Eşi Varikosel olanların yorumlarını istiyorum

glysn33

Hamiş Melek
Üye
Eşi Varikosel olanların yorumlarını istiyorum
merhaba arkadaşlar 2 gün önce eşimde varikosel olduğunu öğrendik.:( bu durumda ne yapmamız lazım böyle sorunu olan var mı?dr ameliyat olması gerektiğini söyledi eşimin sperm sayısı 9 milyon ve hareketi sıfır ameliyat olmadan da bu durum düzelir mı ? lütfen yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba ,

Eşinizin ameliyyat olması lazım.Yalnız hekiminizi iyi seçin. Başarısız bir ameliyat ciddi komplikasyonlara neden olabilir. İyi yapılan bir varikosel ameliyatı ile çocuk sahibi olmak mümkün.

Merhabalar canim bundan bir.yıl önce hastaneye bebek icin gittigimizde eşimin varikosel.oldugunu ogrendik sorun bende diye beklerken hic ummadigimiz bir sorun çikti karşimiza hemde hiç canlı sperm yoktu hemde önce ameliyat sonra direk tüp bebek dediler. Biz isin icine ameliyat girince baya tedirgin olduk ama.eşim ameliyat olmak istedi bir hafta sonra ameliyat oldu korkulacak birsey yok sadece bir gun hastanede kaldi ve ertesi gun yuruyerek cikti. Ameliyattan sonra 3 ay hergün keciboynuzu kürü yaptim ve tekrar doktora gittigimizde 4 milyondan 6 milyona cikmisti ama yeterli degildi daha sonra doktorumuz neofortil önerdi ilaç olarak ameliyat olali tam 1 sene oldu şu anki sonuç 40 milyon biz tüp bebek tedavisi icin kendimizi hazirlarken sonuc harika hic sıkıntiya gitme geçiyor insallah bu ay klomen verdi doktorum insallah hayirli sonuçlar aliriz..

Teyzemin oğlu bekarken varikosel ameliyatı oldu . Düzenli olarak sperm analizi yaptırdılar.Sperm sayısı ilk zamanlar çok düşüktü ameliyattan sonra 5. ay sperm sayısı normale döndü . Ameliyat uzman kişiler tarafından yapılırsa gerçekten olumlu sonuç almak mümkün.Ama ameliyat uzman kişiler tarafından yapılmazsa iki ameliyat gerekebiliyor.

Geri