Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Beril hanım 5 defa ella hap kullanmak nedir ? Ella hap gelişi güzel çok sık kullanılmaz, hormonlarınızı bozar. Adet gecikmeniz çok fazla ella kulanımından yada gebelikten dolayı olabilir. Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumuyor. Bugün gebelik testi yapın hamile olup olmadığınızı öğrenirsiniz. Sonuca görede bir kadın doğum uzmanına görünün..

D

denizerdm

Forum Okuru
ilişkiden sonra ella yuttum 20 dakika sonra kustum birde ishal oldum adet olmam gereken tarihte olmadım sizce hamile kalırmıyım boşalmada oldu yıkadım ama korkuyorum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ella kullanımı sonrası ishal ve bulantının olması ilacın etkinliğini düşürür. Genital bölgeyi yıkamanız gebe kalmayı engellemez. Ellanın etkinliğide %85-90 dır. Adet döneminizde gecikme olursa gebelik testi yaparsınız.

B

bbkolmsn

Forum Okuru
nişanlımla ilişkiye girdik boşalma olmadı 7 saat sonra ella yuttum adetim zamanında geldi sizce hamile kalma olasılığım varmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilişki sonrası adetiniz gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değildir , kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

M

Missgirlhey

Forum Okuru
Tbadgru' Alıntı:
3 gün sonra ella kullandım ve reglim 10 gün geçti 3 kez idrar testi yaptım negatif bu kadar gecikme yaşanabilir mi ve regl olucakmış gibi de hissetmiyorum. Kist vb şeyler de mevcut değil fakat genel kontrol dışında bu durum için doktora danışmadım.ayrıca kasıklarda,yumurtalıklarda ve belde de ağrı mevcut . ihtimal var mı sizce
Regl oldun mu sonra nasıl düzeldi

B

bhterbalnaz21

Forum Okuru
iki gün önce ilişkiye girdim dün ella kullandım adetime 19 gün var çok stresliyim ve ağlama krizleri yaşıyorum bu ellanın etkisimidir 5 aya kadar adet düzensizliği yapabildiğini söylüyorlar adetim gecikirmi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ella beklenen adetinizi 1-2 hafta geciktirebilir. Muhteviyatından dolayı ruh halinizde değişiklikler olması normal. Ayrıca sürekli belirtiyoruz ella gebelikten % 100 korumuyor adetinizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapınız.

E

endişeli

Forum Okuru
geçtiğimiz ay içerisinde birliktelik yaşadım boşalma işlemi gerçekleşti ertesi gün ella kullandım şimdilerde 4-5 gün gecikmedeyim adet olmam gerekiyor fakat belirtileri var (şişlik ve ağrı) kanamam yok

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ella kullandığınıza göre gecikme yaşamanız normal bir hafta içinde adet olmaz iseniz lütfen doktorunuz ile konuşunuz. Ama olacaksınız sıkıntı yapmayın.

T

Tedirgin

Forum Okuru
Merhabalar 8 haziranda adet oldum 14 haziranda da eşimle korunmasız ilişki oldu takriben 2-3 saat içinde ella hap içtim. Ama bu ay adetim 4 gün gecikti ama sanki adet olacakmışım gibi tüm emareler var ama yine de tedirginim hamile olma ihtimalim var mı yoksa gecikme haptan mı kaynaklı

M

Masallar

Yeni Üye
Üye
Merhabalar 8 haziranda adet oldum 14 haziranda da eşimle korunmasız ilişki oldu takriben 2-3 saat içinde ella hap içtim. Ama bu ay adetim 4 gün gecikti ama sanki adet olacakmışım gibi tüm emareler var ama yine de tedirginim hamile olma ihtimalim var mı yoksa gecikme haptan mı kaynaklı

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Masallar' Alıntı:
Yani siz hamile olmamak adına olması gerekeni yapmışsınız. Ella hapları sizi hamilelikten yüzde yüz korumasa da yakın şekilde koruyacaktır. Ha benim adetin neden gecikti adet olacağım ama olmamışım diyorsunuz. Her şey psikolojik durumunuz ile alakalı bunu unutmayın. Psikolojik olarak ya hamileysem dediğiniz her gün adetiniz gecikir. Açıkçası hamile olduğunuzu kesinlikle düşünmüyorum. Bu hap çok fazla gecikme yapmaz kanama yapabilir ama bugün yarın olursunuz mrk etmeyin lütfen.

M

Masallar

Yeni Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Yani siz hamile olmamak adına olması gerekeni yapmışsınız. Ella hapları sizi hamilelikten yüzde yüz korumasa da yakın şekilde koruyacaktır. Ha benim adetin neden gecikti adet olacağım ama olmamışım diyorsunuz. Her şey psikolojik durumunuz ile alakalı bunu unutmayın. Psikolojik olarak ya hamileysem dediğiniz her gün adetiniz gecikir. Açıkçası hamile olduğunuzu kesinlikle düşünmüyorum. Bu hap çok fazla gecikme yapmaz kanama yapabilir ama bugün yarın olursunuz mrk etmeyin lütfen.
Çok teşekkür ederim

M

MustafaKara

Forum Okuru
Hocam kolay gelsin. Nişanlımla bir ilişki yaşadık 3 gün önce. yaşadıktan sonra 1-2 saat içinde ella hap kullandı. Bugün veya yarın adet olması gerekiyor , eğer yarında olmazsa test yapmali mıyız? Son adet tarihi 20 haziran

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Hayır test yapmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum eğer 72 saat içinde kullandı iseniz sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum fakat nişanlınız çok fazla stres yapar ise hamilemiyim diye muhtemelen bir iki gün adeti gecikebilir bilginiz olsun. Sevgiler...

M

Mertberk

Forum Okuru
Sevgilim en son 21 haziranda adet olmuş. 15 temmuz gecesi uzaktan temasla boşalma oldu ama vajinasina(bakire) geldi mi emin değilim geldiyse bile çok az gelmiştir. 2 3 gün kahverengi lekelenmesi oldu. 20 temmuz öğlen ella ilacını kullandı. 20 temmuz gecesine kadar kasıklarında ağrı başladı ve çok az kanamaları oldu. 21 temmuzdayız ve şuan ağrısının ve kanamasinın olmadığını söylüyor. Gebe kalma ihtimali nedir.

B

Bk2611

Yeni Üye
Üye
Merhaba, Haziranin 2. haftasında nisanlimla ilişki yaşadım ve hemen ertesi gün ella içtim. Kusma vs hiçbir şey olmadı. Adet donemime ise yaklaşık olarak 2 hafta kadar vardı. İlacı ictikten sonra herhangi bir kanamam olmadı. Fakat temmuzun ilk haftalarinda siyaha dönük çok koyu renkli akintilarim oldu. Bu akinti daha sonra açık kahverengiye döndü. Şu an şeffaf şekilde yine ara ara akintim oluyo. Genelde kasiklarim ağrı hissediyorum ve adet olduğumu düşünüyorum fakat akinti gelmiş oluyor. Temmuz ayının sonunda adet olmam gerek normal şartlarda. 3 kere gebelik testi yaptım ve negatif çıktı. Ayrıca bundan yıllar önce de prolaktin hormonumda cok az seviyede yükseklik çıkmıştı. Hamile olabilir miyim, yoksa ella hormonlarimi alt üst ettiği için mi ictikten sonra haziran döneminde adet olamadım. Ya da o siyah akinti aslında adet miydi ?

B

Beyza123

Forum Okuru
Merhaba adetim ayın 20 si ile 25 i arasinda değişir genelde erkek arkadaşım ile 24 ünde adet görmeden ilişkiye girdik içimde boşalma olmadı fakat peçete ile sildikten sonra tekrar ilişkiye girdik ertesi gün de ella hapı kullandım şimdi ayın 27 su hala adet görmedim ve şişkinlik ağrı tarzı şeyler de yok gebelik durumu söz konusu mudur yardımcı olun

B

Buse00

Yeni Üye
Üye
Merhabalar 2 hafta önce sevgilimle sürtünme yoluyla bir birliktelik yaşadık prezervatif vardı fakat elinden bulaşma ihtimaline karşı ilişkiden sonra 1 saat içinde ella hapı aldım reglim 6 gün geciktikten sonra bhcg testi yaptırdım sonrasında bir kere de idrar testi yaptım negatif çıktı ikiside ama 8 gün oldu Regl olmadım hala gebelik riski var mıdır bu kadar uzun gecikme yaşayan oldu mu neden olamıyorum yardımcı olun

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Buse00' Alıntı:
Merhabalar 2 hafta önce sevgilimle sürtünme yoluyla bir birliktelik yaşadık prezervatif vardı fakat elinden bulaşma ihtimaline karşı ilişkiden sonra 1 saat içinde ella hapı aldım reglim 6 gün geciktikten sonra bhcg testi yaptırdım sonrasında bir kere de idrar testi yaptım negatif çıktı ikiside ama 8 gün oldu Regl olmadım hala gebelik riski var mıdır bu kadar uzun gecikme yaşayan oldu mu neden olamıyorum yardımcı olun
Ertesi gün hapları adet gecikmesi gibi yan etki yapabilir ayrica sürekli düşündüğünüz için bile adetiniz gecikebilir. Anlattiklariniza göre hamile olmadığınızı söyleyebilirim