Ender Saraç'tan Ödem Söktürücü Çay Tarifi

T

TİTAN

Forum Okuru
Ender Saraç'tan Ödem Söktürücü Çay Tarifi
Ender Saraç ödem çözücü çay
ödem söktürücü çay

Sevgili melekler, bu yazımızda Ender Saraç'ın tavsiye ettiği ödem söktürücü çay tarifini sizlerle paylaşıyoruz :)

odem-115.jpg

Eğer sabah kalktığınızda kendinizi çok şiş hissediyor , basküle çıktığınızda bir gün öncesine göre kilonuzun arttığını görüyorsanız sakın kilo aldığınızı düşünerek moralinizi bozmayın.Büyük bir ihtimalle vücudunuzda ödem oluşmuştur
odem-115.jpg
.
Öncelikle bu ödem tıbbi bir nedene bağlı mı değil mi mutlaka araştırılmalıdır.Örneğin guatr, idrar yolları iltihabı, dolaşım bozuklukları, hormonol bazı nedenler, ödem sebebi olabilir.
Akşamları çok geç ve ağır yiyecekler veya çok tuz tüketimi de sabahları şişlikle kalkmaya sebep olabilir.

Kiraz sapı,mısır püskülü ve maydonoz saplarıyla hazırlayacağınız çay ile vücudunuzda biriken suyu atabilirsiniz.

Ödem Atma Çayı Nasıl Yapılır
  • 2 su bardağı su
  • İrice bir tutam mısır püskülü
  • İrice bir tutam kiraz sapı
  • 5-6 adet saplarıyla birlikte maydanoz
  • Yarım tatlı kaşığı iri yapraklı yeşil çay
  • 2 adet tane karanfil

Kaynayan suyun içerisine tüm malzemeler konulur ve 4 dakika kadar demlenir.Daha sonra iyice süzülerek, ılıdıktan sonra içilir.İçine nane konulmamalıdır.Yazın biraz buz ile serinletilebilir, ancak bu çay çok soğuk içilmemelidir.
Çayı içmek için en iyi zaman sabah kalkınca, kahvaltıdan önce veya akşam üzeri saatleridir.

Bu ödem çözücü ve şişlik giderici çayın dışında, sabah uyanır uyanmaz 1-2 fincan koyu yeşil çay veya 1 fincan sade türk kahvesi içmek de şişlikten kurtulmaya faydalıdır.Aynı zamanda vücudu ovarak yapılan duş , sabah şişkinliğine iyi gelir.

bende çok fazla ödem oluşuyor o yüzden kilo almadığım halde vücudumda inanılmaz bir ağırlık hissediyorum buda beni rahatsız ediyor kıyafetlerimi bile giyerken zorlandığım oluyor hani derler ya su biye içsem yarıyor diye bende işte aynı durum oluyor ne yesem içsem ödem oluşuyor bu ödem sökücü çayı denemeyi düşünüyorum inşallah işe yarar acaba günde kaç fincan içiliyor bide belli bir zamanı varmı yoksa hergün düzenli bir şekilde içilmesimi gerekiyor

Geri