Eşinizle aranızdaki muhabbeti artırmak için El Vedud duası

Eşinizle aranızdaki muhabbeti artırmak için El Vedud duası
Esmaül hüsna Allahın 99 ismi şerifi.Yüce rabbimizin bu güzel isimleri ,ilimler ve şifalarla doludur.A'raf suresi 180. ayettte İsimlerin en güzeli Allah'ındır. Öyleyse O'na bunlarla dua edin diye geçiyor.Her bir ismi şerif binbir derde devadır.Biz bu ismi şeriflerden Ya Vedud dun anlamına ve faziletlerine değinicez.Esmaül hüsna hakkında detaylı bilgiler için ALLAH ın 99 isminin kısaca anlamları Esma'ül Hüsna , Burçlara göre esmaül hüsna adlı konularımızıda incelemenizi öneriyoruz.


el-vedud.jpg




Allahın 99 ismi istenilen amaçlara ulaştıran maddi manevi rehberdir.Hangi konuda ne için dua etmek isterseniz rabbimizin güzel isimleriyle duaya başlayın.Bir insana seslenmeden o insan size cevap veremez .Rabbimizden bir şey isterken dilerken güzel isimleriyle sesleniniz.İnsanoğlu yaradılışından beri türlü türlü sorunlarla sınav olmuştur.Kimi maddi,kimi manevi,kimi hastalık ,kimi aşk ,her insan kaldırabileceği kadarıyla sınanmıştır.Günümüzün en büyük sıkıntısı Aile ilişkileri.Aile ilişkilerinin zayıflaması ile boşanmalar gittikçe artıyor.


Yuvasının bozulmasını istemeyen hanımlar eşiyle arasının düzelmesi için çözümler arıyor.Bizde bu hanımların eşleriyle olan muhabbetlerinin artması için araştırma yaptık .Allahın isimlerden Ya vedud dun kişiler arasındaki muhabbeti arttırmak ve insanlar tarafından sayılıp sevilmesini sağlamak amacıyla zikredildiğini öğrendik.Bu ismi şerifi düzenli okumayı vird edinenler hem eşleri hem çevreleri tarafından sevilip sayılır.Ya vedud ismi şerifinin fazileti ve kaç defa okunması gerektiğini aşağıda belirtik.Zikreden herkesin dualarının kabulü temennisi ile.

EL VEDUD : Vedud Kullarını çok seven, sevilmeye gerçekten layık olan

Günde Zikir Sayısı : 400 – Herkesin sevgisini kazanmak

Ya Vedud ismini zikreden kişiyi bütün insanlar sever, sayar, hürmet görür. Okumaya devam eden kişi başkalarına tesir eder ve karşısındakini hükmü altına alır. Kalbi nurlanır, huzura kavuşur. Günde 270 defa Ya Vedud ismini zikreden borçlarından ve fakirlikten kurtulur.


Bir diğer öneri ya vedud duasının okunması.Duamız şöyle ;

Ya Vedud! Ya Vedud! Ya zelarşil mecid. Ya Mübdi, Ya mu'id. Ya fe'aalün lima yürid. Es'elüke bi nuri vechikellezi mele'e erkane arşike ve es'elüke bi kudretikelleti kadderte biha halkake ve bi rahmetikelleti vesiat külle şey'in. La ilahe illa ente. Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni.
 
B

Birrtenn

Forum Okuru
Merhaba bu zikri daha yaparsak ne olur yani bellirtipiniz rakamdan daha fazla hiç saymadan elinden geldiğince okumak istiyorum da maddi manevi çok sıkıntım var
 
Üst