Ertesi Gün Hapı İçip Ara Kanama Olanlar

Durum normal değil ilaca bağlı lekelenme yaşamışsınız. İlaca bağlı kanama olması ilacın etkinliğini düşürür. +Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz. İlacı kullandığı halde gebe kaldığını rapor edenler mevcuttur. Beklenen adet döneminizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapın. Septomlarınız ağır seyrederse bir kadın doğum uzmanına görünün..
Normalde ertesigün hapları içtikten sonra bir geri cekilme kanaması beklenir aslında bu ilacın etkili oldugunu gösterir tek sorun su bu bir geri cekilme kanaması mı yoksa yan etki mi... kanamanın ilacın etkisini düşürdügünü nerden cıkardınız onu anlamadım... hatta uzmanlar 7- en gec 10 gün içinde geri cekilme kanamsı olmazsa test yaptırmalarını önerirler

Durum normal değil ilaca bağlı lekelenme yaşamışsınız. İlaca bağlı kanama olması ilacın etkinliğini düşürür. +Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz. İlacı kullandığı halde gebe kaldığını rapor edenler mevcuttur. Beklenen adet döneminizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapın. Septomlarınız ağır seyrederse bir kadın doğum uzmanına görünün..
Ertesigün hapından sonra bi gericekilme kanamsı olması askında o ilacın etki ettigini gösterir tek sorun yan etkşsi mi yoksa bir geri cekilme kanaması mı uzmanlar en gec 10 gün içinde bir geri cekilme kanaması olması gerektigini söylüyorlar olmazsa asıl yöntem sorgulanmalı.. siz nye dayanarak böyle bir şey söylediniz

İyi akşamlar sevgilimle korunarak birlikte olduk.Ona rağmen erkek arkadaşım ertesi gün hapı kullanmamı istedi her ihtimale karşı ve bende kullandım.Adetim tam zamanında oldu fakat az geliyor bunun nedeni ne olabilir hamile kalmış olabilir miyim yoksa ilacın yan etkisi mi ?
Siz ne zaman ilişki yasadınız ve ilacı ne zaman aldınız ilac aldıktan kacgün sonra kanama oldu adetiniz zamanında olmussa büyük ihtimalle risk yoktur

Adete 2 gün kala tam olmayan birliktelik olmuş ardından kanama gerçekleşmiş. Adet olmuşsunuz .
Merhaba benim size bir sorum var, erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve onun üstünde iç çamaşırı+pantolon vardı bende ise bir şey yoktu. Boşaldığını söylediğinde üstümdeydi ama herhangi bir akma vs olmadı vajinaya. Adet dönemime en fazla 4-5 gün veya 1 hafta vardı. 24 saat geçmeden Ella kullandım ve 2 gün sonra kanamam başladı.Tüm regl belirtileri olan sancılar var ve kanamam az değil (lekelenme halinde değil resmen kan geliyor ve kırmızı renkte) sizce adet mi oldum yoksa ara kanama mı?(Düzenli adet oluyorum ve normalde bugün adet olmam gerekiyor sizce adet mi?)

Sevgilimle üstümde boxer ve pijama varken sürtünme ile ilişki yaşadım arkasındayken boşaldım o çıplaktı. Eşofmanım ıslandı ama ıslak kısım vajinasına değdi mi emin bile değiliz ama tedirgin olduk tam 24 saat sonra ella aldık. Elladan 5 gün sonra idrarını yaparken 1 - 2 damla pembe renkli çok az bir akıntı geldiğini söyledi. Yerleşme kanaması mı diye çok korkuyoeuz ilaçtan mıdır yerleşme kanaması mıdır lütfen yardım edin

ilişkiden 5 gün sonra yerleşme kanaması olmaz gebelik 10-12 günde oluşur yerleşme kanamasıda bu zamanda ortaya çıkar. Vajinaya sperm bulaşıp bulaşmadığından emin değilsiniz bu konudada net cevap alamazsınız. İlişkiden 5 gün sonra gelen lekelenme ella kaynaklı olabilir. Nu ilişki gebelikle sonuçlanabilir. Kız arkadaşınız adet olmazsa gebelik testi yapsın.

Merhaba kızlar. Yumurtlama gününden sonra ki 3.gün ilişki yaşadım içeri boşalma falan olmadı ama ben içime sinmediği için 48 saat sonra ertes72 içtim. Adet zamanında oldum ama ilk gün çok yoğun sonra 2 gün lekelenme şeklinde sürdü ve bitti. Normalde 1 hafta sürerdi. Ilacin yan etkisi midir ?

Geri