Erken Gebelik Belirtileri iştahsızlık

Uzman SühaN

Administrator
Erken Gebelik Belirtileri iştahsızlık
erken hamilelik belirtisi iştahsızlık,erken gebelik belirtisi iştahta artış,erken hamilelik belirtileri nelerdir ,erken gebelik belirtileri hakkında bilgiler

Gebeliğin diğer bir işareti de kadın adaylarımızın iştahında oluşan açılmadır. Aşerme durumu da oluşup mevsimsiz meyve veya sebzeleri yiyecek isteyebilirler. Diğer taraftan bunun tersi olarak bazı kadın adaylarımız da çok sevdiği yiyeceklere karşı tiksinme ve iğrenme yaşayabilirler.

i.jpg

2 – Gebelikte iştahın artması genel olarak anne adayının yaşadığı bir diğer erken belirtidir. Sürekli aç olduğunuzu hissedebilir veya bazı yiyecekleri aşerede bilirsiniz. Misalen mevsiminde olmayan bir meyve veya sebzeyi çok canınız çekebilir. Bazı hamileler ise tam tersi bir durum yaşayabilir; önceden sevdiğiniz

yiyeceklerden tiksinmeye veya iğrenmeye başlayabilirsiniz.

3 – Gebelik belirtilerinde iştah açılması veya bazı anne adaylarında yiyeceklerden tiksinme gibi durumlar söz konusu olabilir. Aşerme dönemine geçilmesiyle, mevsimsiz yiyecek isteme başlayabilir ya da normal zamanda tüketmekten keyif aldığı yiyeceklerden tiksinebilir.

4 – Hamileliğin başka bir Belirtileri ise iştah artması ya da yiyeceklere karşı oluşan tiksinme hissidir. Bu durum halk arasında aş erme olarak adlandırılır. Bazen mevsimi olmayan yiyeceklere karşı aşırı istek duyulabilir. Ayrıca daha önce çok sevilerek tüketilen yiyeceklere karşı da tiksinti söz konusu olabilir.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Slm arkadaslar ben 41 yasindayim ilk bebegimi 17 yasimin sonuna dogru dunyaya getirdim oglum 22 yasinda ve uzun yillar sonunda yeniden bir cocuk dunyaya getirme karari aldik tabii hayalimiz bir kiz bebek..adet gunum 7 ekim olmali daha 9 gun var ama bazi belirtiler yasiyorum sik idrarara cikiyorum mesela cok fazla istahim acildi ve sol yumurtaligimda agri olusuyor cok uzun yillar gectigi icin ustunden diger hamileligimle ilgili hic birsey hatirlamiyorum ne dersiniz hamile olabilirmiyim....

Slm arkadaslar ben 41 yasindayim ilk bebegimi 17 yasimin sonuna dogru dunyaya getirdim oglum 22 yasinda ve uzun yillar sonunda yeniden bir cocuk dunyaya getirme karari aldik tabii hayalimiz bir kiz bebek..adet gunum 7 ekim olmali daha 9 gun var ama bazi belirtiler yasiyorum sik idrarara cikiyorum mesela cok fazla istahim acildi ve sol yumurtaligimda agri olusuyor cok uzun yillar gectigi icin ustunden diger hamileligimle ilgili hic birsey hatirlamiyorum ne dersiniz hamile olabilirmiyim....

Merhaba gebelik belirtileri gebeliğin 4-5 ci haftalarında başlar.Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak doğru değil.Gecikmeniz en az 3 günlük olunca test yaparsınız

Geri