Ella hapı kullandım hamile kalır mıyım

Z

Zelha

Forum Okuru
Ella hapı kullandım hamile kalır mıyım
Erkek arkadaşımla çamaşırımız varken sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadık sonrasında hemen değiştirdim ve temizledim kendimi ve tedbir amaçlı 7 8 saat sonra ella hap kullandım reglime daha 12 gün var kullandığım takvime baktığımda doğurganlık seviyem yüksekti hamile kalma riskim var mı? Bir de ıslaklık vajina girişi tarafınd değildi üst taraftaydı

Merhabalar Zelha, Ertesi gün hapının yapım amacı bu zaten istenilmeyen gebeliğin önüne geçmek... Dolayısı ile siz de zaten bu hapı kullanmışsınız ben hamile kalacağınızı düşünmüyorum.

Sevgiler.

Erkek arkadaşımla çamaşırımız varken sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadık sonrasında hemen değiştirdim ve temizledim kendimi ve tedbir amaçlı 7 8 saat sonra ella hap kullandım reglime daha 12 gün var kullandığım takvime baktığımda doğurganlık seviyem yüksekti hamile kalma riskim var mı? Bir de ıslaklık vajina girişi tarafınd değildi üst taraftaydı
Verdiğiniz bilgilere göre bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz. Yalnız cinsel yönden aktifseniz uygun bir doğum kontrol yöntemi kullanın . Korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısın dan risk oluşturabilir.

Aktif değilim ilk kez oldu. Ella hapının bir yan etkisini göremedim işe yaradığını nasıl anlayabilirim peki

Geri