Emzirme dönemi ilk kanamayı geciktiriyor

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Emzirme dönemi ilk kanamayı geciktiriyor
emzirme döneminde hamilelik belirtileri emzirirken hamilelik belirtileri emzirirken hamile kalmanın gebelik kanama
Doğum yapan kadınların bazıları aylar sonra adet görmeye başlarlar bu yine kişiden kişiye değişeceği gibi halk arasında şu inanışta vardır emzirdiğin sürece süt seni korur hamile kalmazsın ben şahsen artık buna inanmayan bir kişiyim çünkü 6 aylık bebeğimi emzirirken hamile kaldım o yüzden sizlerde sakın bu söylenenlere inanıpta korunmayı bırakıp nasıl olsa sütüm beni korur demeyin arkadaşlar:)
gebelikde-bulanti-ve-kusmak1-5822.jpg

Şimdi sizlere doğum sonrası neden geç regl olunur hakkında bazı bilgileri aktarıcam

Bebeklerini emziren kadınların regl kanamaları, emzirmeyenlere oranla daha uzun süre gecikiyor. Bunun nedeni ise, bebek anneyi emdikçe göğüs uçlarının etkilenmesi ve süt yapımını sağlayan prolaktin hormonu düzeyinin yükselmesi. Bu da folikül gelişimini sağlayan hormonların salgılanmasını önlüyor. Eğer bebek düzenli bir şekilde emziriliyorsa, emzirme süresince foliküller dinlenmeye çekildiğinden, gebe kalma riski yüksek olmuyor. Yani, eğer bebek düzenli bir şekilde günde 5 defa yaklaşık 10 dakika kadar emziriliyorsa, yumurtlama bastırılıyor ve regl kanaması gecikiyor. Bilim adamları, prolaktin hormonunun emzirirken serpildiğini ve bu nedenle de reglin geciktiğini düşünüyorlar.

peki nasıl anladın hamile kaldıgını????

Geri