Emzirirken lazer epilasyon yaptırmak sakıncalı mı?

Y

Yaseminbenli

Forum Okuru
Emzirirken lazer epilasyon yaptırmak sakıncalı mı?

Emzirirken lazer epilasyon yapılır mı melek kadınlar kulübü emzirirken lazer epilasyon yaptıranlar forumda.​

Arkadaşlar birkaç arkadaşım emzirirken lazer epilasyon yaptırdı ya sizce yanlış değil mi bu. Ben de şuan emziriyorum bebeğim 3 aylık ben de hamile olmadan önce başlamıştım lazere ama hamile olduğumu öğrenince bıraktım tabi. Ama emzirmek de hamile olduğunuz zaman gibi değil midir? Sonuçta bebeginize süt veriyorsunuz lazer ne kadar mantıklı size sormak istedim.

Merhabalar
Lazer epilasyon hamilelere sakıncalıdır. Emzirirken lazer epilasyon yapılır mı sorusunuza şöyle yanıt verelim. Aslında hamilelik gibi emzirme dönemi de önem taşır. Bu yüzden emzirme dönemi özellikle ilk 6 ay lazer yaptirmamanizda fayda var. Hamilelik dönemi gibi doğumdan sonra belli bir süre hormonların oynaması hareketliliği söz konusu ve bu yüzden özellikle 6 aydan sonraya biraksaniz daha iyi olur hatta emzirme dönemi süresince siz bilirsiniz ama lazere ara vermeniz iyi olur. Hormonlardan ötürü özellikle ilk 6 ay filan kılların yapilarinda değişmeler ve kullanma artabilir hatta lekelenmeler artabilir aynı zamanda acı eşiği düşük olabilir bu dönemde. Yine de 6 aydan sonra yaptıracaksanız mutlaka uzman doktor tarafından onların yönlendirmesi ile başlayabilirsiniz. Kendinizi uzman eline teslim edin. Aşağıdaki linkte sizin gibi lazer epilasyon hakkında merak ettikleriniz yer almakta. Dilerseniz aşağıdaki linkten "lazer epilasyon yan etkileri var mı" inceleyebilirsiniz.

Geri