Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Erken gebelik belirtileri gebelik belirtileri melek kadınlar kulübü forum'da

Sevgili melekler... Erken gebelik belirtileri nelerdir nasıl gebilik olduğunu anlarız, diye düşünüyorsanız bu konu tam sizlik. Özellikle anne olan melekler...

Hamile kalmak isteyenlere sizin de bir yardımınız olsa. Benim merak ettiğim konulardan biri de...
İLK HAFTA GEBELİK BELİRTİLERİ BURADA

gebe.jpg

Hamişlik yaşayan melekler, hatırlayın o günlerinizi, özellikle ilk zamanları...

Regliniz gecikmeden yaşadığınız erken belirtiler var mıydı?

Bu herkesin hep sorduğu bir konu. Burada paylaşırsak birçok kişiye yardımcı da oluruz... :)

YUMURTLAMANIN HESAPLANMASI OTOMATİK NASIL YAPILIR

ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ NELERDİR GEBE OLDUĞUMUZUN İBARELERİ NELERDİR ?

1. Adetinizin gecikmesi

Hamile olduğunuzu en net belirten şey nedir diye soracak olursanız sevgili melek kadınlar kulübü misafirleri ve üyeleri biz buna şüphesiz adetinizdeki gecikme diyebiliriz. Genelde sevgili anne adayları ya da hamile olduğunu düşünen kadınlarımız biraz erkenden bu testi yapmak istiyor olsalar da hamile olduğunuzun ilk işareti regl gecikmesidir.

2. Kendini hamile hissetmek

En büyük handikap malesef bu, birliktelik, sürtünerek ilişki ya da karı koca ilişkisi.... Her türlü birliktelikte kadınlarımız daha yataktan kalkmadan hemen önce malesef kendini hamile hissediyor. Acaba hamilemiyim demeden kendini alamıyor. Bu yaradılış olarak kadınlara has olarak verilmiştir. Gayet normal bir durumdur. Kendini hamile hissetmek te hamileliğin belirtisi işaretçisi olabilir ama yüzde yüz hamile olduğunuzu sadece bu belirti ile bu hissiyatla anlayamazsınız meleklerim.

3. Göğüslerde hassasiyet

En yüksek belirtilerden birisi de göğüslerde meydana gelen olduğundan daha fazla irilik, memelerin etrafında göğüs kafesine doğru batmalar sızılar diyebiliriz. Hassasiyet ve ağrılar ile birlikte siz bir banyo yaptığınızda kendinizi kontrol ederken hissedebilirsiniz. Aslında hamile olduğunuzu gösterecektir bu, zira yine kadınlar fizyolojik olarak anneliğe hazırlanma sürecindeki vücutlarınızın doğal reaksiyonu diyebiliriz. Meme uçlarında koyulaşma da görülebililr buna da hamileliğin en belirgin işaretleri diyebiliriz.

4. Yorgunluk

Kafayı yataktan kaldıramama, olduğundan daha fazla uykuda kalma. Sabahları artık gözlerini açamama hatta uykuda kalma gibi durumların yanı sıra çabuk yorulma yorgunluk hissi de sizlerin hamile olduğunu gösteren en belirgin işaretlerden birisidir diyebiliriz. Canlarınız bir şey yapmak istemiyor olabilir bu dönemde. Gücünüzün hemen tükendiğini hissedebilirsiniz. Bununla birlikte biraz mutsuzluk ya da ağlak ta olabilirsiniz meleklerim bu da sizlerin hamile olduğunu gösteren işaretlerdendir.

5. Sık sık tuvalete çıkmak

Farkına bile varmadınız değil mi ? En son çişinizi ne zaman yapmıştınız. Yahu sanki bir kaç dakika önce yapmıştım değil mi ? Hatta çişten kalkınca da çişim geldi diye düşünüyor olabilirsiniz hanımlar bu da sizlerin hamile olduğunuza işarettir buna da dikkat ediniz.

6. Mide bulantısı

Gebeliğin erken dönemlerinde ortaya çıkan diğer bir durum da mide bulantısıdır. Mideniz aşırı derecede bulanabilir hatta hiç ummadığınız bir anda çıkarabilirsiniz. Bu erken belirti gebeliğin ilk haftasında da baş gösterebilir. Bazı anne adaylarımız bu problemi yalnızca sabahları deneyimlerken diğer bir kısım için bu durum bütün gün sürebilir.

7. Baş dönmesi ve/veya bayılma

Bazı kadınlarda hemen olmasa da baş dönmesi hamilelik belirtisi olarak tek başına da gözlemlenebilir. Birden bire bayılma bir kaç saniyeliğine bilinç kaybı ile kendini gösterir. Çabuk yorar sizi. Sanki tansiyonmuş gibi görünse de aslında bu sizin hamile olduğunuzu gösterebilir. Baş dönmelerini de hamilelik belirtisi olarak görebiliriz kızlar

8. İştahın açılmasıya da bazı yiyeceklerden tiksinme

Ne olduğunu bilmiyorsunuz daha adet olmanıza zaman var ama bişey oldu sanki az önce o kadar yemeği siz yememişsiniz gibi bir kez daha yeme ihtiyacı hissettiniz. Canınız olur olmaz şeyler istedi. Bir türlü doymak bilmiyorsunuz. Dünyaları yemeye başladınız. İşte hamileliğin en belirgin özelliklerinden birisi de bu. Farkında değilsiniz ama belki bunu size eşiniz, sevgiliniz ya da bir bayan arkadaşınız söyledi. " Ne kadar fazla yemek yemeye başladın sen " dediklerinde hamileliği bi düşünün isterseniz :)

9. Kokulara karşı hassasiyet

daha önce harika gelen tereyağında yapılmış sahanda yumurta bile sizlere sassı sassı kokmaya başladı hatta bununla birlikte öğürmeye başladınız. Deterjan ve parfüm kokuları da size kötü geleye başladı ise tamamdır hamile olabilirsinliz lütfen hamilelik testini yapmayı düşünün.

10. Mide ekşimesi ve/veya kabızlık

Hazımsızlık problemi yaşamaya başladınız. Yemeği yemeye başladınız tam ortalarda göbeklerinizin hemen üstünde bir ağrı, yanma midede garip garip hareketler de sizlerin hamile olduğunu gösterebilir. Özellikle tuvalet ihtiyaçlarınızda uzun zaman geçirmeniz kabizlık durumu da hamile olduğunuzu işaret ediyor olabilir.

11. Ruh halinde oluşan değişimler

Olur olmaz şeylere üzülmek ruh halinizin değişmesi ani sinir stres durumu ani gülmeler vs de sizin deli olduğunuzu değil vücut kimyanızın hamilelikten dolalyı değiştiğini gösteriyor hamilesiniz de ondan :D:D Artık hamilelik testi yapın isterseniz kızlar .

12. Artan vücut ısısı

Ateşim mi var ne ? Hava olduğundan sıcak mı oldu. Hemde kışın ortasında. Üşümüyor musun diyorlar herkes üşürken siz üşümüyorsunuz işte hamileliğin belirtisi bu olmalı kızlar Gebelik testini yapın isterseniz tam da zamanı olabilir .Sizler için yazdığımız bu 12 maddeyi kendinizde test edin bir ya da birden fazlası var ise hemen gebelik testini yapabilirsiniz.

DOĞRU BİR GEBELİK TESTİ NE ZAMAN NASIL YAPILIR ?

Öncelikle regl tarihinizden bir kaç hafta önce on gün önce bu testi yapmanızı önermiyoruz. Testi erken yaptığınızda aslında hamile olsanız bile gebelik testlerinin bu kadar küçük bebişi ölçümlemeyeceğini unutmayın. Regliniz geçtikten sonra test yapın Doğru bir gebelik testi için şunları yapmalısınız :

• Sabah idrarınızla yapınız.
  • İdrarı biraz akıttıktan sonra ilk ağızla değil tam ortalardaki çiş ile yapınız.
  • Alacağınız ucuz ya da pahallı gebelik testleri farketmiyor.
  • İdrarı mutlak suretle cam bir kaba alınız.
  • 2 damla damlattıktan sonra mutlaka 10 dakika bekleyiniz.
  • 10 dakikadan sonra gebelik testinde beliren çizgilere itibar etmeyiniz.
  • 1-2 saat sonra gebelik testlerindeki çif çizgi silik olabilir bu sizin hamile olduğunuzu göstermez.
  • 15 dakikada ne çıkıyorsa o

Hamilelikte Saç Boyatılır mı konu için lütfen TIKLAYINIZ

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ce: Erken Gebelik Belirtileri

:p:p:p eVEEET HamİŞ Yada Anne Meleklerrrrr Yardim Edİn Bize erken gebelik belirtileri hakkında kim neyi ne zaman nasıl yaşadı ise lütfen konnudan bizlere yazsınlar hcg testi yaptınız mı yumurtlama takibi ettiniz mi bize haber verin hadi bakalım aylavyu :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben 1 hafta dolmadan değişiklikler sezdim..yanılıyor olabilirim hamile olduğum konusunda.benim gibi hissedenler oldu mu acaba? hamişler ve anneler,sizlerin tecrubelerini bilmek istiyorum :)

Son düzenleme:

kıskardeşim . birkaçgün içinde mide bulantısı çekmiş. ancak ben bilemiyorum.eylül 9 una son regl görmüştüm. ayın 7 si gibi tekrar olmam lazım. şuanda göğüslerde hassaslık olması lazımdı normal reglime göre daha başlamadı bilemiyorum, regl görürsem bebiş yok daha demektir, bekliyorum bende...

Bir arkadaşım regli gecikmeden önceki hafta karnında devamlı iğneleme ve kramplar olduğunu söyledi. Ağrı gibi değil de, batma tarzındaymış. Eğilip doğrulurken de batma gibi bir acı hissediyormuş, anlık birşeymiş...

Hamişlik yaşayanlar, hadi paylaşın bildiklerinizi bizimle :)

Hamile miyim ?

Adetiniz geciktiyse,
Çok hafif, leke şeklinde bir kanama olduysa,
Ani mide bulantıları yaşıyorsanız,
Göğüslerinizde şişkinlik ve hassasiyet varsa,
Göğüs uçlarınızın ve çevresinin rengi genişleyip koyulaştıysa,
Sık tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorsanız,
Bazı yiyecek ve kokular aniden rahatsız etmeye başladıysa,
Yorgun hissediyorsanız,
Baş dönmeleri oluyorsa,
Karnınızda şişkinlik veya kramp hissediyorsanız,
Kabızlık veya mide yanması başladıysa,
Başağrılarınız oluyorsa,
Ruhsal durumunuzda ani değişiklikler oluyor, sebepsiz yere mutlu, üzgün veya kızgın hissediyorsanız

evet hamile olabilirsiniz.

Ancak bu belirtiler ve ortaya çıkış zamanları her kadında ve hatta her hamilelikte farklılık gösterebilir. Hamilelik belirtileri bazı kadınlarda döllenmeden sonraki ilk hafta içinde, bazılarında ise birkaç hafta sonra görülebilir. Kimi hamilelerde ise belirtilerin büyük kısmı ortaya çıkmayabilir.

Saydığımız belirtiler başka nedenlerle de ortaya çıkmış olabilir. Gerçekten hamile olup olmadığınızdan emin olmak için gebelik testi yaptırmanız gerekir.

(link için Ecelin'e teşekkürler)

Geri