Sevgilim vajinama yüzeysel boşaldı 22 saat sonra falan ella hap aldım hapı içtikten 3saat 10-15 dakika geçmişti kustum. İhtimal var mıdır hamileliğe

Sevgilim vajinama dışardan boşaldı 22 saat sonra ella hap aldım hapı içtikten 3 saat 10-15 dakika geçmişti kustum. Hamilelik ihtimali var mı

Merhaba, Ella tableti kullandıktan sonra ki 3 saat içerisinde kusma olursa, ilaç etkisini kaybetmektedir. Bu durum da gebelik söz konusu olabilir.

Merhabalar beyza hanim nisanlimla iliskiye girdik.3 bosalmasinda icime bosaldi yarimsaat icinde ella kullandim..ama adetim 10 gun gecikti.idrar testine guvenmedigim icin kan tahlil yaptirmak icin bayram donusunu bekliyorum.ama bugun adet sokturucuye basladim.sizce durum nedir? Iyce stres yaptim ella en fazla kac gune kadar adet geciktirir. Kistimde var.

Merhaba, korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Korunmasız birliktelik sonrası ella hap kullanmak % 100 gebeliği önlemez. Güvenirliği %85-90 dır. Gecikmeniz gebelik kaynaklıda olabilir ilaçtan dolayıda. Gebelik testi yaptırmanız da fayda var. Adet söktürücüler var olan gebeliği sonlandırmaz.

Gebelik söz konusu olasa gebelik testinde elbetteki çıkardı. Fakat burda şunu belirtmekte fayda var. Bazı nedenlerden dolayı idrar testleri hatalı sonuç verebiliyor. Emin olmak için tekrar idrar dan gebelik testi yapın. İmkanınız varsa hcg testi yapın

Geri