dostinex kullandıktan sonra hamile kalan veya kullanırken hamile kalan var mı.......

Merhaba ben hamile kalamiyorum ve hormon tahlili oldum iyi cikti ama sütum yuksek cikti ve bana Dostinex 0 5 verdi ilk hafta yarim sonraki gunlerde de pazartesi ve perşembe günü tam yememi istedi .Bana birşeyler diyin ne olur acaba kullanirkende hamile kalinirmi?

Merhaba,

Prolaktin hormon değerinizin yüksek olması gebe kalmanızı engeller sıkıntı yaratır. Öncellikle size önerilen ilaçla hormonlarınızın beklenen değere çekilmesi gerekicek. Bu ilaç yüksek olan prolaktin hormonunu dengeler. Üreme ile ilgili probleminiz yoksa tedavi olumlu yanıt verirse gebe kalabilirsiniz.

merhaba benim bekarken prolaktim üst seviyelerde idi ve halada öledir mr çektirdim hipofiz bezimde 3 mm lik kitle rastlandı .Eğer dostinex içersem prloktinim normala iniyor gögüğsümden süt gelmiyor içmeyince tekrar yükseliyor ben düzenli kullanmıyorum ama eğer hipfiz bezindeki kitle büyürse ameliyat olunuyor yeni bi yöntemle burun dan bi aletle gözün arka kısımında hipofiz bezine ulaşulup alınıyor. Prolaktinimden dolayı doktorum hamile kalman zor demişti ilk gece hamile kaldım ama özel sebeplerden dolayı gebeliğime son verdim 1 yıllık evliyim adet olmuyorum bebk istiyorum bende :(

kızlar merhaba bende yeni katıldım. pazartesi doktora gittim ben de pco vardı doktor muayene etti beni başka aklında bi soru varmı diye sordu ben de göğsümden su akıyo dedim(bu arada yeni evliyim hiç gebe kalmadım) doktor prolaktin testi yaptı 130 çıktı. şimdi merak ediyorum aranızda benim değerim kadar yüksek olup tevaiye cevap veren var mı

benım ılk 101 dı bu ılacı kullandım duzeldı ve kızım oldu sımdı yıne yukselmıs ve 148 olmus yıne kullanmaya basladım yarın ılk hapım olcak ınsallah beyınde nödül olsturmus benım emarda cıktı
Bu ilacı kullanırken mi hamile kaldınız bıraktıktan sonra mı? Bıraktıktan ne kadar zaman sonra lütfen?

Merhaba hanımlar ben 7 aylık evliyim çocuk istiyoruz ilk günden beri ama olmadi adet duzunsizligim oldu doktora gittim süt hormonlarım yuksek çıkmış dostinex verdi 2 hafta kullanıcam acaba korunmam gerekirmi ilacın içinde bişey yazmiyor

Merhaba hanımlar ben 7 aylık evliyim çocuk istiyoruz ilk günden beri ama olmadi adet duzunsizligim oldu doktora gittim süt hormonlarım yuksek çıkmış dostinex verdi 2 hafta kullanıcam acaba korunmam gerekirmi ilacın içinde bişey yazmiyor
Merhaba, ilaç kullanımı hakkın da prensip olarak yönlendirme yapmıyoruz. Lütfen durumunuzu hekiminize danışın.

merhaba 1,5 yıldır evliyim 6 aydır bebek düşünüyoruz prolaktinim yüksek çıktı 81 di dostinex kullandım değerler eksiye düştü ama bir ay sonra 75 e bir hafta sonra da 91 e yükseldi şimdi yine dostinex kullanıyorum mr çekildi sürekli yükseldiği için tümör çıkmadı böyle ısrarla prolaktini düşmeyen var mı?

Geri