Kız İsteme Merasiminde Eşinize Tuzlu Kahve Yaptınız mı?

tuzlu kahve, tuzlu kahve yapımı, kız isteme

Sevgili melekler, kız isteme olayının en komik anı herhalde kızın kahve yapımı ve damata tuzlu kahve ikram etmesidir. Şirin bir gelenek haline gelen tuzlu kahveyi damat içi bayılsa da nezaketen içer bitirir. :D:D

Peki siz bu geleneği uygulayıp eşinize tuzlu kahve ikram ettiniz mi? Kız isteme merasiminde tuzlu kahve yapan kadınlar var mı ? Ettinizse eşiniz bunu nasıl karşıladı? :D:D

tuzlu-kahve.jpg

çiçekçi kız

Hamiş Melek
Üye
Kız İsteme Merasiminde Eşinize Tuzlu Kahve Yaptınız mı?
Bizzat ben yapmadim ablamlar yapti biz saflik edip once sekerli kahve bisirp ustune daha sonradan tuz dokmusuz o yuzden esim gayet rahat icti kahveliyi simdiki aklim olaydi aceleye getirip bole yapmazdim basardim tuzu :)))

Evet yaptım tek başıma ben yaptım hahaha şaka bir yana eşim ve ailesi geldiğin de çok heyecanlanmıştım. Onlar içerde otururken yaptığım kahveyi elim ayağım dolaştığı için yere döktüm hatta yerle kalmayıp duvarda baştan aşağı kahve oldu ve ben tekrar yapmak zorunda kaldım. Tuzu iyice gömdüm kahveye ve özellikle de eşime verdim garibim o kadar heyecanlıydıki sesini bile çıkartmadı ve son damlasına kadar kahvesini içti hahaha Zordur almak bizden kızı:D:D

Geri