S

Spring525252

Forum Okuru
Merhaba ben 1 yıllık evliyim ve 4 aydır korunmyruz korunmayı bıraktığımızdan beri düzenli olan adet döngüm resmen tepetaklak oldu ayrıca 2 ay önce enfeksiyon tedavisi gördüm ve gecen ay çok sancılı 15 gün gecikmeyle adet oldum. Son adet tarihim 28 kasım. Eşimle yumurtlama dönemimde 6 gün gün aşırı birlikte olduk simdi ise daha adetime 10 gün var göğüslerim aşırı hassas rahim bölgemde ara ara batmalar var midem yanıyor bunlar gebelik belirtisi olabilir mi acaba daha erken test falan da yapmak istemiyorum şimdiden teşekkürler

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adete 10 gün kala gebelik belirtisi hissetmeniz mümkün değil. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasın dan itibaren başlar. Gebeliğin ilk belirtisi de adet gecikmesidir. Beklenen adetiniz de gecikme olursa test yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

E

Esfaesfa

Yeni Üye
Üye
Merhabaarkadaşlar ben 11 gün önce aşılama yaptirdim ve doktor fitil verdi düşük olmaması için bu akşam ilk defa böyle bisi farkettim fitili atarken içimde şislik hissettim hafif sert ne olabilir acaba erken gebelik belirtisi olabilir mi yada gebelik olmadığına mi işaret

K

Kubra bozkurt

Forum Okuru
Merhaba benim adetim 2 gun gecti yaklasik 13 gundur goguslerim şis mide yanmasi istah acilmasi ve kilo alma kasik agrisi batma oluyor sik tuvalete gitme oluyir 2gun once iliskiye girdigimde civi gibi kasik batmasi oldu ara ara adetim geldi gibi sanci oluyir ama bisey yok son bu gece goguslerim inmis ve dokunuca sıkınca agriyir tuhafima giti 13 gundur sisken birden niye ole oldu diye sizce hamilemiyim yarin idrar testi yapacam ama bunu paylasmak istedim lutfen cvp verin

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Göğüslerde ki şişkinlik adet olmayla birlikte inmişse o zaman buna dayalı bir şişlik yaşamış olabilirsiniz. Ama içiniz de bir soru işareti kalmaması adına tabiki testi uygulayıp bizlerle sonucu paylaşırsınız bekliyoruz;) Adet olmaya yakın da iştah artması özellikle tatlıya düşkünlük karın da şişkinlik ve sancı batmalarla birlikte göğüslerde dolgunluk hissi oluşur.

K

Kübra bozkurt

Forum Okuru
Merhaba göğüs ağrısı adet gecikmesi boşuna değilmiş bir aylık hamileyim çok sevindim allahm tüm arzulayanlara versin inşallah inşallah tüm bebs istiyenlere tatirir bu sevinci çok mutluyum dualarınızı eksik etmeyin inşallah sağlıklı bir şekilde kucağıma almakta nsp olur

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Bu çok güzel bir haber Allah tamamına erdirsin sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah:)

M

Meldaaaa

Forum Okuru
slm benim adetime daha 7 gün var ama kasıklarım çok ağrıyor gögüslerim diş ağrısı gibi sızlıyor bugün test yapsam hamile olup olmadığım çıkarmı teşk.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, mensten bir kaç gün önce yada mensinizde gecikme olunca test yapabilirsiniz. Size tavsiyem mensinizde gecikme olmasını bekleyin öyle test yapın. Belirtilerden yola çıkarakta gebelik teşhisi yapılmaz. Adet öncesi septomlarla gebelik belirtileri benzerlik taşıdığından yanıltabilir.

T

tskbnk

Forum Okuru
Çok teşekkür ediyorum ya sizleri takip ediyorum korunmayı bıraktık gebelik belirtilerine on gün sonra bakacam artık planlı bir bebek yapmanın zamanı geldi şu nalet dünyaya :D:D

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
tskbnk' Alıntı:
Çok teşekkür ediyorum ya sizleri takip ediyorum korunmayı bıraktık gebelik belirtilerine on gün sonra bakacam artık planlı bir bebek yapmanın zamanı geldi şu nalet dünyaya :D:D
Nalet olsun içimdeki insan sevgisine bekliyoruz güzel haberlerini bakalım güzel haberler ver haa :D:D

M

melike cihan

Forum Okuru
birsey danismak istiyorum sizlere adetime daha 6gün var ama bir haftadir baş dönmesi ve gun icerisinde hafif bulanti yasiyorum. Üşüttüm mü yoksa hamilik belirtisi mi bilemedim. Bu kadar erken bu belirtiler ortaya cikar mi sizce?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4-5 . haftasından itibaren başlar. Gebeliğin ilk belirtisi beklenen adette gecikme olmasıdır. Adetten çok öncesi belirtilere sahip olmanız başka tıbbi koşullar dan kaynaklanabilir. Döneminiz de gecikme olursa test yapın. Adete 1-2 gün kala da test yapabilirsiniz.

I

inanilmaz

Forum Okuru
ya inanlır gibi değil ben bir kadın olara ksizlere teşekkür etmek istiyorum bu kadar yazı bu kadar soru ve cevap ve hiç sıkılmadan doğru şekilde yönlendirmek... gerçekten güzel bir iş çıkartmışsınız tam aradığım bilgiler tşk kızlar

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
inanilmaz' Alıntı:
ya inanlır gibi değil ben bir kadın olara ksizlere teşekkür etmek istiyorum bu kadar yazı bu kadar soru ve cevap ve hiç sıkılmadan doğru şekilde yönlendirmek... gerçekten güzel bir iş çıkartmışsınız tam aradığım bilgiler tşk kızlar
Merhaba, olumlu yorumunuz için teşekkür ederiz. Amacımız elimiz den geldiğince yardımcı olmak . Dilediğiniz soruları uygun bir başlık altın dan bizlere yöneltebilir , en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

H

HUMEYRAGNC

Yeni Üye
Üye
Merhaba kızlar bende yeni üye oldum ben de üç bucuk aylık evliyim ama halendaha bir bebeğim olmadı adetimi tam on gün var ama karın altımda batma var özelliklede sol kısımda dün aksam yataga girerken üşüme aldı beni suanda işteyim ayaklarım buz sankı ısıtamıyorum kac gündür ve lavoboya gittigim zaman yanma hıssı oluyo makattan ve bi keresinde az bi kan geldı ve dün aksam asırı gögüs agrım oldu suanda var biraz sancı ve gaz problemini saymıyorum bile insallah bu ay olur diye umuyorum :) tabi bunlar psikolojikte olabilirmiş

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
HUMEYRAGNC' Alıntı:
Merhaba kızlar bende yeni üye oldum ben de üç bucuk aylık evliyim ama halendaha bir bebeğim olmadı adetimi tam on gün var ama karın altımda batma var özelliklede sol kısımda dün aksam yataga girerken üşüme aldı beni suanda işteyim ayaklarım buz sankı ısıtamıyorum kac gündür ve lavoboya gittigim zaman yanma hıssı oluyo makattan ve bi keresinde az bi kan geldı ve dün aksam asırı gögüs agrım oldu suanda var biraz sancı ve gaz problemini saymıyorum bile insallah bu ay olur diye umuyorum :) tabi bunlar psikolojikte olabilirmiş
Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4. haftasın dan itibaren başlar. Yani adeta 10 gün kala belirtileri yaşamazsınız. Belirtiler psikolojik olabileceği gibi, havaların soğuk olmasın dan yada tıbbi koşullar dan kaynaklanabilir. Umarız sizde en kısa zaman da gebe kalırsınız. Mutlu haberlerinizi almayı diliyoruz.

H

HUMEYRAGNC

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4. haftasın dan itibaren başlar. Yani adeta 10 gün kala belirtileri yaşamazsınız. Belirtiler psikolojik olabileceği gibi, havaların soğuk olmasın dan yada tıbbi koşullar dan kaynaklanabilir. Umarız sizde en kısa zaman da gebe kalırsınız. Mutlu haberlerinizi almayı diliyoruz.
insallah cok tesekkür ediyorum :)

S

Suzizo

Forum Okuru
Bilge Gökçen' Alıntı:
Ce: Erken Gebelik Belirtileri

Hamile miyim ?

Adetiniz geciktiyse,

Çok hafif, leke şeklinde bir kanama olduysa,

Ani mide bulantıları yaşıyorsanız,

Göğüslerinizde şişkinlik ve hassasiyet varsa,

Göğüs uçlarınızın ve çevresinin rengi genişleyip koyulaştıysa,

Sık tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorsanız,

Bazı yiyecek ve kokular aniden rahatsız etmeye başladıysa,

Yorgun hissediyorsanız,

Baş dönmeleri oluyorsa,

Karnınızda şişkinlik veya kramp hissediyorsanız,

Kabızlık veya mide yanması başladıysa,

Başağrılarınız oluyorsa,

Ruhsal durumunuzda ani değişiklikler oluyor, sebepsiz yere mutlu, üzgün veya kızgın hissediyorsanız

evet hamile olabilirsiniz.

Ancak bu belirtiler ve ortaya çıkış zamanları her kadında ve hatta her hamilelikte farklılık gösterebilir. Hamilelik belirtileri bazı kadınlarda döllenmeden sonraki ilk hafta içinde, bazılarında ise birkaç hafta sonra görülebilir. Kimi hamilelerde ise belirtilerin büyük kısmı ortaya çıkmayabilir.

Saydığımız belirtiler başka nedenlerle de ortaya çıkmış olabilir. Gerçekten hamile olup olmadığınızdan emin olmak için gebelik testi yaptırmanız gerekir.

(link için Ecelin'e teşekkürler)
Bir de şöyle bir durum var ki, adet gecikmesi haricinde bütün belirtiler adet belirtisi de olabiliyor... Oyuzden hayal kırıklığı yaşıyoruz. Hayırlısı Allahtan...

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Suzizo' Alıntı:
Bir de şöyle bir durum var ki, adet gecikmesi haricinde bütün belirtiler adet belirtisi de olabiliyor... Oyuzden hayal kırıklığı yaşıyoruz. Hayırlısı Allahtan...
Evet kesinlikle doğru. Bu nedenle belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapılmasını doğru bulmuyoruz. Hamilelik şüphesinde adet gecikmesi olursa gebelik testi yapılmalıdır.