Erkek ve Kız Çocuklarda Boy - Kilo Oranları

bem 13 yaşındayım 159 cm boyum var kısamıyım ve daha nee kadar uzuyabilirim

boy

ben 12.40 yaşımdayım 6 ay kaldı 13 üme girmeye boyum:145 kilom:34,5 nezaman uzarım kaç cm uzarım boyum iyimi

12 yaşındaki biiri normal bir şekilde zayıflaması nasıl olur

bu 5 adımdan oluşur 1 dengeli beslenme yani herşeyden yemek ama az az yemek yani öğlen et yediysen akşam et yemek 2 spor; spor yapmak için illa bir kursa gitmeye gerek yok kendin de yapabilirsin ama bilgili bir şekilde 3 elbette ki yeterli su tüketimi insanlara bu söylendiği zaman çoğu neden olduğunu anlamıyor nedeni vücütta yeterli su olduğuı zaman metobolizma hızlanır ve sıvı boşaltımı artar böylece vücütta ki gereksiz maddeler de atılmış olur unutma günde 2 litre su 4 ise duygularla ilgili kafana herşeyi çok takma ne alaka dersen insan mutsuz olduğu zaman bişeyler yemek ister mesela cips kola çikolata dondurma gibi ve gelelim 5'e kendine yapacak işler bul mesela resim yap film izle kutu oyunları oynayabilirsn spor falan çünkü canın sıkılırsa elin buz dolabına gider mesela izlediğin dizi reklama girdiğinde çikolata cips falan ararsın öyle olduğu zaman su iç meyve suyu iç eğer hala canın bişey istiyosa derin derin nefes al ver balkona çık. bunlarla zayıflayabilirsin

Merhaba

MErhaba değerli forum üyeleri 15 yaşında erkeğim

boyum 1,70
kilom ise 55

normalmi dir ?

Allaha şükür bundan kötüsü yok

slm arkadaşlar ben hepinizden kötüyüm yani zayıf vede kısa ben okulumu yeni bitirdim 8.sınıfı geçtim okulda herkes benimle dalga geçerler ve bende üzülürdüm okuldaki adımcüce vede keru tahtaydı akşamları hep ağlar dua ederdim allaha şimdik allaha şükür iyiyim yani uzamışım ama zayıfım yine bunada şükür zaten zayıf olmam normal nasıl normal çünkü herzaman stres e giriyorum ailemde hep kavga hep hastalık ondan zayıfm iyi günler bukadar yeter cevap bekliyorum bay ALLAHA EMANET OLUN HAKKINIZI HELAL EDİN

merhaba benim yaşımda 12 ama çok kısayım 1.50 yim bir öneriniz varmı benim için ne yapmalıyım söyleyin sınıfta en kısa kişi benim ve 7. sınıfa gidiyorum.

çok yüksek derecede koşmalı, yüzmeye gitmeli ve eğer asılabilirsen 10 dk kadar asılmalısın dikkat et 20 dk yi geçmesin. eğer yüzmeye gidersen vücut yapın da güzel olur.

Geri