktin yüksekliğine neden olabilir.

Merhaba Berra
Dostinex kullanıyor isen hamile kalmamalısın çünkü dostinex hamile iken ve emzirirken kesinlikle kullanılmaması gerekir bunun için korunmanda fayda var. çocuk sahibi olmak istiyorsanız ve 1 senedir olamadıysanız mutlaka iyi bir doktora gitmeli detaylı bir muayeneden geçmelisiniz eğer İstanbulda'ysan Zeynep Kamil' e gidebilirsin ve oradaki presüdüre sabırla uyup uygulamanı tavsiye ederim çok exterm bir durumunuz yoksa inşaallah çocuk sahibi olursunuz.

Merhaba benim de polaraktin yüksek çıkıyor 46 doktor dostinex verdi bigün sabah 1akşam 1tane iç dedi haftaya aynı gün yine iki tane içmemi söyledi diğer haftalar için bişey demedi ama 3kutu vermiş yanı her haftamı içmem gerekiyor yoksa bi hafta sonra hergün bi tane mi içiliyor anlamadım malum pandemi süreci gidemiyorum doktora arıyorum ulaşamıyorum şaşırdım ne yapmam gerekiyor bide korunmak mı gerekiyor bu ilaçı kullanırken

Hayatım selamlar belirttiğin ilacın kullanımı kişiden kişiye farklılık gösterebilir o bakımdan doktora ulaşman gerekiyor hayatım geçmiş olsun

Geri