Eşi varikosel amaliyatı olupta hamile kalan var mı?

Biliyorum kolay değil. Değil günler, saatler sayılır .Varikoselin tedavisi var.Ameliyat sonrası gebelik elde edenler de var. Yakın çevremde 2 kişi bu ameliyatı oldu ve şimdi her ikisininde çocukları var.Biraz sabırlı olmaya çalışın.Kafanızı başka şeylerle meşgul edin.Çok odaklanırsanız zaman sizin için çekilmez ve can sıkıcı olur.En kısa sürede size ve isteyen herkese Allah hayırlı evlatlar nasip etsin..

Canım öncelikle çok geçmiş olsun.ben 8 aylık evli bir bayanım.evlendiğimden beri hiç korunmadım bebişim olsun çok istiyordum.evliliğimin ilk aylarında doktor doktor dolaşmaya başladım gereken bütün tahlilleri yaptırdım.hiç bir sorun yokmuş 1 yıl beklemem gerekiyormuş 1 yıldan sonra farklı tedaviler uygulancakmış.

Hangi doktora gittiysem hepsi. Aynı şeyleri söyledi.kafama taktıkça taktım heray aynı şeyleri yaşamak umutlanmak ve yine hüsran .birgün eşimle konuştuk 1yıl beklemektense eşim doktora görüncekti.biz okadar odaklanmışızki 1 seneye.eşimdede bir sorun yoktur diye odaklandık.o ara ben doğan kürüne başladım 1 hafta kadar olmuştu.derken dr eşimdem sperm testi istedi sonuç okadar kötü çıktıki eşime ultrason ile çifttaraflı varikosel teşhisi kondu hemde çok ilerlemiş.acill ameliyat çocuk olması imkansızmış. birkaç doktora gittik sonuş olarak ameliyat olmalıymış kendini toplaması 6 ayı bulurmuş düşündükçe ağladım ağladım deli olcaktım nerdeyse.tek çare diye düşündük.eşim 2 hafta içinde ameliyat oldu.Ve 2 gün sonra hamile olduğumu öğrendim eşimin rahatsızlığına odaklandım çocuk olmadığını düşünmeye fırsatım olmadı ondanmıdır yoksa soğan kürü etkisi midir bilemiyorum bir mucize gerçekleşti çiftaraflı varikosel teşhisi konan eşimden ameliyattan 2 gün sonra hamiş olduğumu öğrendim.inşallah benim durumum aynı şeyleri yaşayanlara umut olur...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar benim durumum sizlere umut olmasını diliyorum.8 aylık evliyim eşime çiftaraflı varikosal teşhisi kondu hemde ilerlemiş acil ameliyat dendi eşimle doktor doktor gezdik.tek çözüm ameliyat diye karar verdik.2 hafta içinde eşim ameliyat oldu 3 gün sonra hamile olduğumu öğrendim.imkansız dendi ameliyat öncesi hamile kaldım.Allah a şükürler olsun.Herkeze nasip olur inşallah...

Arkadaslar merhaba, çocuk isteme serüvenimi daha önce sizlere anlatmistim. Eşimin ameliyatindan 3 ay geçti gecen hafta sperm testi yaptirdik. Sperm sayimiz 22 milyondan 44 milyona cikmis ama hareket A+B %30 bildiginiz gibi hareketin en dusuk 50 olmasi lazim. Doktor esime trental ilac verdi hareketliligi arttirmak icin 3 ay kullan dedi. Bende sperm testi yaptirdiginiz gun kadin dogumcuya bakildim kucuk bir polip problemim vardi hamilelige engelmi diye. Capi cok kucuk oldugu icin engel olmaz dedi, her ihtimale karsi gebelik testi yapti, testler ogleden sonra cikar dedi, sorun varsa ararim dedi, doktor aramayinca gebelik negatif dedim aksi olsa arardi ama sukrettim olumsuz bir deger yok diye. Bu sabah saat 8:30 da doktor aradi izinliymis ondan arayamamis. Bana uzun suredir bekledigim haberi verdi, test sonucu pozitif dedi İnanamadim goz yaslarina boguldum. Sakin umutsuZluga kapilmayin arkadaslar. Ben hareketlilik dusukken gebe kaldim. Rabbim cok buyuk dua edin, allahim insallah tamamina erdirir saglikli ve hayirli bir evlat nasib eder, isteyen herkese nasib etsin, rabbim kimsenin kollarini bos birakmasin

Baylar ve bayanlar ben 2 bucuk ay once amelyat oldum proxed plus ve evicap kullandim 2. Ayimda evicap i biraktim tilki penisi yemem onerildi ileri hareketli sperm sayim 0 di 13 mil sperm sayisi vardi artik ilactan mi tilki penisinden mi bilmem ama bu gece esimin gebe oldugunu ogrendik cok mutluyum rabbim sizede en hayirlisini nasip eder ins gayret esin umudunuzu kesmeyin ama tilki penisini de pisirip yemeyi deneyin bence 15 gun sonra kontrolum var bakalim yeni sperm sayim kac olacak doktorun onerileri ne olacak sizede aktaririm bende sizin gibi hep bi sayfalari arastirdim sonunda oldu cok sukur Darisi bekleyenlerin basina

Çoğu varikosel asemptomatiktir. Bununla birlikte rahatsız edici olabilirler ve skrotal ağrıya neden olabilirler. Bu ağrı genellikle hafif ila orta derecededir, uzun süre oturma, ayakta durma veya aktivite ile oluşur .Varikosel yalnızca skrotumda görülür ve bacaklarda oluşabilecek variköz damarlara çok benzerdir. Varikosel, kısmen infertiliteye neden olan sperm üretimini ve kalitesini düşürebilir. Testisleri de küçültebilir.

Merhaba bende sizler gibi hamile olmayı cok istiyorum. 2 düşük ten sonra doktora gidip yaptırdığım tahliller eşimde varikosel çıktı 24 kasım da ameliyat oldu 5 ay oldu. Şuan burada ameliyat sonrası hamile kalanları gördükçe alicagimdan geliyor. Bizde hayırlısıyla istiyoruz çok. İnşallah Rabbim dualarımızı kabul eder. Rabbim isteye kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah. Lütfen bana da dua edin. Teselli oldu bana burasi..

Kızlar eşim varikosel daha ameliyat olmadı. Ameliyat gününü bile aldık. Keçiboynuzu kürünü 3 ay kullandım. Şu an 4 haftalık hamileyim. Mutlaka deneyin.

Benim eşimde 23 Ocakta ameliyat oldu. Ben kendim Azeriyim, ameliyatıda burada oldu. Bize dr 3 ay sonra hamile kalına bilecek dedi. Eşimde sperm sayısı yerinde ama ireli hareketlilik 0%. Aranızda % düşük olan var mı?

benim eşim ocakta varikosel ameliyatı geçirmişti. bu ay tam 6. ayımız ve ben hamile kaldım allaha şükürler olsunki. 3 ay önce gittiğimizde eşimin dr bize 3 ay daha bekleyin demişti. tam dediği gibi oldu 6. ayda hamile kaldığımı öğrendim. benim dr.umda ağustosta tedaviye başlıyalım demişti. çok şükür gerek kalmadı. benim durumum eşi varikosel olanlara bi umut olsun sakın umudunuzu yitirmeyin 15 ay sonunda bu mutlu haberi almak çok güzel tarif edilemez bi duygu.Şenizallahım isteyen herkeze nasip etsin inşallah.
Aa ne mutlu sana ya benim eşim de nisan da oldu ameliyat biz
de beklemekdeyiz ama hep duyuyorum ki cocugu olan var ama bazılarında yok cok korkuyorum hep sitres hep aglıyorum olmuyor diye üzülüyorum allahım yardımcımız olsun inşallah bi arkadaşım var tam bir sene gecmiş anca hamile

Geri