El bakımı i̇çin doğal maskeler el bakımı i̇çin öneriler

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
El bakımı i̇çin doğal maskeler el bakımı i̇çin öneriler
El bakımı için doğal maskeler el peelingi el bakımı nasıl olur doğal çözümler ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

EL BAKIMI VE TEMİZLİĞİ HAKKINDA

Ellerimiz gün içinde her işi yapan her türlü şeye dokununan ve aslında vücudumuzun en mikroplu yeridir. Biz bayanlar ellerimizi pek önemsemeyiz ama el bakımı temizliği önemli bir konudur. Ellerimizi çok soğuk çok sıcak deterjanlı sular gibi uygunsuz koşullara maruz bıraktığımız için en erken yaşlanmaya başlayan kırışan ellerimize ayrıca fazla ilgi göstermeliyiz ki çünkü ellerimiz ilk dikkat çeken yerlerdendir. Yüzümüzle saçlarımızla ilgilenmekten aslında en çok dikkat çeken eller biraz geri planda kalıyor gibi geliyor bana. Ellerinize bakımdan şunu anlamayın hanımlar. İşte ben yatarken sabunla güzelce yıkıyorum sonrada nemlendirici sürüyorum gibi bir şey değil. Bu yeterli kalmayaktır aslında eller için. El bakımı temizliği için ellerin daha güzel ve bakımlı görünmesi için sizlere bir kaç el bakım peelinginden de bahsedeceğim. Ellerinizi dış zararlı etkilerden nasıl korumanız gerektiğini de konuşacağız.

el bakimi evde nasil yapilir.jpg

EL BAKIMI NASIL YAPILIR?

Hem basit hem maliyetsiz bir el bakımına ne dersiniz? Her evde bulunabilen malzemeler ellerinize iyi gelecek karışımlar hazırlayabilirsiniz. Ellerinizin daha erken yaşlanmaması ve kırışmaması için özellikle her türlü sabunu ellerinize sürmeyin. Ben ellerimi sık sık sabunla yıkarım ellerim temizleniyor kirlerinden arınıyor canlı kalıyor diye düşünmeyin. Eller aslında ne kadar deterjana maruz kalsa da hassastır. Bunu zamanla ellerinizin görünümünden anlayacaksınız. El bakımınızı size vereceğim birkaç el maskesi ile düzenli bir bakım yaptığınızda ellerinizi daha fazla koruma altına alarak güzel ellere sahip olacaksınız. Düğün öncesi el peelingi yazımızı inceleyebilirsiniz.

el bakimi peeling.png

EL BAKIMI İÇİN EVDE YAPILAN MASKELER

Öncelikle demiştim ya kolay malzemelerle bir peeling hazırlayalım hanımlar. Bu her evde bulunan toz şeker gerçek zeytinyağı iyice karıştırılır. Zeytinyağının gerçek ve doğal olmasına özen gösterin. Ellerinizi bu karışımla haftada 2 kez 5-6 dakika masaj yaparak yedirirseniz elleriniz temizlenmiş daha güzel ve bakımlı bir görünüme kavuşacak. Bu bakımı kendinize düzenli olarak alışkanlık haline getirirseniz ellerinizdeki faklılığı siz de farkedeceksiniz hatta ellerinizi görenler ellerinize hayran kalıp size aşık olabilir. Zeytinyağı ve şekere ilave olarak biraz süt de ilave ederseniz ellerinizi besleyecektir. Bu karışım ellerinize peeling etkisi yaparak ellerinizin üzerindeki ölü deriyi atacak zamanla hem daha beyaz görünüme kavuşacak hem de yumuşacık olacaktır. Suna Dumankaya maskelerine güvenirim ve onun el bakımına dair bir maskesini hemen alttaki linkten paylaşmak istiyorum. Ellerine önem veren hanımlar mutlaka Suna Dumankaya'nın maskesini deneyin derim eller yumuşuyor içeriğinde süt mısır unu olduğu için ellerinizdeki fark apaçık ortada olacak. Ama bir kere yapıp ara verirseniz olmuyor düzenli yapmak istikrarlılıkta fayda var.

Geri