Ertesi Gün Hapı İçip Ara Kanama Olanlar

merhaba arkadaslar 4 gün önce sevgilimle sürtünmeyle birlikte olduk. vajina üstüne boşaldı. sildim yıkadım ama ne olur ne olmaz diye 2 3 saat sonra ella ertesi gün hapını kullandım. bugun kahverengi akıntıyla karışık kanama oldu. normal adet sancıları gibi ağrılarım oldu 3 4 saat kanama oldu ama şuan kesildi. hap etkisi yüzünden ara kanama mı oldu yoksa adet mi oldum ayırt edemiyorum. adet günüm de yaklaşmıştı. ilk defa hap kullandığım için neyin ne oldugunu anlayamadım

merhaba arkadaslar 4 gün önce sevgilimle sürtünmeyle birlikte olduk. vajina üstüne boşaldı. sildim yıkadım ama ne olur ne olmaz diye 2 3 saat sonra ella ertesi gün hapını kullandım. bugun kahverengi akıntıyla karışık kanama oldu. normal adet sancıları gibi ağrılarım oldu 3 4 saat kanama oldu ama şuan kesildi. hap etkisi yüzünden ara kanama mı oldu yoksa adet mi oldum ayırt edemiyorum. adet günüm de yaklaşmıştı. ilk defa hap kullandığım için neyin ne oldugunu anlayamadım
ilaca bağlı kanama yaşamışsınız. Adet kanaması bir kaç saat sürmez .. Beklenen adet tarihinizde gecikme söz konusu olursa gebelik testi yapın çünkü ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumuyor.

10 Eyşül Pazartesi öğlen 2 civarı sevgilimle ilişkiye girdik geri çekilme yöntemi ile bacağıma boşaldı o ben kendimden eminim içine boşalmadım diyo ama ben emin olamadığım için çarşamba günü. Saat 2 civarı ne olur ne olmaz diye ertesi gün hapı ertes72 kullandım. İçtikten 1 saat sonra hafif leke.şeklinde kan geldi ve nerdeyse 10 gündür devam ediyor adetim de 16-17 eylül gibi olmam gerekiyodu ama bu kanamaya adet denemez çok az kan geliyo ama emiin olamıyorum adet tarihim de geçti korkuyorum, ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen. :-(

Cinsel yönden aktif bireylere hamilelik durumunu önlemek için uygun bir doğum kontrol yöntemi uygulamalarını tavsiye ediyoruz. Korunmasız her ilişki hamile kalma açısından risk oluşturur. Boşalma olmasa dahi zevk suyuyla hamile kalmak mümkündür.Muhtemelen ilaca bağlı kanama yaşamışsınız ve beklenen adetiniz gerçekleşmemiş bu durumda gebelik testi yapmanız faydanıza olacaktır.

Meraba arkadaşlar ella içtim erkek arkadaşım yanlışlıkla içime boşaldı hemen 1 2 saat sonra ellayi içtim 1 gün önce suan aşırı derecede karın ağrısı yaşıyorum halsizlik çok var ve çok az bi şekilde sildigim zaman kırmızı bi kan geliyor normal bir şey mi ilacın etkisi mi ?

Durum normal değil ilaca bağlı lekelenme yaşamışsınız. İlaca bağlı kanama olması ilacın etkinliğini düşürür. +Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz. İlacı kullandığı halde gebe kaldığını rapor edenler mevcuttur. Beklenen adet döneminizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapın. Septomlarınız ağır seyrederse bir kadın doğum uzmanına görünün..

Ella kullandım ertesi günü ilacı içtim içime boşalmadı ama tedbir olması açısından ertesi gün kanamam oldu adetim e vardı bi hafta kadar sonraki ay tekrar üç gün süren kanamam oldu vücudumda değişiklik hissediyorum ya parazit var ya da gebelik iki kez kanama olduysa sorun yoktur değilmi? Hani bazen gebelikte kanama olur bebek tutunur vs. ihtimal var mıdır gebelik?

Rahat ol kardeşim ilacın yan etkisi bu ilacı içtikten sonra kahverengi tarzda kanla karışık akıntın olabilir bunlar normal şeyler zaten en fazla 5 güne geçer bu akıntı olmayadabilir herkeste olcak diye bir şey yok sonuçta yan etki bu kişiden kişiye göre değişiklik gösterir ilacı aldıktan sonra hemende olabilir yada en geç 10 gün içinde zaten 10 gün içinde akıntın olmazsa dahada olmaz en fazla 10 gün içinde bir akıntı olur

İyi akşamlar sevgilimle korunarak birlikte olduk.Ona rağmen erkek arkadaşım ertesi gün hapı kullanmamı istedi her ihtimale karşı ve bende kullandım.Adetim tam zamanında oldu fakat az geliyor bunun nedeni ne olabilir hamile kalmış olabilir miyim yoksa ilacın yan etkisi mi ?

Geri