Embriyo Yerleştikten Sonra neler yapılmalı ve diğer sorular

4 kez tüp bebek denemem oldu malesef anne olamadım olacağıma o kadar çok inanıyorum ki umudumu yitirmedim mutlu başlayın tüp bebek tadavisine çok önemli allahım isteyen herkese nasip etsin

[sıze=4]arkadaşlar elimde gonal f ve menagon var tüp bebek tedvisinden kaldı ilğilenen olursa uygun fiyata vereceğim bu tedvailerin ne kadar pahalı olduğunu biliyorummm ilgilenen özelden yazssın [/sıze]

Meraba lutfn bna yardimci oln 26 yasindayim ve 1'5 senelik evliyim 3 ay once yptrdgm testler sonucu bnde yumurta yetmezligi (hlk arasnda erkn menepoz bilinir) tehsisi kondu ama bir tesaduf doktr kntrolm sirasnda sag tarfta olusan bir folikur goroldu hmn tup bbk denemesine gecildi carsamba gunu yumurta toplndi ve sadece 1yumurtm vardi dollendi ve cuma gunu rahme yerlstrldi embriyo ama bn dun aksam asiri kabizlik cktim cok ıkındım ve pecetyle kurularkn peceteye bir minik bii gldi pmbe rnk gibi 4-5mm bytlarnda bi si bi yrlstriln embriyo olabilirmi dn gceden beri bnu dsnmktn uyuyamiyorum bska sansim olmaya bilir cnku deliricm ltfn yrdm edn

razetr kardeşim eşinizin sperm sayısını nasıl yükselttiniz yazarsanız sevinirim benimkide 2 milyon

bu gün transferimin 9 günü ve ğögüs ağrılarım yok denilecek kadar az karın şişliğim bitti sadece belim cok ağrıyor est yapmaya cok korkuyorum lütfen benzer durumları yaşayıpta hamile kalan varmı lütfen yazın......

bu gün transferimin 9 günü ve ğögüs ağrılarım yok denilecek kadar az karın şişliğim bitti sadece belim cok ağrıyor est yapmaya cok korkuyorum lütfen benzer durumları yaşayıpta hamile kalan varmı lütfen yazın......

CANIM ÜZÜLME GEBE OLMA İHTİMALİN YUKSEK BEN TÜP BEBEK YAPTIM BEL AGRISI IYIDIR BAZI INSANLARDA TUTTUNCa AGRI YAPIYO BENDE BOYLE OLMUSTU

benimde ikinci transferim olcak çarşamba hayirlisi çok mutluyum ama bi okadarda korkuyorum ya olmassa diye rabbim hepimizin yardimcisi olsun.

siyete yeni üye oldum,tüp bebek hakkında yeterince bilgi yazılmadığını düşünüyorm,ya da daha çok arkadaş yaşadıklarını anlatmalı.39 yaşındayım 2 yıl nce evlendim,eşimin sperm sayıları 2 mil.du bunu öğrenince bitkisel çaılşmalarla bunu önce 12-36- ve 66 mil na çıkarttım.dr lar bile bu işe şşaırdı ve benden nasıl yaptığımı sorudular ve aradılar,isteyen arkadaşlarda yazarım. evliliğimde 1 yıl geçince hiç beklemeden yaşım gereği tüp bebek merkezi aradım.izmir bana yakın olduğu için orayı araştırdım ve tüm dr.ları AHMET ZEKİ IŞIK adında doç dr buldum alsancakta irenbedeydi.dr iyi bir adamdı maddi olarak da bize yardımcı oldu ,ama sürekli bu ilk deneme yaşınız gereği %30-40 diyordu deliriyordum.tüm o acılı iğne dolu işlemlerde ki bu kısımları anlatmak istemiyorum iğneden çok korkarım oldukça pozitif davrandım.8 tane yumurta yaptım ve bunların 6 tanesi döllendi ve embriyo haline geldi.bunun 2 tanesini bana transfer ettiler.3 gün izmirde kaldım eşimin gereksiz saçma sapan davranışları benim tüm metabolizmamı bozdu .bu dönem de eşlerin çok anlayışlı olması gerekiyor malesef eşim olamadı hala kendisini suçlarım. velhasıl, ama ilk deneme ama stres bilemiyorum 12.gün betahcg değeri düşük çıktı dr u ben aradım 2 gün sonra bi daha yap dedi yaptığımda 0 çıkmıştı zaten.aramadım dr u dr da aramadı.aradan 1 ay geçince hemşiresi aramış benden sonucu fax çekmemi istiyorlar aslaaa dedim ,transferi yaptım hasta ne yaparsa yapsın fikri beni rahatsız ediyor.aradan 8 ay geçti aynı klinikte dilek arslan var onunla yapmaya karar verdim.amacımda birsürü kağıt işleri var hazır bilgilerim İRENBE kliniğindeyken bi daha uğraşmayayım dı ayrıca kalan 4 embriyomda orada dondurulmuştu.hem dondurulmuşlarım hemde başka bir el yapsın istedim.velhasıl 8 ocakta transferm gerçekleşti.öğretmenim drum 10 gün rapor verdi evde dinleniyorum.bugün 7 gün.hergün göbekten iğne oluyorum merak edenler varsa tüm ilaçları ve protokolu yazarım.hiç bir belirti yok göğüslerim çok acıyor bu da progesterondan zaten.binlerce yazı okudun belirtilerle ilgili şu anada hiç biri bende yok.inşallah bebişlerim tutunmuştur ve bende anne olurum.sonucu ve bu konudaki daha bir çok şeyi yazacam.sonuç olumlu da çıksa birazdan yazacağım fikilerim değişmeyecek.sadece dr uma çok dua eder allahımada şükrederim

bizim sperm sayımız 1ml altında acil bizede yardım lazım bu konuda...

Hamile misiniz

Benimde 3 gun transferi yapildi.ikinci denemem. Bugun 7. Gunum. Goguslerim cok agriyor , belim kopuyor, kasiklarim agriyor. Ilk denememde 2. Gun transferi yapilmisti. 5 gune vardigimda agrilarim bitti. Benim merakim, bu kadar sikintidan sonra hamilemisiniz? Umarim iyi haberlerinizi alirim.Sevgilerimle.

slm ben hollandadan yaziyorum onumuzdeki pazar 2.transferim var 1.cisi bilgisizligime geldi hic dikkat etmedim maalesef tutmadi burda bisey demiyolar ama bu sefer cok arastirdim cok okudum insallah tutar ve cektigim acilara deger yuce Rabbim hepimizin yardimcisi olsun

Geri