erkek kardesim eve gelmek istemiyor

elcinazra

Yeni Üye
Üye
erkek kardesim eve gelmek istemiyor
Selam Melekler,

Ben yurtdisinda yasiyorum size bir sorum olacakti.
Erkek kardesim var 18 yasinda, annemle babamin sozunu hiç dinlemiyor. Nerdeyse bir senedir anne ve babam ne derse desin hiç umursamiyor. ben ablasi olarak bu duruma cok uzuluyorum annem cok uzuluyor.
kardesim surekli disarda durmak istiyor sabahlara kadar disarda duruyum beni aramayin diyor merak etmeyin ben iyiyim diyor ama ortam turkiyedeki gibi yurtdisindada cok kotu. sizce gecermi biraz daha yasi ilerleyince ? yoksa dahami kotuye gider ? cok uzuluyorum kardesim bizden kopup gidiyor elimizden birsey gelmiyor :( :( :(

Merhaba,

Bu tür davranışlar maalesef ergenlik dönemin de sıkça görülüyor. Bu evrede ergen, başkalarının kendisi hakkında verecekleri hükümler konusunda aşırı derecede duyarlıdır.Aileniz için , baş etmesi gereken gelişimsel bir kriz dönemi diyebiliriz. Bu fırtınalı bir süreçtir. Bu yüzden ergenlerin duygu dünyası hakkında biraz fikir edinmek işinize yarayabilir.Üzerine fazla düşmeyin ilgisiz de bırakmayın.

Merhaba,

Bu tür davranışlar maalesef ergenlik dönemin de sıkça görülüyor. Bu evrede ergen, başkalarının kendisi hakkında verecekleri hükümler konusunda aşırı derecede duyarlıdır.Aileniz için , baş etmesi gereken gelişimsel bir kriz dönemi diyebiliriz. Bu fırtınalı bir süreçtir. Bu yüzden ergenlerin duygu dünyası hakkında biraz fikir edinmek işinize yarayabilir.Üzerine fazla düşmeyin ilgisiz de bırakmayın.
COK TESEKKURLER guzel cevabiniz için.
uzerine fazla dusmemeye calisiyorlar ama her gece disarda kalmak istemesi korkutuyor bizi. kardesim ise aramayin beni iyiyim ben diyor ve eve gelmeyi pek istemiyor.

Rica ederim .. Bu süreci çoğumuz yaşadık. Kolay değil ama geçici bir durum.. Sabırlı olmak ve sıkmamak önemli bir detay. Ergenler nasihati , yönlendirilmeyi sevmez. Kardeşinize eve gel komutu yerine seni özledik , sevdiğin yemeği yaptık birlikte olmaya ne dersin gibi yaklaşımlarla elde etmeye çalışın. Ailenizin direktifleri bu dönemde ters teper. Onu tamamiyle uzaklaştırabilir. Bu yüzden deminde belirttiğim gibi yaklaşımınızı farklı şekilde gerçekleştirin. Ve üzülmeyin geçici bir süreç

Rica ederim .. Bu süreci çoğumuz yaşadık. Kolay değil ama geçici bir durum.. Sabırlı olmak ve sıkmamak önemli bir detay. Ergenler nasihati , yönlendirilmeyi sevmez. Kardeşinize eve gel komutu yerine seni özledik , sevdiğin yemeği yaptık birlikte olmaya ne dersin gibi yaklaşımlarla elde etmeye çalışın. Ailenizin direktifleri bu dönemde ters teper. Onu tamamiyle uzaklaştırabilir. Bu yüzden deminde belirttiğim gibi yaklaşımınızı farklı şekilde gerçekleştirin. Ve üzülmeyin geçici bir süreç
insallah geçer çok sagolun guzel cevaplariniz icin. Allah razi olsun sizden

en tehlikeli ve zor dönemlerden birisidir bu yaşlar... birçok ebeveyn bu durumla karşı karşıya gelmiştir. Telaşlanmakta haklısınız sonuçta internetin en çok kullanıldığı bir zamanı yaşıyoruz ve internet üzerinden d bir takım olumlu olumsuz etkiler oluşabilir kişiler üzerine... Çok fazla üzerine gitmemenizi öneririm etkiye tepki olayı olacaktır tabi ilgi ve dikkatide üzerinden çok fazla eksik etmeyin eminim ki yaş ilerledikçe kişilik daha çok oturacak ve şu anki olumsuz davranışlar yerini olumlu davranışa bırakacaktır. Daha sonra yuvasını kurup sorumluluk aldığında çok daha güzel şeyler olacaktır.

Geri