Dukan Diyeti Nasıl Yapılır...

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Dukan Diyeti Nasıl Yapılır...
Dukan Diyeti Nedir?
Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Dukan Diyeti hakkında bilgi almak isteyen meleklerimiz neymiş nasıl yapılırmış bakalım hep beraber....Hadi bakalım melişler dukan diyetiyle aşama aşama zayıflayın ....2 Günde 3 kilo verdiren diyeti de sizlerle paylaşmak istiyorum...

dukandiyeti-1a7.jpg

DUKAN DİYETİNİN 4 AŞAMASI =

1.ADIM ( Attack = ATAK ):

Diyetin il 10 günü protein bakımından yüksek olan et , balık , yumurta ve balıktan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

2.ADIM ( Weight Loss = SEYİR ) :

Kitapta yer verilmiş 28 tür sebzeyi ekleyerek, atak adımında ki yiyecekleri yemeye devam ediyoruz.

3.ADIM ( Stabilization = GÜÇLENDİRME ):

Meyve,ekmek makarna yani nişastalı yiyecekler de diğer 2 adıma ekleniyor.Ayrıca haftada 2 öğün ödül niteliğinde istediğiniz yemeği bir öğünde yiyebiliyorsunuz. İlk 2 adımda verdiğiniz her kilo için 10 gün hesabıyla bu adımın süresi hesaplanıyor.(3 kg verdiyseniz x 10 gün yapıp = 30 gün güçlendirme yapmalısınız.)

4.ADIM ( Cruising = KORUMA):

Haftada bir gün atak adımını uygulama koşuluyla yeniden kilo alma endişesi olmadan istediğinizi yiyebiliyorsunuz.

Kısaca Dukan Diyetinin 4 adımı bu şekilde oluyor.Adımları ve yapılış itibariyle kolay bir diyet.Eee tabi yoğun protein içerdiğinden birazda masraflı malesef…Ancak her güzelliğinde bir bedeli oluyor öyle değil mi…(=

Şimdi ise Dukan diyetiyle ilgili yaptığım araştırmada bu diyetle ilgili en çok sorulan sorulara ve yanıtlarına yer vermek istiyorum…

Dukan diyeti nedir ?

Dukan diyeti bir protein diyetidir.4 aşamadan meydana gelir.(aşamalarından yukarıda bahsetmiştim)

Dukan diyetini kimler yapamaz ?

Özel diyet uygulamak zorunda olan şeker ve kalp hastaları dışında kolestrol sorunu olmayan herkes rahatlıkla uygulayabilir.

Dukan diyetinin yan etkileri varmıdır ? Varsa nelerdir ?

Dukan diyeti yüksek proteinle beslenmeyen kişilerde ilk 3 5 gün ağız kuruluğu yapabilir.Bu kuruluk zamanla geçecektir.

Diğer bir problem ise kabızlık sorunu bu sorunla baş etmek içinde yoğurdun içerisine 1,5 çorba kaşığı yulaf kepeği ekleyerek tüketirseniz bu probleminizden kurtulmuş olursunuz.

Dukan diyetinin dikkat edilmesi gereken kuralları nelerdir ?

Günde 1.5 litre su içilmeli.

Sıvı ve katı olmak üzere tüm yağlardan uzak olmanız gerekiyor.

Protein ürünlerinde hayvansal yağlardan uzak duırulmalı (tavuğun derisi , çok yağlı balık gibi…)

Her gün 20-25 dakika huızlı bir yürüyüz yada egzersiz yapmalısınız.

Dukan diyetinde birinci aşamada (attack) uygulayacağımız protein ağırlıklı mönüde neler yiyebiliriz ?

Dukan Diyeti Örnek Menü Listesi :
Kahvaltı: Ilık su, yağsız beyazpeynir, yağsız omlet
Öğle: Köriyle tatlandırılmış tavuk ızgara
Ara öğün: Yulaflı ekmek veya krep (kabızlık problemi yaşayanların 1.5 çorba kaşığı yulaf kepeyiğle karıştırılmış yoğurt tüketmeleri tavsiye edilir)
Akşam: Izgara balık (Şekersiz kahve ve çay serbest)

Dukan Diyetiyle kaç kilo verebilirim ?

Dukan diyetini uygulayacağınız ilk 10 günde en az 3kilo en fazla 7 kilo kaybetmeniz beklenmektedir.Diğer dönemlerde kilo kaybınız aynı orandan biraz azalsada devam edecektir.

Dukan diyetinde 2. aşamada ki ( Weight Loss ) 28 sebze nelerdir ?

Dukan diyetinde tüketilecek sebzeler şunlardır ;

Patlıcan , enginar,brokoli, salatalık, domates,kuşkonmaz, lahana, kabak, kereviz, radika,soya fasulyesi, rezene, mantar, kuzukulağı, balkabağı, marul, turp, ıspanak ve içerlerinde bulunan karbondihidrat yüzünden dikkatli tüketilmesi gereken havuç ve pancar .

Dukan diyetini yapan ünlüler kimlerdir ?

Jennifer Lopez , ünlü model Nikki Phillips ve Victoria’s Secret meleklerinden Gisele Bündchen Dukan diyeti ile zayıflayan ünlülerden…

Böylesine güzel ve faydalı kaliteli konular açtığın için, sana teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. (Öğrenci tebriği gibi oldu ama :D:D:D:D)

Paylaşımın için sağolasın.

Geri