A

AsliK1

Yeni Üye
Üye
12 günlük bi gecikme yaşıyorum evde test yaptım negatif çıktı hamilelik olsaydı testte çıkardı değil mi ? Çene etrafında oluşmayan büyük sivilcelenmeler yaşadım ara ara regl ağrısı gibi ağrılarım oluyor hormonal bi bozukluk olabilir mi ? 21 yaşındayım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
AsliK1' Alıntı:
12 günlük bi gecikme yaşıyorum evde test yaptım negatif çıktı hamilelik olsaydı testte çıkardı değil mi ? Çene etrafında oluşmayan büyük sivilcelenmeler yaşadım ara ara regl ağrısı gibi ağrılarım oluyor hormonal bi bozukluk olabilir mi ? 21 yaşındayım
Merhaba, evde yapılan testlerle ilgili hep aynı yanıtları veriyoruz vermek zorundayız. Amacımız eksiksiz doğru bilgilendirmek. İdrardan yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Bu nedenle hcg testi yapmanızı öneriyorum. Hormonal bozukluk ancak kan testleri ile tespit edilebilir. Adetin 2-3. günü bu testler yapılır. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün.

M

Melek1503

Yeni Üye
Üye
Sevgilimle ilişkiye girdik fakat içime boşalmadı ilk kez ilişkiye girdim 10 gün kadar oldu sol kasığımda bi şişlik ve miğde bulamtısı hissediyorum hamile olabilir miyim ya da psikolojik mi sizce ?

M

MAMAMD JDJDHD

Forum Okuru
Bilge Gökçen' Alıntı:
Ce: Erken Gebelik Belirtileri

Bilgilerini paylaşacak başka tecrübeli melek yok mu buralarda? Hu huuu... Melekler hadi ama...
merhaba bilge hanım bn 2yıllık evliyim eşim daha çocuk iatemediği için korundu bu ay yapmaya karar verdik adetimden 4gün geçiyo gün boyu aşırı mide bulantısı yaşıyorm ve canm çok tatlı ymk istiyor acaba hamilemiyim 1hafta geçtkten sonra gebelik testi doğru yanıt verirmi sizce kan testi

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
MAMAMD JDJDHD' Alıntı:
merhaba bilge hanım bn 2yıllık evliyim eşim daha çocuk iatemediği için korundu bu ay yapmaya karar verdik adetimden 4gün geçiyo gün boyu aşırı mide bulantısı yaşıyorm ve canm çok tatlı ymk istiyor acaba hamilemiyim 1hafta geçtkten sonra gebelik testi doğru yanıt verirmi sizce kan testi
Kan testi için bir hafta beklemenize gerek yok adet tarihinden kısa bir süre önce de en erken gebelik testi olarak kan testini yaptırabilir ve değerlerinize göre hamilelik olup olmadığı konusun da bilgi sahibi olabilirsiniz. Şu an adet tarihinden dört gün geçtiği için idrar testi ve ardından kesin emin olmak adına kan testide yaptırabilirsiniz.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, septomlarınız gebelik lehine görünüyor. Tabi hatırlatmakta fayda var her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir .Test yapmak içinde yeterli adet gecikmesi mevcut . Yarın gebelik testi yapabilirsiniz. Mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.

H

hamilemiyimk

Forum Okuru
Merhabalar bende test yaptın ikincisi 10 dakikada silik olarak göründü hafta sonuda malum acaba hafta sonu diye hastaneye gitsem kandan gebeliğime bakabilirler mi hamilelik şüphem var hamile isem kesin çıkar mı tşk

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
hamilemiyimk' Alıntı:
Merhabalar bende test yaptın ikincisi 10 dakikada silik olarak göründü hafta sonuda malum acaba hafta sonu diye hastaneye gitsem kandan gebeliğime bakabilirler mi hamilelik şüphem var hamile isem kesin çıkar mı tşk
Yaptığınız testin prospektüsünü okuyun kaç dakika sonrası dikkate alınır yazar. Bugün geçti artık yarın kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz

A

ahoziya

Yeni Üye
Üye
kızlar merhaba;

öncelikle umuyorum isteyen herkesin gönlüne göre rabbim bebek verir...
ben dün kan testinde hamile olduğumu öğrendim.
öncelikle şunu söylemeliyim ki hamile olmadığım aylarda daha çok belirti yaşadım.

şu an sadece reglimden beş gün önce aralıklarla gelen kahverengi lekelenmem oldu birde azıcı midem bulandı ama psikolojik olduğunu düşündüm ben.
aslında bu süreçte yaşadıklarım gerçekten çok fazla ve tüm forumlarda neler yazıyorsa hepsi denendi açık söylemeliyim.

şimdi küçük mercimeğimin şokunu yaşıyorum , ve açıkçası doğru bir anne olabilir miyim ne yapabilirim onu düşünüyorum..

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
ahoziya' Alıntı:
kızlar merhaba;

öncelikle umuyorum isteyen herkesin gönlüne göre rabbim bebek verir...
ben dün kan testinde hamile olduğumu öğrendim.
öncelikle şunu söylemeliyim ki hamile olmadığım aylarda daha çok belirti yaşadım.

şu an sadece reglimden beş gün önce aralıklarla gelen kahverengi lekelenmem oldu birde azıcı midem bulandı ama psikolojik olduğunu düşündüm ben.
aslında bu süreçte yaşadıklarım gerçekten çok fazla ve tüm forumlarda neler yazıyorsa hepsi denendi açık söylemeliyim.

şimdi küçük mercimeğimin şokunu yaşıyorum , ve açıkçası doğru bir anne olabilir miyim ne yapabilirim onu düşünüyorum..
Öncelikle tebrik ederim. Allah evladınızı sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin. Durumunuz hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz ? Mesela gebelik belirtileriniz tam olarak ne zaman başladı ? Adet gecikmesi öncesimi sonrasımı ? Ayrıca yaşadığınız belirtiler hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

D

DDY

Forum Okuru
bhchrk' Alıntı:
Ben de yeni üyelerden biriyim. Uzun zamandır takip ediyorum burayı. Biz de eşimle bebek istiyoruz bu ay korunmayı bıraktık. Ama ben polikistik over hastasıyım. Doktorum açıkça hemen hamile kalma olasığımın düşük olduğunu söyledi. Ama bu ay solumdan yumurtlayacağımı da söyledi kocaman bir yumurta gözüküyormuş. Yumurtlamamı hem idrar testiyle hem de doktorumun önerdiği tükürükle yumurtlama testiyle takip ettim. 5 ocakta adet olmuştum. 8. günde yani 13 ocakta idrarla yumurtlama testim çift çizgi çıktı. o gün ilişkiye girdik daha sonra gün aşırı ilişkiye girdik. Tükürük testi de tam yumurtlama zamanını gösteriyor. 16-17 ocakta tükürük testim pozitif çıktı. o günlerde de ilişkiye girdik. Tam yumurtladığım vakti iyi değerlendirdik yani. En son dün ilişkiye girdik işte.. Ama şu an kasıklarımdan aşağıya doğru kasılmalar var ağrı yapıyor arada bir bıçak saplanıyor gibi sancılar tutuyor bacağıma iniyor. Sanki karnımın altı şiş gibi hissediyorum. Tuvaletim varmış gibi geliyor. Acaba rahim mi hazırlanıyor dersiniz? Döllenme olma ihtimali yüksek aslında ama Allah ım izin verirse olur :) yorumlarınızı bekliyorum
Merhabalar son durumunuzu cok merak ettim açıkçası acaba hamile kaldınız mı aynı sıkıntı bendede var çünkü lütfen cevabınızı bekliyorum

S

Sgdag

Forum Okuru
duygum_06' Alıntı:
Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

:) bu yöntemi reglim geçmeden önce uyguladım dediğin gibi elime sert bişey geldi tekrar bu gün uyguladım hiç birşey yok o sertlik gitmiş :) çok tuhafım bilmiyorum duygularım çok karışık acaba dedikleri gibi geç döllenme bu yöntemi demi etkiliyo :) bebişim olmasını çok istiyorum yaklaşık 3 senedir evliyim sınavlardı tayindi derken sürekli erteledim 4-5 aydır istiyoruz diger aylardada sürekli hamilelik belirtilerini hissederdim ama sanki bu ay daha farklı belirtilerim geçen aylar çok heyecanlı olurdum regli günümü sabırsızlıkla beklerdim defalarca test yapardım ama bu ay daha farklı heyecan yok stres yok günüm geçikmesine rağmen gayet sakinim belirtiler dahada ağır bastı 1-2 haftadır bel ve kasık ağrısı kramplar bana komik geliyo bi belirti olarak ama burun kaşıntısı daha önce hiç hissetmemiştim :) rüyalarımda bile bebiş görüyorum :) yarın bi test alcam bakalım inşallah hamişimdir
Yüce rabbim herkesin gönlüne göre verir inşallah
Merhaba bu belirtileri yaşadınız acaba hamilemiziniz bende hamilelik çok istiyorum çok merak ettim

Ş

Şeyda02345

Forum Okuru
Hamileliğimin son dönemlerinde dökülmem başlamıştı doğumdan sonrasında daha çok döküldü emzirdiğim için bir şey de kullanamıyordum ama doğal olan ve dökülmeyi durdurup bize zararı olmayan doğal keratin kullanmaya başladım tabi özel bir durumum olduğu için patentli olanından aldım güvenerek kullandığım patentli keratin sayesinde dökülme kalmadı.

A

Asyakup

Yeni Üye
Üye
Bende dün qece hamile olduğumu öğrendim ama sadece adet qecikmesinden deil bende de göğüsler şiş ve çok ağrıyodu kasıklarım yerleşme lekesi de oldu bende ve belim çok kötüydü midemde ekşime ve bulantı vardı..
Hamile olduğumu hissediyordum ilk defa..
En çokta duygusallık vardı haber izlerken bile insan ağlar mı ya normal sıradan bi habere bile yanii Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşaallah ❤❤

Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
Asyakup' Alıntı:
Bende dün qece hamile olduğumu öğrendim ama sadece adet qecikmesinden deil bende de göğüsler şiş ve çok ağrıyodu kasıklarım yerleşme lekesi de oldu bende ve belim çok kötüydü midemde ekşime ve bulantı vardı..
Hamile olduğumu hissediyordum ilk defa..
En çokta duygusallık vardı haber izlerken bile insan ağlar mı ya normal sıradan bi habere bile yanii Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşaallah ❤❤
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

E

Emmawatson

Yeni Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben bir kaçgün önce 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim.. ertesigünü hapı almama rağmen hamile kaldım vede ovulasyon günüme 1 hafta varken adetim biter bitmez ilişki yaşadım hiç hazır değildim gebeliğe süpriz oldu..belirtilerimi söyliyim. Normalde adetime birhafta kala göğüslerim şişer dayanamıcağim hale gelir bu ay öyle olmadı çok hafif bir hassasiyet vardı meme ucu hassasiyeti hiç yaşamadım bazen bıçak saplanırki göğsüme ağrı giriyordu akıntım olağanüstü arttı kasık batmalarım oluyordu birde adetime yakın adet olucakmışım gibi karın sancılarım oluyordu ha oldum olucam diyordum gecikti üstünden 4 gün gecikincede test yaptım çok net çift çizgi çıktı ertesi günü tekrar test yaptım 45 sn yeye test pozitif oluyordu hastaneye gittim kan testine bile gerek kalmadı karın ultrasonundan göründü heaa bide aşırı bir halsizlik uyku hali kafamı koyduğum yerde uyucak durumdayım .umarım yardımcı olabilmişimdir

Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
Emmawatson' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar ben bir kaçgün önce 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim.. ertesigünü hapı almama rağmen hamile kaldım vede ovulasyon günüme 1 hafta varken adetim biter bitmez ilişki yaşadım hiç hazır değildim gebeliğe süpriz oldu..belirtilerimi söyliyim. Normalde adetime birhafta kala göğüslerim şişer dayanamıcağim hale gelir bu ay öyle olmadı çok hafif bir hassasiyet vardı meme ucu hassasiyeti hiç yaşamadım bazen bıçak saplanırki göğsüme ağrı giriyordu akıntım olağanüstü arttı kasık batmalarım oluyordu birde adetime yakın adet olucakmışım gibi karın sancılarım oluyordu ha oldum olucam diyordum gecikti üstünden 4 gün gecikincede test yaptım çok net çift çizgi çıktı ertesi günü tekrar test yaptım 45 sn yeye test pozitif oluyordu hastaneye gittim kan testine bile gerek kalmadı karın ultrasonundan göründü heaa bide aşırı bir halsizlik uyku hali kafamı koyduğum yerde uyucak durumdayım .umarım yardımcı olabilmişimdir
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah darısı benim başıma inşallah :)

S

Sevgilim sevinç

Forum Okuru
Bilge Gökçen' Alıntı:
Ce: Erken Gebelik Belirtileri

Bazen bana da oluyor. Kendimizi çok dinlemekten herhalde:)
Aynen. Bende de oluyor özellikle göğüsleri de sızlama var bugün test yaptım negatif çıktı ama adetim 3gün var