Emziren Anneler İçin Süt Arttırıcı Kür Tarifleri

Emziren Anneler İçin Süt Arttırıcı Kür Tarifleri
süt arttırıcı kür, süt nasıl artar, sütü arttıran gıdalar


Sevgili melekler, emziren annelerin en büyük merakı ve isteği bebeklerinin doymasıdır. Sütünün yettiğini düşünen anneler olduğu gibi yetmediğini düşünenler ve gerçekten sütü az gelenler de var. Bitkisel tedavi uygulamalarında uzman olan Prof. Dr. İbrahim A. Saraçoğlu, emziren annelerin mevsim dışı beslenmemelerini ve ebter tohumlu sebzelerden uzak durması gerektiğini söylüyor. Saraçoğlu ayrıca süt arttırıcı bazı kürleri de tavsiye ediyor. İşte o kürler...


anne-sutu-jpeg.17201,Emziren Anneler İçin Süt Arttırıcı Kür TarifleriHer Biri 1 Hafta Uygulanan Kürler


Kür 1: BEYAZ ÜZÜM
Günde iki porsiyon taze beyaz üzüm tüketmek anne sütünü artırıcıdır.


Kür 2: DEREOTU
Sabah-akşam yemeklerden önce tüketeceğiniz dereotu sütünüzün artmasını sağlayacaktır.


Kür 3: KURU İNCİR
Anne sütünü artırmak için haşlanmış kuru incir suyu da içebilirsiniz. Sekiz-dokuz adet kuru inciri yarım litre suda haşlayın. İkiye böldüğünüz suyu sabah-akşam olmak üzere günde iki kere tüketin.


Kür 4: BEYAZ DUT
Anne sütünü artırıcı kürlerden biri de beyaz dut kurusu kürüdür. Bir avuç dolusu beyaz dut kurusunu, aynen kuru incirdeki gibi haşlayıp, suyunu ikiye bölün ve sabah akşam günde iki kere tüketin.


Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

• Birbirinden farkı olarak verdiğimiz bu kürlerin tamamı anne sütünü artırıcı etkiye sahiptir. Yalnız bu türlerin hepsi aynı anda uygulanmaz. Uygulama süresi bir haftadır. Bir haftanın sonunda uygulama bırakılır. Bir hafta uyguladığınız herhangi bir kürden sonra tekrarlama ihtiyacı duyarsanız, bu defa başka bir kürü uygulamanızda bir sakınca yoktur. Örneğin, bir hafta taze beyaz üzüm kürü uygulayıp bıraktınız. Daha sonraki bir dönemde yine bir hafta olmak üzere dereotu veya kuru incir kürünü uygulayabilirsiniz.

• Tüm kürleri çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekiyor.

• Herhangi bir kürün uygulaması tamamlanmadan başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı gibi…) içilmemelidir.

Bunların dışında, bebeklerini emziren anneler şu kürleri de uygulayabilirler: Anason, kereviz, taze kereviz yaprakları, bal kabağı, çilek, kıvırcık salata, sumak, rezene çayı, tere. Bu bitkiler anne sütünü artırıcı etkiye sahiptir.
 
Üst