Eski Ankara fotoğrafları

M

Misafir

Forum Okuru
Eski Ankara fotoğrafları
eski ankara okulları ankarada eskiden hangi okullar varmış eskiden ankarada hangi okullar vardı vardı
eski ankara bankalar caddesi.jpg

Ankaranın Bent Deresi vardı eskilerde arkadaşlarım bakın sular nasıl da akıyormuş resim 1930 yılı ankarasındaki eski bentderesini gösteriyor. Hey gidi günler heeeeeeey

eski ankara bentderesi 190.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Eski Ankara
Canım ankaram benim ne kadar değişikmiş geçmiştee.. özellikle bentderesine şaşırdım kaldım... Neymişne oldu şimdi...
Resmen dere akıyormuş.. şimdi o derenin yerinde kocaman otobüs durağı ve fidanlık felan var.. tabii şuan resimde bina olan yerin arkasıdaa genelev.. :( mağlesefki ankaranın göbeğindeee genel evimiz mevcut ve kaldırılamıyor.. buda ankaranın o bolgesinde bayanların rahat bir şekilde dolaşmasına engel...
ankara benim en sevdiğim şehir.. turkeyin neresine gittiysemm anakara kadar rrahat bir yer bulamadım.. belkide ankaralı olmamdan kaynaklıdır.. bilemem ama bir ankaralı olarak ankaramı çok seviyorum.. iyisi ilede kotusu ilede benim canım ankaraaamm....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eskilerin hiç bir şekilde tadı kalmadı ki, eski çocuklukların, eskimiş araba lastikleri ile yollarda cirit atmanın ya da 5 taş yakar top oynamanın... Eskiye özlem duymuyoruz aslında, gelişirken dünyanın afedersiniz içine edip bırakıyoruz. Çocuklarımızın, çocukluğumuzdaki oyunları görmediğine mi yanarsınız, akan dereleri görmemesine mi eski çok güzeldi. Yada artık bizler yaşlandık bilemiyorum...

Son düzenleme:
Geri