Erkek Bebekler Neden Daha İrİ DoĞar

  • Konbuyu başlatan Misafir
M

Misafir

Forum Okuru
kilolu bebekler bebek nerden doğar sağlıklı bebek kaç kilo doğar
Harvard Toplum Sağlığı Okulu ve İsveç’teki Karolinska Enstitüsü uzmanları tarafından yapılan araştırmada, erkek bebeğe hamile kadınların daha fazla enerjiye ihtiyaç duydukları için daha fazla yedikleri belirlendi.
Araştırmaya göre, erkek bebeğe hamile bu kadınlar, kız bebeğe hamile kadınlara göre, yüzde 10 oranında daha fazla kalori, yüzde 8 oranında daha fazla protein yakıyor, daha yüksek oranda karbonhidrat ile yağlı hayvansal ve bitkisel besinler tüketiyor.
Harvard’da görevli salgın hastalıklar uzmanı Rulla Tamimi, normalde bir erkek bebeğin kız bebekten daha ağır doğduğunu, elde ettikleri bulguların bunun nedenini daha iyi anlamalarını sağladığını belirtti.
ABD’de, hamileliklerinin 3 ile 6 ayı arasında olan 244 kadının yedikleri üzerinde çalışan araştırmacılar, erkek bebek bekleyen kadınların, muhtemelen cenin testislerinin salgıladığı erkeklik hormonundan dolayı daha fazla enerjiye ihtiyaç ihtiyaç duyuyor, bu da kadını daha çok yemeğe teşvik ediyor.
Bununla birlikte, erkek bebeğe hamile kadınların, bebeğin cinsinin annenin kilosunu etkilememesi nedeniyle, diğer hamile kadınlardan daha fazla kilo almadıkları belirtildi.
 
*GüMüŞ*

*GüMüŞ*

Yeni Üye
Üye
Ce: Erkek Bebekler Neden Daha İrİ DoĞar

yok anam nerde ben hamileyken şiştim ha şiştim oğlan doğdu kedi yavrusu kadar valla bende olmadı bu paylaşımın için sağol canım.
 
esena

esena

Aktif Üye
Üye
Ce: Erkek Bebekler Neden Daha İrİ DoĞar

bende oldu ben hiç kilo almadım oğlan3.700 gr doğdu paylaşımın için saol
 
D

deniz başol

Forum Okuru
benim bir oglum olacak 8 aylık hamileyim oglum suan 2 kıloya yakın normal mi sence
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
*MeleK* Bebek & Çocuk Hastalıkları 0
GREY Bebek & Çocuk Hastalıkları 0
SadmiN Bebek & Çocuk Hastalıkları 0
nisan Bebek & Çocuk Hastalıkları 0
M Bebek & Çocuk Hastalıkları 0
M Bebek & Çocuk Hastalıkları 0
M Bebek & Çocuk Hastalıkları 0
M Bebek & Çocuk Hastalıkları 0

Üst