dostinex tedavisisi gören varmı ?

seda88

Aktif Üye
Üye
dostinex tedavisisi gören varmı ?
merhaba kızlar ben yaklaşık 3 yılı aşkın dostinex tedavisi görüyorum hipofiz bezimde adenom var bundan dolayı kullanmak zorundayım benim gibi olan varmı aranızda :hıms:

images

bende dostinex kullandım.Ama hipofizimde adenomum yoktu Allaha şükür.Sadece sebepsiz yere yükseliyodu.Bildiğim kadarıylada o adenomlar tedavi edilebiliyor araştırdınmı

adenom ameliyat olamayacak kadar küçük. yani ilaç tedavisiyle adenom tedavisi görüyorum canım ve allahaşükür tedavim başarılı gidiyo 8mmden 4 mme düştü boyutu inşallah dahada küçülür kaybolması biraz zormuş çünkü.. şimdi prolaktinimde normal seyrediyor bide bişey sorcam hamile kalıncada takip altında oluyormu bu sorun..

şuan ben hamileyim.Allaha şükür.Başta dostinex kullanırken hamile kalma diye doktorlar uyarmıştı.Ama Allahın dediğinden öte bişey yok.O istedi oldu.Gebelikte kontrol istemediler zaten prolaktin yükseliyor süt olması için diye biliyorum.Ama ben yükseldiğini göğüslerimdeki o çok can acıtan ağrılardan anlıyorum.Gebe kalana kadar kullanıyosun kalınca öğrendiğin anda ilacı bırakıyosun.Hamileyken hiç kontrol istemediler.gebelik planlıyormusun

ben varım canım 1 sene 3 aydır dostinex kullanıyorum benim adenom ki artık o bir tümör 5 mm di ilk öğrendiğimde şuan ebatı nedir bilmiyorum seninkinın boyutu nekadar?

Benim prolaktin seviyem 470 di en son dostinex ile 240 olmuştu aradan 8 ay filan geçti kontrollere gidemedim bu süreçte ilacı kullanmaya devam ettim. 2 aydır adet göremiyorum ve aşırı migde bulantısı ve kokuya duyarlılıgım var hamile olma ihtimalim var mı acaba

Geri