Uzman SühaN

Administrator
Düşük evde nasıl yapılır ?

EVDE DÜŞÜK NASIL YAPILIR NASIL DÜŞÜK YAPABİLİRİM DÜŞÜK YAPMAK İSTİYORUM

Düşük yapmak istiyorum evde düşük nasıl yapılır bebeği istemiyorum düşürmek istiyorum diyenler lütfen dikkatlice okuyun Melek Kadınlar Kulubü'nde tüm ayrıntıları yazdık.

Bir çok çift evlat hasreti ile tutuşurken bir çoğu da istenmeyen gebelikten ötürü korku ve panik yaşıyor. Özellikle gençler ,öğrenciler ve yeni evli çiftler sayfamıza istenmeyen gebeliği nasıl sonlandıracağını soruyor.Yazımızın devamın da düşük nasıl yapılır,düşük yapma yöntemleri hakkın da detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Öncesi; Kendiliğinden düşük neden olur? Adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz.

Korunmasız her ilİşkinin istenmeyen gebelik açısından risk olduğunu her fırsatta makalelerimizde belirtiyoruz. Bu yüzden istenmeyen gebelikler için size uygun bir korunma yöntemi uygulayabilir, gebelikten korunabilirsiniz. Şayet gebe kaldıysanız evde düşük yapmaya kalkmayın,internette her gördüğünüzü de uygulamayın. Heleki internette satılan düşük haplarını kesinlikle kullanmayın. Bu ilaçlar tam düşüğü sağlamadığı gibi aşırı kan kaybına neden olabilir.. Zira sağlığınızdan olabilirsiniz.İstenmeyen gebelik için mutlak surette bir kadın doğum uzmanına görünün.İstenmeyen gebeliği hekim tedavisi ile sağlıklı bir şekilde sonlandırın.Yazımızın devamın da düşük yapma yöntemlerini ve evde düşük yapmanın zararlarını bulabilirsiniz. Evde nasıl düşük yapabilirim

evde düşük yapma.jpg

Evde Bebek düşürme yöntemleri nelerdir ?

Bilimsel olarak kullanılan bebek düşürme üç temel şekilde gerçekleşmektedir. Vajinal yoldan yapılan düşük, Uyarı yöntemiyle ve cerrahi müdahalelerle yapılan düşüklerdir. Eğer hamileliğin sonlandırılması için gereken şartlar oluşmuş ise uzman hekimlerin kontrolünde yapılmalıdır. Sırf hamileliği sonlandırmak amacıyla tıp merkezleri yerine hiç uygun olmayan yerlerde yapılan operasyonlar çok ciddi problemlerin hatta ölüme varan sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Bebek düşürmek için neler yapılmalıdır

Bebek düşürmek için ne yapılır sorusuna kesinlikle şu hapı kullanın, şu işleri yapın demek uygun olmayacaktır. Bu nedenle düşük yapmak istiyorum ne yapmalıyım bayanların kesinlikle hekimlerin kontrolünde yapılacak tıbbi yöntemlerin kullanılması gerekir. Kendiliğinden gelişen düşüklerde aynı şekilde tıbbı yardım almayı gerektirecektir. Bebek düşürmek için neler yapılır sorusu uzmanların işidir. Tıbbi eğitimi olmayanların önerilinin işe yaramayacağı sağlığın bozulmasına yolacağı göz ardı edilmemelidir.

Çocuk düşürme ve gebelik sonlandırma yöntemlerinden en sağlıklı ve en yaygın olanı kürtaj işlemidir. Kürtaj rahime dışarıdan müdahale de bulunarak gebeliğin sonlandırılmasıdır. Aynı zamanda kürtaj doğru ve uzman bir kişi tarafından yapıldığı zaman tekrardan gebeliğe engel olmayacaktır. Dünyada hamileliği sonlandırmak ve düşük yapmak için çeşitli yöntemler olup bu yöntemlerin çoğu ülkemizde yasal değildir. Bunun dışında sağlığınızı hiçe sayarak, kolaya kaçıp kulaktan dolma bilgiler ile ilaç kullanmaya çalışmak büyük riskler oluşturmaktadır. Kesinlikle karar vermeden önce çok iyi düşünmeli ve kadının sağlığını ve yaşamsal boyutunu riske alan uygulamalardan kaçınılmalıdır. Eşten dosttan kulaktan dolma ilaçları, kürleri vb gibi şeyleri asla denemeyiniz.

Evde İlaç ve haplarla bebek düşürme?

Tıbbi düşük yöntemi ilaç kullanarak istenmeyen gebeliğin 10. Haftasına kadar uygulanabilecek, dünya sağlık örgütünün de onaylamış olduğu gebeliği sonlandırma yöntemidir. Bunun dışında ilaç veya haplarla çocuk düşürme gibi bir yöntem yoktur. Piyasada elinde düşük hapı olduğunu ve size satabileceğini söyleyen kişilere kesinlikle itibar etmeyiniz. Evde düşük yapmak istiyorum

Bebek düşükten sonra hamile kalınır mı?

Bebek düşürdükten sonra hamile kalınır mı sorusu yapılan düşük, gebelik sonlandırma işlemlerinden sonra merak edilen soruların başında yer almaktadır. Bu tür işlemlerin anne adayının yumurtalıklarına her hangi bir zararı olmayacağından tekrardan hamile kalınmaktadır, anne adayı gebelik sonlandırma, düşük işleminden hemen ardından kendini toparladıktan sonra tekrardan hamile kalabilir. Kafanız ve gönlünüz bu konuda rahat olsun tekrar hamile kalmaya engel değildir. Eğer bu sürecin her hangi bir aşamasıyla ilgili sorununuz olursa, uzman bir doktorunuza başvurunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba kolay gelsin erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdim ve şu an hamileyim düşük ilacı ismi öneriniz nedir?

Merhaba ,
Herhangi bir ilacı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. İstenmeyen gebeliğiniz için kadın doğum uzmanına görünün..

İstenmeyen gebelikten ötürü , bir çok bayan evde çocuk düşürmenin yollarını arar. Duydukları, gördükleri her şeyi ,hayatlarını riske atarak uygulamaya çalışırlar. Bu yöntemler kişinin hayatını tehlikeye soktuğu gibi var olan gebeliği de sonlandırmayabilir. Bu yüzden istenmeyen gebelik için jinekoloğa görünüp , sağlıklı yollar dan bebeği aldırabilirsiniz. Tabi kürtaj yaptırmak için bir takım yasal şartları da göz önün de bulundurmanız gerekli.Kürtaj hakkın da aklınıza takılan her soruya , yanıtlarıyla birlikte aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

A dan Z ye Kürtaj Hakkın da Merak Edilenler

Merhabalar ben daha 16 yaşındayım ve ailem yok bir çok ilişkiye girdim ben kimden oldugunu bilmiyorum hastaneye gitsem ne olur ve derler ne isterler söylermisin acilllll

Benim ailem yok ama hamileyim kimden olduğunu bilmiyorum hastaneye gitsem ne derler ve ya ne isterler kendim düşük yapmak istiyorum daha 16 yaşındayım acill cevap

Merhabalar ben daha 16 yaşındayım ve ailem yok bir çok ilişkiye girdim ben kimden oldugunu bilmiyorum hastaneye gitsem ne olur ve derler ne isterler söylermisin acilllll
Çocuk büro yu ararlar ve çocuk esirgeme yurduna alınırsın kürtaj yapılmıycaktır ve bebeğini çocuk esirgemede doğurduktan snra bebeği devlet senden alarak çocuk yuvasına gönderir belirli aralıklarla görebilirsin ileride Kendini düzeltebilirsen bebeğini yuvadan alabilirsin herşeyi atlatabilirsin ama yaşadığın o şeyleri hiçbizaman anlatamazsın ...

Ya arkadaşlarım değerli anne adayları, konu neymiş nereden nereye gelmiş evde düşük yapmak için şunları yapın demiyoruz sizlere bu tür gelen yorumlarda silinecektir. Şu bulgular oluyor ise evde düşük yapıyorsunuz anlamında bir konu. Düşük yapmak isteyen vs konuya yazmasın doktora gidin hatta düşük yapmak istiyor iseniz ne haliniz varsa onu görün buraya yazdığınız tüm yorumları sileceğiz bilginiz olsun. Ayıp ya insanlar bebek sahibi olmak için yırtınıyor dualar ediyor siz düşük diyorsunuz.

arkadaşlar ben 3 aylik hamileydim düşük ilacında ulaştım bana ilaç gönderen kişi islem bitene kadar bana yardımcı oldu ve düşüğüm oldu ilaca ulaşmak isterdeniz ismimden ulaşa bilirsiniz

Geri