dünyanın en huzurlu ülkesi neresi??

no man no cry

Yeni Üye
Üye
dünyanın en huzurlu ülkesi neresi??
en güzel ülke neresi dünyanın en güzel yeri neresi dünyanın huzurlu yeri büyük ülkesi neresidir ülkesi
Terör, suç oranı gibi kriterler dikkate alınarak hazırlanan listede Türkiye, 115. sırada!
Dünyanın en huzurlu ülkeleri listesinin başında İzlanda, sonunda ise Irak yer alıyor.
Küresel Huzur Endeksi (GPI) adlı kuruluşun, terörizm riski, suç oranı, askeri harcamalar, insan hakları, komşularla ilişkiler gibi 24 kriteri dikkate alarak hazırladığı listede Türkiye, Uganda’nın hemen ardından 115. sırada yer aldı.
140 ülkeyi kapsayan listede ABD 97, İngiltere 49 ve Rusya 131. sıraya yerleştirildi. GPI’nin kurucusu Avustralyalı Steve Killelea, "Dünya bu yıl biraz daha huzur içinde görünüyor. Bu, cesaret verici, ancak dünyanın barış yolunda daha çok ilerleme kaydedebilmesi için ülkelerin bireysel olarak atacağı küçük adımlara ihtiyaç var" dedi.
Listenin ilk 10’unda İzlanda, Danimarka, Norveç, Yeni Zelanda, Japonya, İrlanda, Portekiz, Finlandiya, Lüksemburg ve Avusturya yer alırken, son üç ülke Sudan, Somali ve Irak.

Cevap: dünyanın en huzurlu ülkesi neresi??

baya gerilerdeyiz üzücü biraz ama olsun benim türkiym benim gözümde 1 numara:)
emeğine sağlık canım

teşekkürler paylaşım icin ellerine sağlık :)

bu ülkeyi böyle görmelerine sebep olanlar utansın çiçek gibi benim memleketim kurban olsunlar.

bence sebep o değil.eğer sebep bu olsaydı terör kutuplarda olurdu. sonuçta dünyada petrolün 4 te 1 i kutuplarda.bunun yanında doğalgazın da büyük bir kısmı kutulardan elde edilebilmekte.

Geri