E devlet boş plaka sorgulama

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
E devlet boş plaka sorgulama
Boş Plaka Sorgulama, Adana İstanbul Ankara İzmir Mersin Bursa Trabzon Diyarbakır Tüm şehirleri sorgulayabilirsiniz

Bir aracın Plakasını Nasıl Sorgularım ?
E devlet şifresine sahip iseniz sorgulamayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle yeni araba alacaklar yada ikinci el araba alacak kişiler kendilerine özel olarak plaka almak isteyebilirler. Yani sizler araba aldığınız zaman acaba şu plaka boş mu keşke onu alsam diye trafik müdürlüklerine gitmeden e devlet şifrelerinizle sorgulayabiliyorsunuz.

Bu boş plaka sorgulama işlemini yapabilmek için BURADAKİ linke tıklıyorsunuz ve kişisel şifreleriniz ile giriş yapıyorsunuz daha sonra da PLAKA SORGULAMA linkine buradan tıkladığınızda sizi plaka sorgulama sayfasına yönlendiriyor. Ben bir tane test yapıyorum güzel bir plaka olan 34ASK34 Ü sorguluyorum bakalım ne çıkacak :)

edevlet-bos-plaka-sorgulama.jpg

Bu arada söylemeyi unuttum arkadaşlarım bu konu boş plaka sorgulaması ya şimdi sorguladığınızda karşısında yada sorgulama sayfasında araç model marka vs çıkmıyor ise bu plaka boş demek oluyor bilginiz olsun. Sonra bana siz plaka sorgulamayı anlatmışsınız demeyin :)
Kaynak

Geri