Ertesi gün hapı kanama yapar mı lütfen yardım edin bana....

• Konbuyu başlatan Korkuyorum kızlar
  • Başlangıç tarihi
K

Korkuyorum kızlar

Forum Okuru
Ertesi gün hapı kanama yapar mı lütfen yardım edin bana....
Kızlar selamlar yaşım 27 ve bir ilişkim var. Nasip ise evlenmeyi de düşünüyoruz. Korunmasız ilişkinin ardından ben ertesi gün hapı kullandım ve yaklaşık olarak bugün 4 gündür kanamam var. Normalde adetlerim benim standarttır tarihi ve oluş şeklinin yanı sıra günüde tutar birbirini. 3 gün sürmesi gerekiyordu acaba 4 gün oldu ve nerdeyse 5. güne geçiyor ve kanamalarım durmuş değil. Koyu renkte ve kanımsı kanamalarım geliyor. Hafta sonu olduğundan dolayı henüz doktora gitmedim. Doktora gitmeli miyim ?

Burada Beyza isimli adminin yardımcı olduğunu biliyorum. Sizi takip ediyorum ara ara okuyorum yazdıklarınızı. Ben ne yapmalıyım şimdi tam olarak acaba doktora gideyim mi kızlar teşekkürler.

Ertesi gün hapı ile ilgili biraz bilgi vererek başlamak istiyorum. Bu hap her zaman kullanılmamalıdır. Başarı oranı yüzde yüze yakın olup iki türlü hap bulunmaktadır piyasalarda. Genelde Norlevo tercih edilmelidir. Bu hap özel bir zamanda kullanılmalı dediğiiz gibi. Yaşanılan ilişykide istenmeyen gebeliğin oluşmaması adına bu hapı 72 saat içerisinde almanız gerekiyor. Hapı aldığınızda mide bulantısı baş dönmesi enderde olsa kusma gibi durumlar görünebilir.

Eğer ilacı aldıktan 3 saat içinde kusma olayı gerçekleşmiş ise bu ilacın etkisi gideceğinden dolayı haptan bir tane daha alınması uygun olacaktır. Bu hapı kullandıktan sonra 1-3 gün içide sızma ve lekelenme şeklinde kanamalarınızın başlaması normaldir. Ama sızma haricinde şiddetli gelen kanamalar pek görülmez. Bu tür bir durumda doktorunuzla mutlaka hemen görüşmelisiniz. Lütfen kafanıza göre işlem yapmayınız.

Bu ilaçlar ve türevleri sürekli alınması gereken ilaçlar değildir. Bunu lütfen aklınızdan çıkartmayınız. Sadece olası kazaların önüne geçmek üzere alınır.

Adetiniz bittikten sonra bile bu ilacı almış iseniz başınıza bir durum gelmiş ise bir ila üç gün içinde yeniden kanama başlar ama belirttiğimiz gibi sızma şeklinde olur. Çok fazla ve 5 günden fazla süren kanama durumlarında, artan şekilde devam eden kanamalarda acilen kodın doğum uzmanına kesinlikle görünmelisiniz

Belirttiğiniz üzere bugün pazar eğer kanamanız bu pazar itibari ile birm sonraki güne kadar geçmez ise, yapacağınız ilk iş acilen bir kadın doğum uzmanına gideceksiniz. Geçmiş olsun.

Ayrıca sitemizde bu hapı kullananların katılımları ile oluşturulmuş bir konumuz var. Buradan da kullanıcıların deneyimleri ve başlarına gelenleri okuyabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki linke tıklayarak konumuza giriş yapınız. ( kayıt olmanıza gerek yoktur okuyabilirsiniz )

ERTESİ GÜN HAPI KULLANANLARIN YORUMLARI BURADA

Kızlar selamlar yaşım 27 ve bir ilişkim var. Nasip ise evlenmeyi de düşünüyoruz. Korunmasız ilişkinin ardından ben ertesi gün hapı kullandım ve yaklaşık olarak bugün 4 gündür kanamam var. Normalde adetlerim benim standarttır tarihi ve oluş şeklinin yanı sıra günüde tutar birbirini. 3 gün sürmesi gerekiyordu acaba 4 gün oldu ve nerdeyse 5. güne geçiyor ve kanamalarım durmuş değil. Koyu renkte ve kanımsı kanamalarım geliyor. Hafta sonu olduğundan dolayı henüz doktora gitmedim. Doktora gitmeli miyim ?

Burada Beyza isimli adminin yardımcı olduğunu biliyorum. Sizi takip ediyorum ara ara okuyorum yazdıklarınızı. Ben ne yapmalıyım şimdi tam olarak acaba doktora gideyim mi kızlar teşekkürler.

Merhaba , Sadmin gerekli yönlendirmeleri yapmış.Verilen linkleri inceleyin.Ertesi gün hapları mens döngüsünü,mens miktarını değiştirebilir.Her ilaç gibi bu ilaçta hekim tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.Kanama 7 günden uzun sürer ise hekime görünmenizde fayda var..

Ilişkiye girdim yaklaşık 1 saat sonra ertesi gün hapı aldım ve kanamam 1 gün sürdü sevgilim içime boşalmadı çocuğum olur mu

16 eylülde nişanlımla sürtünerek ilişki yaşadım içime boşalmadı ama prezervatif yırtıldığı için vajinamın oraya değdi hemen peçeteyle silip yıkadım ama içim rahat etmediği için ella ertesi gün hapı içtim. 19 eylülde adet günümdü ama adet olmadım acaba hamile miyim yoksa ilacın bi yan etkisi mi yardim eder misiniz

16 eylülde nişanlımla sürtünerek ilişki yaşadım içime boşalmadı ama prezervatif yırtıldığı için vajinamın oraya değdi hemen peçeteyle silip yıkadım ama içim rahat etmediği için ella ertesi gün hapı içtim. 19 eylülde adet günümdü ama adet olmadım acaba hamile miyim yoksa ilacın bi yan etkisi mi yardim eder misiniz
Büyük ihtimal ilaçtan dolayı gecikmiş olabilir emin olmak için test yapabilirsiniz yeterli gecikmeye sahipsin

Geri