Ertesi Gün Hapı Ne Sıklıkta Kullanılabilir?

korunmasız ilişkiye girdik boşalma oldu bende ertesi gün hapı yuttum 3 gün önce adetimi oldum zamanında geldi test yaptım negatif çıktı hamilelik riskmin kalkmışmıdır

Ertesi gün hapını cinsel ilişkiden sonra aldım fakat aldıktan ıkı gün sonra tekrar aynı şey oldu tekrar ertesı gun hapı almam gerekiyor mu?

Evet tekrar almanız gerekirdi. Cinsel yönden aktifseniz size uygun bir doğum kontrol yöntemi tercih edin. Sık sık ertesi gün hapı kullanırsanız hormonlarınızı alt üst edersiniz.

2 gun once alla hapini kulandim bugun yine kulanmak zorunda kaldim bi sakincasi varmi acaba

erkek arkdasımla iliskiye girdik ella yuttum hemen bu ay adetim gecikti korukuyorum ne zaman test yapayım

nişanlımla ilişkiye girdik boşalma oldu ertesi gün hapını hemen yuttum ama 15 gündür adet olmuyorum hamilelik olabilirmi

nişanlımla ilişkiye girdik boşalma oldu ertesi gün hapını hemen yuttum ama 15 gündür adet olmuyorum hamilelik olabilirmi

Ertesi gün hapı hamilelikten % 100 korumuyor. Ertesi gün hapı kullanıldığı gebe kalma olasılığı vardır.Bu durum da gebelik testi yapmanız en doğrusu.Gebelik testinin sonucuna görede bir kadın doğum uzmanına görünün.

Merhaba, bir ay içinde 3 kez ertesi gün hapı kullanmak zorunda kaldım. Evde yapılan gebelik testlerinden 3 kez yaptım negatif çıktı. Adetimin gecikmesi 2 ayı aştı. Ne yapmalıyım? Acaba kist veya kısırlık gibi bir problem olur mu gelecekte? Çok endişeliyim, cevabınızı bekliyorum.

Geri