Ertesi Gün Hapı Ne Sıklıkta Kullanılabilir?

Merhaba, ertesi gün hapı sürekli kullanılacak bir doğum kontrol hapı değildir. Bir ayda birden fazla kullanıldığı taktirde hormonları bozar . Hormon bozukluğu bir çok sağlık problemine yol açabilir. Hekim tavsiyesi olmadan hiç bir ilacı kafanıza göre kullanmayın. Cinsel yönden aktif bireylere daha uygun doğum kontrol yöntemi uygulamalarını öneriyoruz.

Merhaba, ertesi gün hapı sürekli kullanılacak bir doğum kontrol hapı değildir. Bir ayda birden fazla kullanıldığı taktirde hormonları bozar . Hormon bozukluğu bir çok sağlık problemine yol açabilir. Hekim tavsiyesi olmadan hiç bir ilacı kafanıza göre kullanmayın. Cinsel yönden aktif bireylere daha uygun doğum kontrol yöntemi uygulamalarını öneriyoruz.
Ben ay içerisin de 3 veya 4 kez kullandım ve regl olmadım doktor a gittim kan testim 73.6 çıktı fakat doktorum kimyasal kullanmışsınız gebelik YOk dedi üzerinden 20 gün geçti ve gögüslerim de şişkinlik ağrı var elimi süremiyorum canım yanıyor balon gibi ve aşırı sert içerisinde Demir var sanki göğüslerimin üstelik hala regl olmadım 2 dönem geçti son adet dönemim 24 ocak ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz ?

Ben ay içerisin de 3 veya 4 kez kullandım ve regl olmadım doktor a gittim kan testim 73.6 çıktı fakat doktorum kimyasal kullanmışsınız gebelik YOk dedi üzerinden 20 gün geçti ve gögüslerim de şişkinlik ağrı var elimi süremiyorum canım yanıyor balon gibi ve aşırı sert içerisinde Demir var sanki göğüslerimin üstelik hala regl olmadım 2 dönem geçti son adet dönemim 24 ocak ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz ?

Selamlar Burcu Şimdi bilgi karışıklığı olmasın.

En son ne zaman adet oldunuz
En son ne zaman test yaptınız ?

Bunların bilgisini bana verebilirseniz ona göre cevap verelim.

Merhaba, hcg değeriniz görünürde gebelik lehine . Hekim tek değer üzerinden mi kimyasal gebelik teşhisini yaptı ? Normalde bir kaç defa hcg testi yaptırmanız gerekiyor. Değerler izlenir son adet tarihiniz ve usg nin birlikte değerlendirilmesi ile teşhis konur.Başka bir hekime görünmenizi öneriyorum.

slm bu ay korunmasız ilişki yaşadım ardından 1 gün sonra ertesi gün hapı aldım adet olmadım 5 günlük gecikmem var korkuyorum hamile olabilirmiyim?

Merhaba, ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz güvenirliği % 85-90 dır yani gebe kalma ihtimali vardır. 5 günlük gecikme söz konusu gebelik testi yapmanız faydanıza olacaktır.

nişanlımla ilk defa aramızada bir şeyler geçti boşalma olmadı sürtündü sadece ben yinede ella hap aldım adetime 2 gün geçti test yaptım nagatif hamile kalmış olabilirmiyim?

Merhaba, ilaç kaynaklı gecikme yaşıyor olabilirsiniz , gebe olduğunuzu düşünmüyorum . Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise tekrar test yapın.

Ertesi gün hapı kullandığı halde gebe kalanlar var . Güvenirliği %85-90 dır . Adetinizde gecikme söz konusu olursa tedbiren gebelik testi yapın.

Geri