Egzersizlerin Kalori Değerleri

T

TİTAN

Forum Okuru
Egzersizlerin Kalori Değerleri
Hangi Egzersiz Kaç Kalori Enerji Harcıyor
Hangi Haraeket Kaç Kalori Yakar

Sevgili melekler, yememize dikkat ediyoruz ve bazı egzersizler yapıyoruz ama acaba kaç kalori harcayabiliyoruz biliyor muyuz ? Daha bilinçli bir diyet programı için harcadığımız ve aldığımız kalori değerlerini bilmemiz lazım. O halde yazımıza bir göz atalım :)

egzersiz-33c.jpg

Szlerinde Fazla kilolarınızdan kurtulmak için ilk tercih diyet ise, ikincisi hiç kuşkusuz kalori yakmak için spor yapmaktır.Spor yapmayı ciddiye alın spor yaptıkca kendinizi daha iyi hissedeceksiniz buna emin olabilirsiniz.

tablo.JPG-295.jpg

Sizlere sunduğumuz tabloda da görülebileceği gibi bazı egzersizler sanılanın aksine çok az kalori yakmanızı sağlarken, bazı aktiviteler beklenenden daha fazla işe yarıyor.

Ne kadar güzel yazmışsınız listede çok işe yarar bence ama tabii bunların hepsini yapabilmek mümkün olmuyor. Ben genelde yürüyüş yapıyorum kendimi iyi hissettiğim zamanlarda genellikle yürüyüş yolumun son mesafelerini koşmaya çalışıyorum. Hafta sonları mutlaka bisiklet sürüyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum oldukça rahatlamış hissettiriyor bana kendimi. Bir yandan kalorilerimden kurtulurken bir yandan da bacaklarımın sıkılaştığımı hissedebiliyorum. Yüzme de vücudun her yerini çalıştırıyor ama bunu da sadece yazları yapabiliyorum.

Benim için listedeki tek sorun bu aktiviteleri yapabildiğim zaman dilimi maalesef 60 dakika boyunca yapamıyorum muhtemelen bacaklarımın yeterince güçlenmediğinden kaynaklandığını veya vücut ağırlığımın hala istediğim düzeyde olmadığından dolayı düşünüyorum. Zayıflayabilmemiz için mutlaka hareket şart hanımlar bu iş maalesef sadece diyet ile olmuyor.

Geri