Enigma - Seven Lives Many Faces

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Enigma - Seven Lives Many Faces
18 Mayıs 1957 tarihinde Romanya’nın Bükreş şehrinde dünyaya gelen Michael Cretu, Enigma adlı projesi ile yola kaldığı yerden devam ediyor.

Enigma’nın arkasındaki deha Michael Cretu projesinin 7. albümü “Seven Lives Many Faces” adını taşıyor.1990 yılının sonbaharında “Sadeness Part I” ile müzikal yolculuğuna başlayan ENIGMA adının yanına, -istatistiklere ilgi duyanlar- 40 milyon albüm satışı, 50 liste başı olma başarısı, 100 civarı platin plak ve 1000 compilation’da yer almayı da ekleyebilirler. Ama bunlar Michael Cretu’yu pek ilgilendirmiyor: “Ben bir müzisyenim, istatistikçi değil. Albüm satışları hakkında yapabileceğim tek açıklama benim hissettiklerimle hareket ettiğim ve beni harekete geçiren bu hislere duyarlı olduğumdur.”

47 dakika 35 saniye süren ENIGMA’nın 12 bölümlük bu 7. müzikal “yolculuğu” da zaman nosyonunu ortadan kaldırırken, dinleyiciye yeni bir ses boyutu yaratıyor. Adeta “zihinsel bir vitamin hapı” gibi...Eskiye nazaran daha elektronik bir altyapıya sahip olan yeni Enigma albümünü kaçırmayın.

Geri