Erkeğin namusu kadınınki kadardır!‏

zuzumm_

Daimi Üye
Üye
Erkeğin namusu kadınınki kadardır!‏
sevgili meleklerim..bu kadın erkek ayrımı varya öldürüyo beni resmen ya.Bazen eşime "buraya gideyim diyorum" hayır çekiyo çok sıkılıyorum arkadaşlarımla görüşmeme izin vermiyo..Sen görüşüyosun ama dediğimde ben erkeğim diyo.bazen kavga ediyoruz. sen beni aldatırsan bende seni aldatırım (tabi şakasına asla böyle bişe olamaz)oda diyo ben aldatırım ben erkeğim.bana bişey olmaz ama sen kadınsın leke sürersin.ya benm ezilecek gururum.ya kadının tekmi namusu var erkeğinde var ..ama anlamıyolar:(

Zamanımızda ne leyla var aşkını didik didik edecek...
Ne de mecnun var işten güçten telefon numaralarını tuşlayacak...
Ferhat olsaydı şimdi inşaat mühendisi olmuş; yaptığı büyük barajlara hayran hayran bakar; altındaki son model arabayla hava atardı. Şirin''e de sıradan bir kart..."
Ben iyiyim, işler çok yoğun,en kısa zamanda aramaya çalışacağım,seni çok özledim...
Şirin ise özlemek kelimesini okur okumaz,kartı bastırır yüreğine,gülen gözlerle evlilik hayalleri kurardı herhalde...
Gelen her mesajda eli ayağına dolanan kerem içine düştüğü sevda ateşiyle döktürür mısraları su faturasının arkasına. Ve anında bir mesaj atar sevdiğine; "daima yüreğimdesin" diye...

Aslı''ysa oturmuş bir cafede elleri yabancı avuçlarda, bakışları arka masadaki yakışıklının gözlerinde..."Hemen cevap vermeyin,sevgiliden gelen mesajlara ve telefonlara bakmayın hemen. Bırakın sabırsızlansın" diyor ya tüm dergiler ve kitaplar.. Aslı da bekletir aşkını...

Kapsama alanı içinde ne az sevda vardır

Sen çevrimiçi iken tüm sevgiler çevrimdışıdır...
Neden bir ilişki zavallı ağaçlara adını kazıyacağımız bir sevgili isteriz ki? Sevgi nedir? Neden herkes farklı solur aşkı?

Seviyorsan saygı duyarsın. Saygı varsa sevgi ve anlayış da vardır.Ve hiç bir şekilde aşk ihanetin yanında var olamaz.
Sadakat saygıdandır ve saygı sevgiyle elele tutuşmuştur.
Güven geçmiyorsa aşkın oturduğu sokaktan,sadakat deniz aşırı ülkelerde kadeh kaldırıyordur hovardalığa...

Bir gün anlarsan sadakatsizlik sıçramış ayakkabına; Avuçlarınn scaklığına bıraktığın o narin el koca bir yumruk olup; inerse sevdiğim dediğinin suratına; alnından öperim.

Sadakate, her anlamıyla köle olup köpekleşebilen herkesin önünde saygıyla eğilirim.

Ve Unutmamalı;erkegin namusu kadının ki kadardır ...

power_to_the_women_by_latuff2-3882.jpg

öle erkegı alırım elıme bı guzel parcalarım erkkmış aldatırmış yıosa aldatsın bakımm.. ayhhh :sinir: yaptımm

sana hak verıyorum zuzum ama bu boyle geldı boyle gıder kımse degıstıremez bu yapıyı erkek yapar serefınden olur bız yaparız halsıyetsız olurz :S

Seviyorsan saygı duyarsın. Saygı varsa sevgi ve anlayış da vardır.Ve hiç bir şekilde aşk ihanetin yanında var olamaz.
bu herkes için gecerlidir kadın erkek farketmez insan için

Ben böyle feminist düşüncelere karşıyım. Erkek hata yaptı diye kadın da hata yapamaz. Bir erkeğin yaptığını bir kadın yapamaz. Gelelim ben erkeğim sen kadınsın aldatamazsın cümlesine. Aldatmayı her kim yaparsa yapsın bu şerefsizliktir. Etik olmayan bir durumdur. Bir kadının sen aldatırsan bende aldatırım demeside hiç hoş bir davranış değil. Bizim kültürümüzde böyle şeylere yer yok. Namus sadece kadına has bir kavram değil erkek içinde geçerlidir.Namus diyince neden hemen akla kadın gelirki ?

Geri