Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir?
Hemen hemen hepimizin evin de duşakabinli banyolar vardır. Aslın da duşakabinler biz bayanlar için çok büyük kolaylık. Duşakabinler henüz hayatımıza girmeden önce banyoların temizliği ve düzeni bize çok büyük sıkıntılar yaşatıyordu.

Günümüz de duşakabinli banyolar sayesin de banyo yapma esnasın da etraf kuru kaldığı gibi banyo sonrası fazla temizlik eşyası vileda kovaları çekçekler gibi gereçleri de duşakabin içine koyarak banyo da düzen oluşmasını sağlayabilirsiniz.
beykent-duşakabin-fiyatları.jpg

Tabiki bunun yanın da duşakabinin oluşturduğu bazı sıkıntılar da vardır. En büyük sıkıntısı ise sabun ve kireç artıklarıdır. Bunları duşakabinden temizlemek bazıları için büyük sıkıntı yaşatabiliyor. Ama günümüzde ki bazı temizlik maddeleri sayesin de bu artıkları kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ben mesela kendi evimin duşakabinlerinde de kullandığım ve inanılmaz memnun kaldığım ürünü size tavsiye edebilirim.
IDShot_540x540.jpg

Duşakabininiz istediği kadar sabun artığından oluşan kireç bağlasın cillit bang köpüğü sıkıyor ve hatta fazla ovalamadan ardından su ile temizleyerek son derece temiz duşakabin camlara sahip oluyorsunuz.
Daha önce benim için çok büyük sıkıntı olan bu olayı birçok ürün kullandımtan sonra bu mucizevi köpükle çözümledim.
Bunun yanın da size tavsiye edebileceğim farklı yöntemler de var;

Yöntem 1: İsterseniz duşakabinlerinizi deterjan yardımı ile kolayca temizleyebilirsiniz.
Bunun için kullanabileceğiniz birçok temizlik malzemesi zaten evinizde mevcuttur. Temizleme işlemi için kireç sökücüler ile banyo yüzey temizleyicileri krem ve sıvılar işinize yarayacaktır.

Cam ile çerçeve kısmının bağlantı bölgelerinde meydana gelen kirleri isterseniz ince uçlu bir fırça yardımı ile ya da eski bir diş fırçası yardımı ile fırçalayabilirsiniz.

Yöntem 2: İsterseniz doğal malzemeler yardımı ile duşa kabin temizliğini yapabilirsiniz.
Bunun için en iyi ve doğal temizlik malzemeleri arasında sirke vardır.

Beyaz sirke yani saf sirke ile karbonat karışımı da gerçekten çok işe yarayan başka bir yöntemdir.

İster sirke isterseniz de sirke ve karbonat kullanın uyguladığınız bu malzemeleri bölgeden çok iyi bir şekilde temizlemeyi ihmal etmeyin. Çünkü bu kalıntılar doğal malzeme kalıntısı olsa dahi temizlemiş olduğunuz yüzeye bölgeler zarar verebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Bilmeniz gereken en önemli husus duşa kabinlerinizi en az ayda 1 defa da olsa temizlemeniz gerektiğidir. Bu sayede duşa kabinlerde kir ve kir tabakası birikmesine de engel olabileceksiniz.

Her defa banyodan çıktığınızda duşa kabin camının üzerinde birikmiş olan banyo suyunu mutlaka çek pas yardımı ile silerseniz bu sayede çok uzun süreli bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Duşa kabin camı üzerinde meydana gelen tortulanmanın en büyük nedenlerinden biri de camın düzgün bir şekilde kurumamış olmasıdır. Bu yüzden banyodan çıktığınız zaman çek pas uyguladığınız zaman kapağı açık bir şekilde bırakırsanız çok daha iyi bir şekilde kurumasını sağlamış olursunuz.

Duşakabinlerin iç kısımları küçük ve çok sık bir şekilde temas edilen yerler olduğundan bu bölgelere ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınmak gereklidir. Bilhassa tuz ruhu gibi zehirleyici kimyasallar dikkatsiz bir şekilde kullanılır ise insan bedeninde ciddi çok zararlara yol açabilirler. Bunun dışında bu yoğun kimyasallar banyo yüzeyinde bulunan fayans ile derzleri de eritebilir.

bende cillitbang köpük sprey kullanıyorum ve çok memnunum duşakabin camlarını musluk ve duş başlıklarını falan tertemiz yapıyor sabun artığı bırakmıyor bide viledanın su tutmayan bir spreyini de kullandım duşakabin camlarını güzel temizliyor ama benim favorim yinede cillitbang banyo köpüğü asla vazgeçmem tek geçerim

Bende banyo ve wc için ersağın kireç çözücü spreyini kullanıyorum. Çokta memnunum. Ovmaya gerek kalmdan kireci söküp atıyor. Ama ovma işlemi olursa fayanslar küvet bildiğin cam gibi parlıyor. Banyodaki derz aralarını da tertemiz yapıyor. Denemeyen varsa ersağın kireç çözücüsünü mutlaka kullanmalı

duşakabin lekeleri için bir ara viledanın spreyi var şu an ismini tam olarak hatırlayamadım onu kullandım sonra cliitbang sprey olarak kullandım ama bende kesinlikle yukardaki cillitbang köpükten çok memnun kaldım hiç uğraştırmadan sabun artıklarını çok iyi bir şekilde çıkartıyor hatta musluk batarya bunlarıda acaip parlatıyor ben çok memnunum ersağın ürününü hiç denemedim marketlerde görmedim ama denemek isterim bende temizlik ürünleri konusunda felaket takıntı var en çok içime sinen işime yarayan ürünü bulana kadar bayağı bir ürün deniyorum

Geri