El yapımı Kedi köpek Evleri / Sokaktaki Canlar için..

M e g

Melekler Mekanı
El yapımı Kedi köpek Evleri / Sokaktaki Canlar için..
El Yapımı Pratik Kedi -Köpek Evleri..

Şu dönemler alacağımız kuru mamalar ve vereceğimiz sularla kedileri iyi beslemeliyiz. Bu dönem onlar için en önemli dönem. Sonbahar döneminde iyi beslenirlerse bir kaza olmadığı takdirde kışı atlatabiliyorlar, çünkü bünyeleri güçleniyor. Tabii ki kışın da onlara elimizden geldiğince bakıp mamalarını eksik etmemek, imkan varsa sığınacak barınaklar yapmanın öneminden de bahsetmeye gerek yok.

Mesela büyük boy kolinin üzerine battal boy çöp torbası geçirilip, korunaklı bir yerde yan çevirilir. Tabanına gazete kağıtları ve üzerine eski püskü paçavralar konur. Civarına da kuru mama. Böylece içeri girer sığınırlar. Fazla göz önünde olmaması lazım, mendaburlar alıyorlar ya da kedi düşmanı apartman sakinleri, çevredeki kişiler müdahale edebiliyorlar.
Tabii böyle olmayanlar da epey var. Ben çok yerde görmüştüm bu tekniği, oralardan öğrendim. ınsanlık meselesi, adamlar süper sitede yapmışlardı böyle bir şey.

Görev bizi bekliyor, haydi mamalar alınsın, stok yapılsın.

Her canlı için iyi bir kış olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Birkaç örnek;

IMG-20161224-WA0003.jpg

IMG-20161224-WA0007.jpg

IMG-20161222-WA0009.jpg

IMG-20161224-WA0004.jpg
IMG-20161224-WA0002.jpg

Son düzenleme:
Harika bir konu olmuş. Konudan ziyade dışarıda özellikle soğuk havalarda bu yaptığınız evlerin içine bir de eski olan battaniyelerden koyduğunuzda işte o vakit tam olur :D:D

Ellerinize sağlık olsun

Geri