Erkekler doğuma girmeli mi?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Erkekler doğuma girmeli mi?
zerrin sürenkök
Kadınların hayatındaki en zor anlardan biri doğum yapmak...Peki bu heyecanlı ve bir o kadarda sıkıntılı anda eşiniz yanınızda olmalı mı?

İnsan o durumda canıyla uğraşıyodur eşini gözü görmezki Kapıda beklesede yanında olduğunu biliyorsun sonuçta.Sen orda acı çekeceksin, o anda onun elinden birşey gelemiyecek.Karşıdaki insan için zor bi durum.Yanında istemek biraz bencillik olur.Şahsen ben erkek olsam kapıda beklemekten çatlasamda girmeyi istemezdim.

Girmeli bence..Kadının ne çektiğini görsünki tv de dizilerde gördüğü zaman esas mı? demesin...Belki kadir kıymet bilirler...

Benceeeeee :)

Girmemeli !!!

Nedenine gelince, tabiki güzel olurdu iceriye giriyorlar, eslerini o halde görüyor, ve birden bire degisiyor, kadinin kiymetini anliyorlar...vs vs vs

Ama gercek böyle degil neyazikki, cogu erkek o anda orda olup biteni bir bayan gibi kavrayamiyor.
Anne 9 ay boyunca bebek ile 1 olmuske, baba o iletisimi kuramadi.
Ve cogu zamanda öyle oluyorki, hayatlari boyunca unutamiyacaklari birsey olarak kalyior, ve bu neyazikki pozitif yönde olmuyor.

Bunlar tabiki benim fikirlerim, ama yok ben esimi yanimda istiyorum diyenlerede saygim sonsuz :):)

bence girmeli ve elimi tutup bana destek olamalı neden tek başıma çekiyorum acıyı hayat müşterek beraber sıkıntıyı çekmeli beraber mutlu olmalı ayrıca ne zorlukla bebek dünyaya getirildiğini görmeli ki benim ve bebeğimin kıymetini daha bir iyi anlamalı annenin psikolojisini anlamalı ve doğum sonrasında anlayışlı olamalı anneye karşı

Girmeli diyen tüm Meleklere katiliyorum...Erkegin elinden o an birsey gelmiyor belki ama o cocugun dogdugunu görmsesi ilk cigligi feln bence adamda da duygusal anlamda birseyler uyandiriyor....

Ben Stajdayken iki doguma girmistim....dogum yapan bayanla hic bir alakam yokken o cocugun dogumunu görmek bana bile mutluluk verdi.....erkekleri bu konuda mahrum birakmayalim onalrda o anki mutlulugu yasasinlar....

Bencede girmeli... Cocugu yaparken yanimdaydida dogururkenmi yanimda olmicak :), hem zaten Dogum odalari normal Odaymi$ ( o korkunc bacaklarini kaldirdigin sedye yok, ben hep o var saniyordum) ve yanida biri olmasi gerekiyor ( yani almanyada bizim eyalette böyle, diyer eyalet ve ülkelero bilemem tabii)

Bencede girmeli... Cocugu yaparken yanimdaydida dogururkenmi yanimda olmicak :), hem zaten Dogum odalari normal Odaymi$ ( o korkunc bacaklarini kaldirdigin sedye yok, ben hep o var saniyordum) ve yanida biri olmasi gerekiyor ( yani almanyada bizim eyalette böyle, diyer eyalet ve ülkelero bilemem tabii)
Cok hossun Eminecigim,cocugu yaparken yanimdaydi ha:laugh:Benimki oglumun dogumunda önce bir müddet yanimdaydi,sonra en önemli esnada disari yolladim onu.Kizkardesim yanimdaydi.Ama o da benim aci cekmeme dayanamayip basladi aglamaya ve ben isimi gücümü birakip basladim onu teselli etmeye.Bence eger bir adam kiymet bilecekse illada doguma girdigi icin yapmiyor bunu.Ama bilmeyecekse 10 doguma da girse fark etmez.Ayrica almanyada bile uzmanlar artik pek tavsiye etmiyor bunu.Erkekler cinsel olarak soguyormuslar eslerinden.

Geri