Ertesi Gün Hapı İçip Ara Kanama Olanlar

S

sereniyo12

Forum Okuru
merhaba ilişkiden sonra 5 saat içinde ilk defa ella kullandım, herhangi bir yan etki göstermedi fakat yaklaşık 9 gün sonra hafif pembe renkli, 11 gün sonra ise kahverengi akıntım oldu, adet günüme daha 6 gün var, kullanan arkadaşlar durum sizce nedir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
sereniyo12' Alıntı:
merhaba birliktelikten sonra 5 saat içinde ilk defa ella kullandım, herhangi bir yan etki göstermedi fakat yaklaşık 9 gün sonra hafif pembe renkli, 11 gün sonra ise kahverengi akıntım oldu, adet günüme daha 6 gün var, kullanan arkadaşlar durum sizce nedir?
İlaç hormonlara müdahale ettiğinden ilaç kaynaklı lekelenmeler olabilir. Regl döneminizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapın. Ertesi gün hapları gebeliten % 100 korumuyor.

S

Shygirl

Forum Okuru
Merhaba partnerimle adet kanamam bittikten 2 gün sonra korunmasız ilişkiye girdik içime boşalmadı ama yine de ilişkiden 25 30 dakika sonra ertesi gün hapı kullandım ilişkimizin üzerinden 6 gün geçiyor bugün kan renginden hafif daha açık sızıntı şeklinde kanama oldu regl olmama henüz çok var bu ilacın yan etkisi midir ?

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Shygirl' Alıntı:
Merhaba partnerimle adet kanamam bittikten 2 gün sonra korunmasız ilişkiye girdik içime boşalmadı ama yine de ilişkiden 25 30 dakika sonra ertesi gün hapı kullandım ilişkimizin üzerinden 6 gün geçiyor bugün kan renginden hafif daha açık sızıntı şeklinde kanama oldu regl olmama henüz çok var bu ilacın yan etkisi midir ?
ertesi gün hapı alındıktan sonra leke tarzında kanama görülebilir bu yan etkidir adet kanaması değildir ama olağandan daha fazla adet kanaması gibi kanama olursa doktora başvurmanızda fayda var. Geçmiş olsun

S

Syhgirl

Forum Okuru
LaViNYaM' Alıntı:
ertesi gün hapı alındıktan sonra leke tarzında kanama görülebilir bu yan etkidir adet kanaması değildir ama olağandan daha fazla adet kanaması gibi kanama olursa doktora başvurmanızda fayda var. Geçmiş olsun
Peki hamilelik gibi bir durum olur mu ?

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Syhgirl' Alıntı:
Peki hamilelik gibi bir durum olur mu ?
Ertesi gün hapları hamileliği önleyici bir korunma yöntemi ama yine de küçük bir ihtimal vardır her zaman. Hamilelik oluştu ise dollenmeden 6-12 gün sonra yerleşme kanaması görülebiliyor bu adet kanamasından farklı olarak leke tarzında 3 günden fazla sürmeyen bir kanamadr

S

Shygirl

Forum Okuru
LaViNYaM' Alıntı:
Ertesi gün hapları hamileliği önleyici bir korunma yöntemi ama yine de küçük bir ihtimal vardır her zaman. Hamilelik oluştu ise dollenmeden 6-12 gün sonra yerleşme kanaması görülebiliyor bu adet kanamasından farklı olarak leke tarzında 3 günden fazla sürmeyen bir kanamadr
Benimki 1 gün bile sürmedi çok ufak ilişkiden 7 gün sonra meydana geldi ilişkiden 2 gün sonrada yumurtlama dönemine girdiğimi gösteren akıntı oldu ertesi gün hapını da ilk 1 saat içinde kullandım

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Shygirl' Alıntı:
Benimki 1 gün bile sürmedi çok ufak ilişkiden 7 gün sonra meydana geldi ilişkiden 2 gün sonrada yumurtlama dönemine girdiğimi gösteren akıntı oldu ertesi gün hapını da ilk 1 saat içinde kullandım
Ertesi gün hapı yan etkisi olabilir o kanama ufak ve bir gün sürdü ise önemsemeyin

E

Ebruhha

Forum Okuru
Sevgilimle cinsel ilişki öncesi sevişirken zevk suyu geldi sildi sonrası çok kısa cinsel ilişkiye girdik geri cekilme ile dışarı boşaldı sonrası 28 saat sonra ella hap içtim adet günüm hep duzensizdi fakat tahmini 4-5 gün var yani yumurtlama dönemine aslında uzak fakat tedirgin olduk ilaç yan etkisi yaşamadım hapı iceli 3. Gün oldu bunun nedeni nedir

Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
Ebruhha' Alıntı:
Sevgilimle cinsel ilişki öncesi sevişirken zevk suyu geldi sildi sonrası çok kısa cinsel ilişkiye girdik geri cekilme ile dışarı boşaldı sonrası 28 saat sonra ella hap içtim adet günüm hep duzensizdi fakat tahmini 4-5 gün var yani yumurtlama dönemine aslında uzak fakat tedirgin olduk ilaç yan etkisi yaşamadım hapı iceli 3. Gün oldu bunun nedeni nedir
Geri çekilme yöntemi uygun korunma değil ella hap gebelikten %100 koruma adet tarihinizde gecikme olursa test yaparsınız

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Ebruhha' Alıntı:
zevk suyu bile hamile kalmanıza sebep olabilir ki ilişki gerçekleşmiş sizde riskli bir korunma yöntemi. İlişkiden hemen sonra korunma hapı içmişsiniz bu haplar ne kadar erken alınırsa o kadar iyidir. Adetinizi bekleyip geçerse test yapacaksınız bu kadar basit.

S

Siirimsidüsler53

Forum Okuru
Merhaba ella ilacını kullandım nişanlım içime boşalmadı ama tedbir olsun diye aldım 2 gün önce aldım hapı ama bu sabah kahverengi akıntı arkasından da açık pembe akıntı gelmeye başladı. Midemde ağrı var. Adetime 10 gün var daha. Bu neyin belirtisi olabilir?

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Siirimsidüsler53' Alıntı:
Merhaba ella ilacını kullandım nişanlım içime boşalmadı ama tedbir olsun diye aldım 2 gün önce aldım hapı ama bu sabah kahverengi akıntı arkasından da açık pembe akıntı gelmeye başladı. Midemde ağrı var. Adetime 10 gün var daha. Bu neyin belirtisi olabilir?
Tedbir amaçlı almışsınız zaten hamilelik söz konusu değil. Kanama ise bu başlardan sonra oluşabilecek bir durum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Siirimsidüsler53' Alıntı:

Ertesi gün hapları ara lekelenmelere kanamalara neden olabilir. Adet düzenini etkileyebilir. Mide sorunlarıda ertesi gün hapından kaynaklanabilir. Ağrınız devam ediyorsa hekime görünün

S

selin456789

Forum Okuru
merhaba 10-13 gün önce nişanlımla ilişkiye girdik. ilişki sonrası çok emin olamadığım için ella kullandım. reglime 1-2 gün var ancak kanamam oldu tam regl gibi değil. sizce bu yerleşme kanaması mı hamilemiyim ne yapmam gerekiyor. çok acil cevap verin lütfen :(

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
selin456789' Alıntı:
merhaba 10-13 gün önce nişanlımla ilişkiye girdik. ilişki sonrası çok emin olamadığım için ella kullandım. reglime 1-2 gün var ancak kanamam oldu tam regl gibi değil. sizce bu yerleşme kanaması mı hamilemiyim ne yapmam gerekiyor. çok acil cevap verin lütfen :(
ilişki sonrası korunma hapı almanız hamileliği engellemiştir diye düşünüyorum. Aynı zamanda bu ilaçlar adet döngüsünde düzensizlik yaratabilir.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
selin456789' Alıntı:
Regl dönemi 3-4 gün geriden gelebilir bundan bir anormallik yok. Regl olmuşsunuz. Kanamanızın miktarını kullandığınız ella hap etkileyebilir. Yinede emin olmak adına gebelik testi yapmanızı öneriyorum . Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumuyor..