Erkeklerde sağ kasıkta kasıklarda ağrı neden olur ?

E

erkeksorusu

Forum Okuru
Erkeklerde sağ kasıkta kasıklarda ağrı neden olur ?
Ya genelde hep doktora gitmiyoruz yani devir değişti bir ton imkan var ama bende yaklaşık olarak iki aydır sağ kasığımda özellikle ayakta durduğumda ağrı ve yanma oluyor bunun nedeni nedir arkadaşlarım bilen yada bilgi sahibi olan bir kişi bana cevap verebilir mi ?

Merhabalar değerli misafirimiz,

Özellikle kasığın sağ tarafında bulunan ağrı prostat ile alakalıdır. Erkeklerde meninin kayganlanmasını sağlayacak olan sıvıyı üreten doktorların deyimi ile prostat organı bulunmaktadır. Bu organ küçük bir bilye büyüklüğünde olup, apse ve iltahabik durumlarda özellikle ayakta durduğunuzun 20. dakikasından itibaren yanma yapar. Yanma şiddeti çok fazla ise apse durumunun çok olduğu ortaya çıkar. Genelde çok inatçıdır ve bir iki aylık antibiyotik kullanımında ( oda düzenli kullanırsanız ) geçecektir. 2 ve daha fazla ayda geçmeyen prostat iltahabı durumlarında sizden meni tahlilide istenilebilir. Sağlık açısından çok büyük zarar vermez size, biraz sizde isteksizlik yapacaktır bu durum. Onun haricinde ölümcül bir hastalık değildir.

Geçmiş olsun. Tabiki buradaki bilgileri ben sorunuza göre cevaplandırıyorum başka bir sıkıntınızda olabilir bunun için test yaptırmanız ve uzman bir hekime görünmenizi size tavsiye ediyorum.

merhaba hocam ben 24 yasindayim 1 hafta once kasik ve karin agrisi icin doktora gittim usutmussun dedi fakat sag kasigimda agri ve yanma var sag yumurtaligimda hafif agri var tahlillerde temiz cikti takinti haline geldi bir aciklama.

Sağ kasığımda bir ağrı var futbol oynarken girdi ağrı ve 3 gün yattım yerden kalkarken ayağımı tutarak kalkdım ve hala yaterken ayağımı kaldırmaya çalışırken 10 saniye sonra ayağımı tutmak için ellerimle destek vermem gerekiyor yürürken hafif bir sızı hissediyorum topa bururken hissettim ağrıyı bi yanma maç bitene kadarda zorlamamaya çalışdım ve aynı ayağımda menüsküs oldunu düşünüyorum ve bu kadık ağrısından sonra diz kapağım bazen zong zong ediyor ve eklem yerlerim sürekli sağ ve sol çıt çıt diyor parmak kulucu kırılıyormuş gibi oluyor ayak bileklerim ve diz kapaklarım bi seferinde aşik tendonum ağrımışdı ama uzun süre hissetmesemde bazen yürüken koşarken sol aşik tendonumu hissediyorum sızlıyor şimdiden teşekkür ederim

Geri