Eşi Azospermi olanlar burada mı dertleşmek istiyorum

• Konbuyu başlatan azospermi
  • Başlangıç tarihi
A

azospermi

Forum Okuru
Eşi Azospermi olanlar burada mı dertleşmek istiyorum
Öncelikle bilgi vermek istiyorum Eşi Azospermi olanlar ile ilgili

Azospermi nedir ? Karşı cinsin yani erkeklerin sperm durumlarının olmaması, görünmemesi anlamına geliyor. Yani erkekte hiç sperm olmama durumana azospermi adı veriliyor. Yani kısırlık diyebiliriz ama artık bunun tedavisi var ve gelişen teknoloji ile birlikte kabus olmaktan çıkıyor. Bir kaç teknik var ve mikrotete yöntemi uygulanıyor erkeklerin testis iç dokularına daha sonra canlı olan spem ana hücreleri toparlanıyor ve ilk adım başlıyor. Uygulamanın ilk adımında cerrahi uygulama var. Olayı üç aşağı beş yukarı anlattım dahmin ediyorum. Sorun şu,

Azospermi olan ve çare bulan sevgili anneler ve anne adayları. Hangi şehirde yaşıyorsunuz neler yaşadınız neler yaptınız. Gittiğiniz hastane ve doktor tavsiyesi ile ilgili bana yardımcı olabilir misiniz ? Bana ve benim durumumda olan kişileri bu konu üstünden lütfen desteklerinizi yorumlarınız ile esirgemeyin. Tşk.

Öncelikle bilgi vermek istiyorum Eşi Azospermi olanlar ile ilgili

Azospermi nedir ? Karşı cinsin yani erkeklerin sperm durumlarının olmaması, görünmemesi anlamına geliyor. Yani erkekte hiç sperm olmama durumana azospermi adı veriliyor. Yani kısırlık diyebiliriz ama artık bunun tedavisi var ve gelişen teknoloji ile birlikte kabus olmaktan çıkıyor. Bir kaç teknik var ve mikrotete yöntemi uygulanıyor erkeklerin testis iç dokularına daha sonra canlı olan spem ana hücreleri toparlanıyor ve ilk adım başlıyor. Uygulamanın ilk adımında cerrahi uygulama var. Olayı üç aşağı beş yukarı anlattım dahmin ediyorum. Sorun şu,

Azospermi olan ve çare bulan sevgili anneler ve anne adayları. Hangi şehirde yaşıyorsunuz neler yaşadınız neler yaptınız. Gittiğiniz hastane ve doktor tavsiyesi ile ilgili bana yardımcı olabilir misiniz ? Bana ve benim durumumda olan kişileri bu konu üstünden lütfen desteklerinizi yorumlarınız ile esirgemeyin. Tşk.
Benim eşimde sperm azlığı var dr bitkisel ilaç verdi 3 ay kullanıp gidicez +keçiboynuzu kürü uygula eşine sabah akşam bi kaşık aç karnına bide ballı polenlibi karışım var oda iyiymiş bulunca etiket yaparım seni sayfayı incersen bulursun ben nerdeyse bütün yorumları okuyup bilgi oldum şimdi uygulamaya geçtik Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın

Benim abim azosperm kaynaklı çocuk sahibi olamadı ki kendiside hekim. Doktoralar mikro tese işlemi sonrası kesinlikle sperm üretmediğini hatta sperm hücresi bulunmadığını ve asla çocuk sahibi olamayacağını söyledi. Oda gitti evlatlık olarak bir bebeği sahiplendi . Yeğenim şimdi 13 yaşında. Azospermde tedavi edilir ve tedavi edilemez durumlar vardır sizinki ne bilmiyorum ki doktorunuz sizi bilgilendirmiştir mutlaka . Canlı sperm hücreleri bulunursa tüp bebek yöntemiyle gebelik elde edebilirsiniz.

Geri