Engellİler 'bakanlik' İstİyor Ama…

almira

Yeni Üye
Üye
Engellİler 'bakanlik' İstİyor Ama…
Engelliler artık sorunlarının çözümü için artık bir "bakanlık" istiyor. Engelliler, daha fazla gecikmeden önlerindeki engellerin biran önce kaldırılmasını istiyor.

Engellilerin tek beklentisi toplumda ayrımcılığa uğramadan özgür, rahatça yaşabilmek ve herkes gibi eğitim öğretim hakkından yararlanmak ve istihdam edilerek sosyal hayata katılmak istiyorlar. Engelliler, bunun da ancak "engelliler bakanlığı" kurulmasıyla mümkün olacağı görüşünde. Şimdilik internet sitesinde oylamaya açılan "engelliler bakanlığı" istemi, imza kampanyasına dönüştürülüyor.

1997 yılında kurulan Başbakanlık Özürlüler İdaresi özellikle bakanlığın kurulmasının çok yönlü ve etkili bir sonuç getirmeyeceği, engellilerin eğitim, istihdam ve sağlık gibi ana konularda karşılaşacağı problemlerinde ilgi bakanlıklara yapacakları başvuru/talep yada isteklerinde bakanlıkların, "Bize değil kendi bakanlığınıza gidin" diyebileceği ve bir bakanlığın diğer bir bakanlığa yaptırım uygulayamayacağı gerçeği ile hepsinin üstünde ve ötesinde güçlü ve etkin bir yapıda olması amacı ile Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nın kurulmasına karar verilerek bir çalışma ile BÖZİDA kurulmuştu.

Kampanyanın girişimi haklı çoğunluğun taleplerine hızlı ve doğru çözüm bulunması için haklı görülürken çok yönlü düşünerek hareket edilmesi hususunu da gözden kaçırmamak gerek.

not:alıntıdır

Geri