ella içtim ama ara kanama olmadı

güneş890

Yeni Üye
Üye
ella içtim ama ara kanama olmadı
merhaba arkadaşlar sevgilimle korunmadan ilişkiye girdik, içime boşalmadığını biliyorduk ama yine de emin olamadığı için ben de beraber olduktan ortalama 23-24 saat sonra ella alıp içtim. hapı içeli 3 gün oluyor ama bahsedilen ara kanama ben de olmadı sadece ilk iki gün biraz fazla akıntım oldu ve bir süre karnım ve belim ağrıdı. adet öncesi sancı gibiydi ama ara kanamanın olmaması beni tedirgin ediyor. bir problem var mıdır ? araştırdığıma göre ella etkili bir ilaçmış bunu düşünmek bile istemiyorum ama hamile kalmış olabilir miyim ve regl dönemime ortalama 15-16 gün var.

Ertesi gün hapının güvenirliği % 100 değildir. Hap alındıktan sonra lekelenme olabilir fakat bu herkeste gerçekleşmeyebilir. Bu lekelenme kanama değildir . Her kullanımdan sonra ortaya çıkması beklenmez. Beklenen döneminizde adetiniz gerçekleşecektir. Döneminizde 6-7 gün gecikme olursa gebelik testi yapınız..

Ertesi gün hapının güvenirliği % 100 değildir. Hap alındıktan sonra lekelenme olabilir fakat bu herkeste gerçekleşmeyebilir. Bu lekelenme kanama değildir . Her kullanımdan sonra ortaya çıkması beklenmez. Beklenen döneminizde adetiniz gerçekleşecektir. Döneminizde 6-7 gün gecikme olursa gebelik testi yapınız..
merhaba çok teşekkür ederim ama normalde de adetim her geçen aya göre 3-4 gün öne atıyordu bi problem olur mu ? mesela geçen ay ayın 8inde hasta olduysam bu ay ayın 5i ya da 4ü gibi hasta olmam gerekiyor. ilaçtan dolayı bi değişim olur mu

Adet dönemi 3-4 gün zaten geri geliyor bunda endişelenecek bir durum yok normaldir. Fakat kullandığınız ilaç döneminizi geciktirebilir , değiştirebilir.

tekrardan merhaba mide bulantısı, baş dönmesi vs. yok ama idrarımda beyaz minik şeyler var birkaç sitede gördüm bunlar hamilelik belirtisi midir çok korkuyorum cevap verirseniz çok sevinirim

tekrardan merhaba mide bulantısı, baş dönmesi vs. yok ama idrarımda beyaz minik şeyler var birkaç sitede gördüm bunlar hamilelik belirtisi midir çok korkuyorum cevap verirseniz çok sevinirim
Her septomu gebeliğe yormayın. Başka tıbbi sorunlar da söz konusu olabilir. İdrar yolu enfeksiyonu, kum granülleri, böbrek taşları vs gibi. Gebelik kuşkunuz için test yapın.

Adet dönemi 3-4 gün zaten geri geliyor bunda endişelenecek bir durum yok normaldir. Fakat kullandığınız ilaç döneminizi geciktirebilir , değiştirebilir.
tekrardan merhaba pazar akşamı minik lekeler gelerek adet kanamam başladı pazartesi, salı da normalden az da olsa adet kanamam gerçekleşti ama bugün akşam kanamam koyu kahverengi şeklinde geldi bu içtiğim ella ilacından dolayı olabilir mi

Adet bitiminden bir kaç gün sonra lekelenme olabilir bu normaldir. Koyu kahverengi lekelenme rahimde kalan eski kandır. Durumunuzda bir anormallik yok. Fakat sürekli lekelenme söz konusu olursa dikkate alınmalı.

Geri