Eşiyle kayınvalidesi yüzünden kavga edenler

A

ahkaynanaah

Forum Okuru
Eşiyle kayınvalidesi yüzünden kavga edenler
Eşimle kv yüzünden kavga ettik gerildik Kaynanası yüzünden eşiyle kavga edenler deste lütfen.

Şimdi arkadaşlarım hemen hemen hepimizde buna benzer sıkıntılar var ya ben saçmalıyorum ya da kayınvalidem bilemiyorum bi akıl almak için yazıyorum zaten uzun zamandır bir yere çıkmadık aha 14 şubat geldi tamam 4 yıldır evliyiz ama bi yere götür bi yere çıkar değil mi neyse kayın validem mesaj atmış oğlum gel dolma yaptım diye neyse sen eşim hiç bişey yapma hemen tak takıştır sür sürüştür ara anneni geliyoruz anne çok zeverim de bayılıyor zaten dolmaya zoraki gidiyorum hiç te gitmek istemiyorum ya Allah ta biliyor. Sizde de böyle oluyor mu ben bişey istediğimde yapmaz iken annecimidir nedir anlayamadım sürekli anası gile gidiyoruk ya bi yere çıkmadık baş başa kaliteli zaman da geçirmedik. Haksız mıyım ? Yoksa yine sıkıntı bende mi benim yerimde olsanız siz ne yaparsınız gezelim dediğimde bişey yok ama anasının bi telefonu ile koşa koşa dabanı yanık it gibi gidiyor zorladığımda bazen çıkıyoruz onu da istemiyorum lütfen bana akıl verin yaaa

Birinci vazifeeeeeen tabiki strateji arkadaşım öncelikle kendine bir strateji belirteceksin. Ben mutlu ol diye düşünüyorum Bence çok fazla takıyorsun. Yanu millet aç aç yazımda ekonomiyi de geçmişsiniz değişik şeyler düşünüyorsunuz. Belkide bizim evliliklerimiz en azından benim evliliğim asır olduğundan dolayı öyle düşünüyor olabilirim. Kimse bu zamanda kimseyi evine çağırıp ta bi kap yemek bile vermiyor buna emin olabilirsiniz. Metropol şehirlerde yaşayan, karşıdaki komşusunun ismini bilmeyen, kapısı çalınmayan binlerce onbinlerce insanın olduğu bir zamanda yemek yemek davet edilmek üzel olsa gerek. Eşiniz değerlerine sahip diyelim. Yok yok öyle diyelim anneci demeyelim :D:D

Şimdi gelelim duruma, strateji belirlemeniz gerekiyor. Eşinizin size he ya hanım şöyle yapalım dedirtmenin yollarını, çarelerini aramanız gerekiyor. O tontiş kaynanız dolma yapmış işte davet edilmişsiniz daha ne istiyorsunuz :)

Takmayın böyle şeylere, emin olun taktıkça, işin içindel çıklamayacak hallede düşeceğinizi unutmayın. Artık eş sizin strateji sizin onun sevdiği yerler, şeyler ve gezmelere odaklanarak aradan kendinizi de çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum. Hem bazen kalasların tamamı aynı olabiliyor. Şimdi siz yazdığınızda düşündüm de haklı da olabilirsiniz :D:D

Ya buraya kadar okudun ama ne dediğimi anlamadın değilmi :) Bende anlamadım bundan emin olabilirsiniz. Biz saldık çayıra mevlam kayıra. Nasreddin hocanın durumundayım " beeey kime görüneyim kime görünmeyeyim demiş " Hoca da " bana görünmede kime görünüyorsan görün " diye yapıştırmış cevabı. Tabi evliliklerin nirvana aşamasında bu tür düşünceler baş göstermeye başlıyor. Alışkanlık mı diyemi buna yok sa başka bir şey mi ?

4 yıldır evli olduğunuzu söylemişsiniz bu arada daha önce yaptıkları ile şimdi yapmadıklarını mı karşılaştırıyorsunuz ? Kaynananız ve diğer aile ahalisi size karşı nasıl ? Sadece mevzu gezmek mi ? Bir yere çıkmak mı ?

Geri