**duygu yuklu şiirler**

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye
**duygu yuklu şiirler**
kara sevda

url

Bir kere sevdaya tutulmaya gör

Ateşlere yandığının resmidir.

Aşık dediğin,Mecnun misali kör

Ne bilsin alemde ne mevsimidir.

Dünya bir yana,o hayal bir yana

Bir meşaledir pervaneyim ona.

Altında bir ömür döne dolana

Ağladığım yer penceresi midir?

Bir köşeye mahzun çekilen için

Yemekten içmekten kesilen için

Sensiz uykuyu haram bilen için

Ayrılık ölümün diğer ismidir...

sevmekiigelecekra8.jpg

k2xpda7.gif

....İŞTE BÖYLE SEVDİM SENİ....
ben seni kocaman bir yürekle sevdim.gözlerim değil yüreğimdi seni gören.sen damarlarımdaki
kana karışıp geldin oturdun yüreğime.bir başka yerde olamazdın.sen benim en değerli yerimde,
yüreğimde olmalıydın.orada kalmalıydın.çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek ilk kez bu kadar
kolay kabullendi seni.her hangi bir konuk değilsin artık.bu yüzden ne ağırlama faslı var artık,
nede uğurlama.o yüreğin gerçek sahibisin.şimdi kıştayız ya.ben dört mevsim baharı yaşıyorum
seninle.çiçek açtın yüreğimde,gök kuşağı zayıf kaldı senin renklerin karşısında.taze bir yaprak
gibi yeşilsin.açelyasın pembeliğinle.üzerine çiğ taneleri düşmüş sarı gülsün.kırmızısın bir ateş gibi
ve mavisin.en çok bu renkerle olmanı sevdim senin.denize tutkundum.denizi sensiz, sensiz denizi
düşünemezdim.seni severken dünyayı sevdim ben.insanlarıda. kendime bile dar gelirken,içinde
herkese yer olan bir hayatın sahibiyim artık.en kızgın,en tahammülsüz anda bile seni düşünmek
yetti bana.içindeki sevinç içime yansıdı gülüm.beni böylesine güldüren senin sevgindi.ben içten
gülüşün ne demek olduğunu anladım seninle.her şeye rağmen sevdim seni.güçlüyüm ve aşamayacağım
hiç bir engel yok.koca kente,koca bir ülkeye kafa tutabilirdim sen elimden tuttuğunda.patlamaya hazır
bir volkan gibi hissederdim kendimi.menzil sendin ve ben o menzile ulaşmak için önüme çıkan her engeli,
zorluğu yok edebilirdim.sana ulaşmamı engelleyecek her şeyi eritirdim.kül ederdim...sana ulaştığımda
sakıin bir göle dönüşürüm ve o göle bir tek sen girebilirdin.sevdim ve hayrandımda sana.her halin çekti beni.duruşunu,uyumanı,gülmeni,çocukluğunu,şaşkınlığını,saflığını, kurnazlığını,güzelliğini,olgunluğunu
sevdim.sesinide sevdim.suskunluğunuda.küçük oyunlarını,kaprislerini,sitemlerini, korkularını sevdim.
seni,o doyumsuz sevdanı,uçarı sevdanı anlatacak kelime bulamadım çoğu zaman.sığmadın çümlelere ve
hiç bir cümle seni yeterince tarif edecek kadar derin olmadı.seni severken yorulmadım.çünkü sen yaşam
kaynağıydın.her gün yenilendim seninle.çoğaldım,büyüdüm,eksik kalan neyim varsa seninle tamamladım.
ölmeyecektim ve ölmeyeceğim.çünkü sen ölmezliğin ta kendisiydin ve de kendisisin.sevdim işte ötesi yok.
her zamanda seveceğim seni..!!
yalnızdım ve yeniliyordum.çok savaştım yorgunluğumu hiçe sayarak.hep aynı yerde döndüm durdum şu
lanet olası yerde.asla açılmadım ufuklara.bir ayak sesine bile muhtaç hissederek kendimi;sonunda yalnızlık
her şeyimle birlikte özgürlüğümüde almıştı eilmden......

dnbanari1.jpg

Seni düşündüm yine bu akşam üstü
Gelmedin mor salkımlar sana küstü
Umutsuz bekledim sabaha kadar
O cok sevdiğin yağmurlar bile küstü

Mor salkımlı o sokakta ellerimi tut
Okşa yine saçımı dizinde uyut
Ne çok severmişim gidince anladım
Serseri gecelerde sana ağladım

Bu akşamda sensizliği anılara srıp içtim
Kaybettikten sonra anlıyor insan
Meğerse hiçkimseyi senin kadar sevmemişim
Bi dönsen en güzel yerinde biten o rüya

Yeniden yaşanır istesen
Yıldızları sermezmiyim ayaklarına
Geldiğin yollara toz olmazmıyım
Yine şafak söküyor

Uykulerın unuttuğu gözlerim yine tavanda
Ne vardı diyorum ah bi dönseydin son anda
Şarjörüne hasret sürdüm sazımın
Şimdi hüzün işgalinde yüreğim
Ve ben hala mor salkımlı o sokakta bıraktığın yerdeyim...

url

Bir kere sevdaya tutulmaya gör
Ateşlere yandığının resmidir.
Aşık dediğin,Mecnun misali kör
Ne bilsin alemde ne mevsimidir.

Dünya bir yana,o hayal bir yana
Bir meşaledir pervaneyim ona.
Altında bir ömür döne dolana
Ağladığım yer penceresi midir?

Bir köşeye mahzun çekilen için
Yemekten içmekten kesilen için
Sensiz uykuyu haram bilen için
Ayrılık ölümün diğer ismidir...

sevmekiigelecekra8.jpg

Son düzenleme:
Cevap: duygu yuklu şiirler

yalnızdım ve yeniliyordum.çok savaştım yorgunluğumu hiçe sayarak.hep aynı yerde döndüm durdum şu
lanet olası yerde.asla açılmadım ufuklara.bir ayak sesine bile muhtaç hissederek kendimi;sonunda yalnızlık
her şeyimle birlikte özgürlüğümüde almıştı eilmden......

final süperdi yüreğine sağlık canım teşekürler

Geri