Ella kullandım adet oldum ama sonraki ay olmadım hamlemıyım

• Konbuyu başlatan Dıdemönal
  • Başlangıç tarihi
D

Dıdemönal

Forum Okuru
Ella kullandım adet oldum ama sonraki ay olmadım hamlemıyım
Merhaba ocak 10 /15 arası eşimle birlikte olduk üç gün sonra içebildım ama beş gün içinde içilebilir yazıyordu. 29 ocakta adet oldum çok yogun degıldı ama sonraki ay olmadım hamilelik varmıdır?

Merhaba, ilaç kullanımı sonrası beklenen adetiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil. Kullandığınız ilaç döngüde değişime neden olabilir. Yinede tedbiren gebelik testi yapın.

Ayın 15inde sevgilim ile ilişkide prezervatif patlamış ama gene boşalırken geri çektim. Önden hafif gelen bir şey olabilir diye ella içirttim. Normalde 20-26 sı adet oluyor. Ayın 20 sinde adet oldu ama çok çok az geldiğini söylüyor. Herhangi bir sıkıntı var mıdır?

Ayın 15inde sevgilim ile ilişkide prezervatif patlamış ama gene boşalırken geri çektim. Önden hafif gelen bir şey olabilir diye ella içirttim. Normalde 20-26 sı adet oluyor. Ayın 20 sinde adet oldu ama çok çok az geldiğini söylüyor. Herhangi bir sıkıntı var mıdır?

Ella hap kullananlar da ilaca bağlı kanama gerçekleşebiliyor , durum gebelikle sonuçlanabiliyor. Bu nedenle ella hap kullananların kanama sonrası gebelik testi yapmaları uygun olur. Ayın 26 -27 partneriniz gebelik testi yapabilir.

Geri