A

Akağaç

Forum Okuru
Merhabalar, ben en son 22 haziranda regl oldum reglimin bitişinde bir ilişki yaşadım, partnerim içimde boşalmadığını söylese de içime kurt düştü ve 36 saat sonra ella kullandım. Bu gün reglim 25 gündür gecikiyor. Reglimin geciktiği 2. Ve 3. Haftalarda toplam 4 test yaptım ve sonuç negatif çıktı. Hamile olma ihtimalim var mıdır? Çok zor gibi duruyor ama reglimin bu kadar gecikmesi çok kafamı karıştırdı.

B

Beringa

Forum Okuru
Merhaba. Ben en son 22 Haziran da regl oldum. Reglimin birişinde ilişkiye girdim(28Haziran). Bu gün ise reglim tam bir aydır gecikiyor. Reglimin oömadı gereken günden sonra 2. Ve 3. Haftalarda toplam 4 test yaptım ve negatif çıktı. Hamile olma ihtimalim var mıdır? Çok zor gibi duruyor ama reglimin bu kadar gecikmesi kafama bir hayli karıştırdı.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adet gecikmesi sonrası 4 edfa gebelik testi yapmışsınız ve sonuç negatif bu durumda hamile değilsiniz. Adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı değildir. Bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Bu durumda bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olmanızda fayda var.

O

omfg

Forum Okuru
Ben 2 hafta önce ella kullandım adetimin bugün gelmesi gerekiyordu ve geldi hiç gecikme yaşamadım hamilelik olasılığı ortadan kalktı değil mi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
omfg' Alıntı:
Ben 2 hafta önce ella kullandım adetimin bugün gelmesi gerekiyordu ve geldi hiç gecikme yaşamadım hamilelik olasılığı ortadan kalktı değil mi?
Ella gebelikten % 100 korumaz. Ella kullandığı halde gebe kaldığını rapor edenler vardır. Adet gecikmeniz mevcut olduğu için gebelik testi yapmanızı öneriyorum..

B

brrinml

Forum Okuru
ilişkiden hemen 3 saat sonra ella kullandım adetim ayın 17 idi adetimi oldum hamile olma olasılığı varmı?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli durum sonrası adetiniz gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değildir. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

M

Münevver k

Forum Okuru
Merhaba ilişkiden hemen sonra ilacı içtim adetim iki gün gecikti hamile olabilir miyim cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Ecem ;)

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Korunmasız ilişki sonrası gebelikten korunmak için kullanılan ella hap % 100 koruma sağlamaz . İlacı kullandığı halde gebe kalanlar vardır. Gecikmeniz ya ilaç yada gebelik kaynaklı bu durumda gebelik testi yapmanız faydanıza olacaktır.

M

Melekler Mekanı izmir

Forum Okuru
ella hap , ella hap yan etkileri , ella kullandım hamileyim , ertesi gün hapı kullananlar kadınlar , ella kullananlar adet gecikmesi , ella hap fiyat 2018 , ella hap nedir , ella zararları

Kızlar bu ella hap varya sanıldığı gibi kesin olarak hamilelikten korumuyor. Ben bu hapı kullandığım halde hamile kaldım. İlacı kullandıktan 3 gün sonra küçük bir kanama oldu bir ped kirlendi bende adet oldum sandım meğersem adet olmamışım :( Demem oki aman dikkatli olun hamile kalmak istemiyorsanız bir sürü doğum kontrol yöntemi var bunlardan birini tercih edin. Ve ella kullandıktan sonra adet olsanız dahi mutlaka gebelik testi yapın kanama yanıltabilir .Bu arada arkadaşlar ella ertesi gün hapının fiyatını merak ediyorsanız

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 66.53 TL
Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç ) 61.60 TL
Sene İçindeki En Yüksek Fiyatı 66.53 TL
Ortalama Fiyatı 65.05

P

Pembe.1905

Forum Okuru
Merhaba, normal adet düzenim ayın 8inde. Bu ayın 7sinde sevgilimle ilişkiye girdik ve ertesi gün kanamam hala yoktu. Korunmadığımız için Ella hapından içtim. Aradan 2 gece geçti ve kanamam hala yoktu. Tekrar birliktelik yaşadık fakat içime boşalmadı. Bugün ayın 28i ve ben hala regl olmadım. Hamilelik riski var mıdır? Eğer varsa bunu nasıl önleyebilirim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Korunmasız yaşanan her birliktelik gebe kalma açısından risktir. Ella kaynaklıda adet gecikmesi yaşıyor olabilirsiniz. 1 hafta içinde adetiniz gerçekleşmez ise gebelik testi yapın.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Evet hamile olabilirsiniz. Ayrıca gecikmeniz ilaç kaynaklı da olabilir. Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumuyor. Bu ilacı kullandığı halde gebe kaldığını rapor edenler olmuştur. Durumunuzdan emin olmak için hcg testi yapmanızı öneriyorum..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Uzman SühaN' Alıntı:
Evet hamile olabilirsiniz. Ayrıca gecikmeniz ilaç kaynaklı da olabilir. Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumuyor. Bu ilacı kullandığı halde gebe kaldığını rapor edenler olmuştur. Durumunuzdan emin olmak için hcg testi yapmanızı öneriyorum..

B

bmruykml

Forum Okuru
slm ilşkiden sonra ella aldım 9 gün sonra adet oldum gününde 5 gün sürdü hamilelik olaslıım varmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
bmruykml' Alıntı:
slm ilşkiden sonra ella aldım 9 gün sonra adet oldum gününde 5 gün sürdü hamilelik olaslıım varmı
Hayır hamilelik olasılığınız yok. Şüpheli ilişki sonrası döneminiz zamanında gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değildir..

N

nsanberk

Forum Okuru
geçen ay ilişkim oldu ella hap aldım bu ayın 12si adet olacaktım olmadım hamile olabilirmiyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
nsanberk' Alıntı:
geçen ay ilişkim oldu ella hap aldım bu ayın 12si adet olacaktım olmadım hamile olabilirmiyim?
Evet hamile olabilirsiniz. Ella hap gebelikten % 100 korumuyor etkinliği % 85-90 dır.Bugün gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

S

Sevda yildiz90

Forum Okuru
Merhabalar. Ben de en son 4 Kasım gibi dönem gördüm. Bikac hafta sonra ilişkiye girdim ve 2 gün içinde bu ilaçtan kullandım. Bikac gün sonra yine kullandım. Tam bir boşalma hiç olmadi ama 17 Aralık oldu hala regl olmuyorum. Hamilelik testi yaptım 2 gün önce negatif çıktı. Bu kadar gecikme normal midir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gecikme sonrası gebelik testi sonucunuz negatif çıkmış bu durumda gebe değilsiniz. Dönem gecikmesi bir çok koşuldan kaynaklanabilir, sadece gebelik kaynaklı gecikme olmuyor. Şayet idrardan test yaptıysanız hatalı sonuç almanızda muhtemel emin olmak için hcg testi yapın.

S

sultan***

Forum Okuru
nişanlımla ilişkiye girdik vajinama boşaldı içine . ella hap aldım hemen ama bu ay adet olmadım acaba adet gecikmesi oluyormu