Ergenliğe giren çocuğu nasıl davranılır ?

• Konbuyu başlatan ERGENANNESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ERGENANNESİ

Forum Okuru
Ergenliğe giren çocuğu nasıl davranılır ?
ERGENLİĞE GİREN KIZ ERKEK ÇOCUĞA NASIL DAVRANMALIYIM ?

12 yaşına giren kız çocuğu annesiyim ve bu aralar çocuğumda acayip atarlanmalar var odasına kapanıyor internete düşkün olmuş şarkılar söylüyor ev işi vs yardım etmek ettirmesini sağlamak vallahi billahi de mümkün değil alıyorum karşıma konuşuyorum olmuyor bağırıyorum kızıyorum yine olmuyor. Arkadaşlarım sizler kız yada erkek çocuklarından ergenlik dönemine girmiş ya da geçirmiş olanlar da anlatabilirler nasıl baş ediyorsunuz.

ergen kıza nasıl davranılmalı.jpg

ATARLANAN HER ŞEYE KIZAN ÇOCUK DURUMUM VAR
Yani her şeye ama her şeye atarlanıyor okuldan tutun da ödevlerine kadar onun haricinde bir tabak kaldırtamıyorum söylüyorum söylüyorum dilimde vallahi billahi tüy bitiyor babasıyla da konuştum ben anlamam diyor adamda sabah iş akşam ev ne yapacağımı şaşırdım kızlar bana destek olabilecek fikirlerini paylaşabilecek olanlar var mı teşekkür ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu dediğiniz durumu ikinci evlatta yaşıyoruz ama birincisini çok şükür atlattık. ne aşık olmaları bitti ne evlenmeleri ne laf anlamaları zamanla geçecektir. Tabiki sizin bu süreçte olabildiğine relax olmanız ve mümkün mertebe düzgün şekilde konuşmanız önem arzediyor. Evde bir iyi polis bir de kötü polis vakası ile çocuğunuza davranmanız gerekiyor. siz iyi iseniz eşiniz kötü olacak ya da tam tersi zamanla geçileceğini düşünüyorum.

Bir türlü atlatılmayan kötü durumlar var ise de mutlaka psikolojik destek almanızı öneriyorum. sevgiler.

Geri