Gunes0534

Yeni Üye
Üye
Hanımlar sizden cevap bekliyorum eğer belli olmazsa gitmeyeceğim çalıştığım için sürekli izin alamam test yaptırmaya gidemem. o yüzden bişey söyleyin lütfen. çok mu erken. kan testi ne zaman belli olur.

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba hayır belli olmaz . Gecikmeniz yok boşuna gebelik testi yapmayın.Erken yapılan testler yanıltır..Kanda gebelik testinde Beta-HCG hormonunda yükselme tespit edilebilemesi için beklenen adet gününün gelmesi gecikmesi gerekir, bazen bu günden bir iki gün önce de tespit edilebilir

Gunes0534

Yeni Üye
Üye
Anladım teşekkür ederim sabah randevum vardı gitmedim. Ya çalıştığım halde kafamdan çıkmıyor zaman geçmek bilmedi beklemek çok zormuş. :(

E

Embadooo

Forum Okuru
Merhaba ben normalde 23 en fazla 24 günde bir adet olurum hatta daha erken olur ama gecikmez. ..en son haziran 19 da oldum bu gün itibariyle 31.inci gün. ..yani 1 hafta geçti neredeyse 10 gündür mide bulantısı yaşıyorum sol kasığim da ani kramplar oluyor. ..ağzımda acı tat oluyor. ..acaba gebelik olabilir mi test yapsam çıkar mı

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, Gebe olup olmadığınızı ancak test yaparak öğrenebilirsiniz. Belirtiler gebelik lehine görünsede , gecikmeniz başka bir neden den dolayı olabilir, belirtiler de pskolojik olarakta hissedilebilir.Yeterli gecikmeniz mevcut bugün gebelik testi yapabilirsiniz..

Zeytinnnn

Yeni Üye
Üye
Merhabalar.Adetten 12 gun once tek tarafli kasik agrim basladi.batma seklinde oluyodu.surekli bi halsizlik vardi ve ayakta kalinca bel agrisi oluyodu.bugun adetime 5 gun var.sabah ilk idrarla gebelik testi yaptim ve silik cizgiyi gordum.guvenmedim oglen baska bi marka alip yaptim gene silik cizgi ama hemen belli oluyo cizgiler.galiba bu ay tuttu

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhabalar.Adetten 12 gun once tek tarafli kasik agrim basladi.batma seklinde oluyodu.surekli bi halsizlik vardi ve ayakta kalinca bel agrisi oluyodu.bugun adetime 5 gun var.sabah ilk idrarla gebelik testi yaptim ve silik cizgiyi gordum.guvenmedim oglen baska bi marka alip yaptim gene silik cizgi ama hemen belli oluyo cizgiler.galiba bu ay tuttu
Selamlar Zeytinnnn,

Muhtemelen tutmuş gibi görünüyor acaba siz bu silik çizgileri ilk 5 dakikada mı gördünüz yoksa yarım saat bir saat bekleyip öylemi gördünüz ikinci çizgiyi ?

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, test sonuçlarınız pozitifi gibi görünüyor. Gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul ediliyor.Durumunuzun netlik kazanması açısın dan HCG tsti yapın akabinde teyidi için hekim kontrolün de olun..

Z

Zeytinnn

Forum Okuru
Merhaba .benim yaptigim testlerdeki silik cizgiler 1 dk icinde cikti.bugunde bi test daha yaptim.oda ayni cabuklukta ve daha koyu cikti.ve yarin kan tahlili yaptirmaya gidicem.bu arada adetime daha 3 gun var

F

fulya doğan

Forum Okuru
beyza hanım merhaba ben 3 aylık evliyim bebek istiyoruz geçen ayın üçünde adet olmuştum normalde 2 gün geri gelir adet olmadım ne zaman test yapmam lazım teşekür edrim

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
beyza hanım merhaba ben 3 aylık evliyim bebek istiyoruz geçen ayın üçünde adet olmuştum normalde 2 gün geri gelir adet olmadım ne zaman test yapmam lazım teşekür edrim
Adet dönemi zaten 2-3-4 gün geri gelir bu normal bir durum . Zaman zaman dönemler de sapmalar olabilir . Buna da yaşam şekliniz,stres, kullanılan ilaçlar vs gibi durumlar etkilidir. Adettinizde gecikme olursa test yapın.Erken yapılan testler yanıltıcı olabilir..

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, evde yapılan testler bazı nedenlerden dolayı hatalı sonuç verebiliyor şayet testiniz hasarlı değilse ve doğru uyguladıysanız test sonucunuz pozitif. Emin olmak için hcg testi yapmanızı öneriyorum..

Meltem23

Yeni Üye
Üye
Merhaba ben de yeni üyeyim ve aklımı kemiren bi şüphe var adetim 4 gün gecikti ve son bi haftadır vücut ısım çok yükseliyor midem yanıyor dün acile gittim idrar tahlili yaptılar ama negatif çıktı acaba idrar tahlili kesin sonuç verir mi şüphedeyim çünkü normalde düzenli adet olurum ve kendini önceden belli eder ama şu anda kendimi adet olacakmışım gibi hissetmiyorum

degerlicicik

Yeni Üye
Üye
arkadaslar ovulasyondan sonra kasık agrım ve mide bulantım oldu bel agrım ve atesimyüksek nedense bene 10 gün kala hcg ye baktırdım 0.19 çıktı iki gün sonra yani 8 gün kala tekrar baktırdım 0.29 çıktı sizce yükselirmi tekrar su an adetime 5 güm var adet günümde test yapcam ama sizce yükselirmi kasık agrım var su an
sizce yükselirmi